Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przy gwałtownym wciśnięciu pedału gazu dławi się (zimny - gaśnie)


bogdanwp

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

Posiadam 4 letnią instalację EUREKA z nowym reduktorem KME SILVER do 200 KM. Po zmianie reduktora mam problem z gwałtownym przyspieszaniem. W momencie, gdy naciskam pedał gazu (jadąc na LPG) ciśnienie gazu spada, do takiego stopnia, że gdy jest zimny to gaśnie a gdy jest rozgrzany i jadę a nie stoję to przełącza się na gaz. Zdołałem zrobić scrina z oscyloskopu podczas gwałtownego przyspieszania przy rozgrzanym silniku. Jest efekt chwilowy i najczęściej obserwowany po hamowaniu silnikiem.

CZY TAK MA BYĆ CZY TO JEST USZKODZONY REDUKTOR????

Mój silnik to 1,8T 163KM BFB.

Z góry dziękuję za ewentualne podpowiedzi.

Bogdan.

---------- Post dopisany at 20:16 ---------- Poprzedni post napisany at 20:07 ----------

gaz_3.jpg

GAZ_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KME SILVER miałem u siebie i miedż fi6 przy ok.185km i dawał radę więc sprawny powinien to ogarniać.

albo coś skopane przy przekładce reduktora lub wadliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam ustawiałeś ta instalację? nie znam tego sterownika ale z tego oscyloskopu cięzko coś rozpoznać, zauważyłem tylko że chyba nie dokońca dobrze jest ustawiona bo czasy benzynowe na wolnych ze screnna są ponad 4ms a gazowe prawie 8ms czyli cos nie tak, chyba są za małe dysze we wtryskach, normalnie czasy benzynowe na wolnych to ok. 2,5 ms, no i to przełaczanie z powrotem na pb przy 4200 obr.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za podpowiedzi.

Najbardziej mnie zastanawia czy ten spadek ciśnienia (na wykresie oscyloskopu) przy wciskaniu pedału gazu to normalne. Nie powinno chyba być tak bo ciśnienie tak spada, że aż się dławi, a jak jest zimny to przy ruszaniu potrafi zgasnąć.

To przełączanie na PB przy 4200obr ustawione jest specjalnie. Jak potrzebuję mocy to mam ją mieć a na benzynie mimo wszystko ma jej trochę więcej.

Bogdan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moze spadac cisnienie przy wcisnieniu pedalu gazu bo wtedy bedzie dlawilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...