Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Prośba o analizę logów statycznych i dynamicznych

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jak w temacie prośba o analizę logów i błędów :

VAG-COM Version: Release 311.2-N

Control Module Part Number: 028 906 021 CE

Component and/or Version: 1.9l R4 EDC 00SG 0803

Software Coding: 00002

Work Shop Code: WSC 06325

1 Fault Found:

00527 - Intake Manifold Temperature Sensor (G72)

30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent

Zwykłe :

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

BS :

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Logi dynamiczne dodam za chwilę.

LOGI DYNAMICZNE :

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Opublikowano

W logu 007 nie widać by czujnik temperatury powietrza doładowanego G72 świrował bo ma normalne wskazania. Błąd pewnie wystąpił sporadycznie i po skasowaniu nie powróci. W każdym razie sprawdź po kilku jazdach od skasowania czy błąd będzie wracał a jeśli tak to loguj nawet na po kilka minut grupę 007 by było widać co się dzieje ze wskazaniami z tego czujnika (kolumna Intake Air Temp w grupie 007).

Kąt wtrysku jest bardzo późny - wartość w kolumnie drugiej grupy 000 gdzie wskazania skaczą w zakresie 09 do 13 jednostek) - należy przyspieszyć go do wartości 48-51 jednostek. Twój sterownik silnika nie obsługuje grup 003 i 004 w trybie BS jeśli zatem chcesz sprawdzić czy EGR działa i czy poprawnie to w trakcie logowania grupy 003 w połowie logu wciśnij na moment pedał gazu by aktywować zawór EGR jeśli z początku logu wskazania w ostatniej kolumnie wynoszą 4,8%. I nie loguj grup 014, 018 i 023 bo te nie są dla Twojego silnika na pompie wtryskowej.

Opublikowano

czajnik temp powietrza wariuje, sprawdź wtyczkę może styki zabrudzone, czujnik jest na dole czarnej rury miedzy grodzią a silnikiem, może zawalony olejem, wyjmij i umyj

statyczny kat wtrysku do korekty

poza tym szafa gra

Opublikowano
  • Autor

Na co wpływa statyczny kąt wtrysku?? Regulacja kąta pewnie przez przestawianie pompy.

Co do czujnika było trochę druciarstwa ktoś wstawiał tam kable :| Musiałem poprawić, sam czujnik wykąpałem w benzynie ekstrakcyjnej i troszkę spryskałem preparatem do ochrony elementów elektrycznych.

Opublikowano
  • Autor

Aha. No nic dla świętego spokoju to ustawię choć szczerze powiem że problemów z odpalaniem nie mam czy zimny czy ciepły robi może 1-2 obroty i słychać klekotanie :)

---------- Post dopisany at 18:39 ---------- Poprzedni post napisany at 18:24 ----------

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Tak wygląda logowanie grupy 007 po zrobieniu na nowo kabelków do kostki czujnika i wyczyszczeniu samego czujnika

Opublikowano

wielka prosba o sprawdzenie logów audi a4 b5 1.9 afn

błedy

18062 - Please check DTC Memory of Instrument Cluster

P1654 - 35-10 - - - Intermittent

17664 - Engine Coolant Temp Sensor (G62): Open or Short to Plus

P1256 - 35-10 - - - Intermittent

logi statyczne

Log (0 - 004,005,006)

Log (1 - 001,002,003)

Log (2 - 007,008,009)

Log (3 - 010,011,012)

Opublikowano

tdi ma zapalać odrazy a nie po 1-2obr, przyjdzie zimna to nie zapalisz po 1-2obr

teraz temp powietrza jest ok w logu

przegoń auto w dłuższej trasie bo sterowanie turbo się przycina, potem zrób 008d 011d

mtb84

nie zaśmiecaj tematu, załóż swój

auto zaniedbane, filtr powietrza i paliwa wymień jak dawno nie wymieniany

z kasuj błędy i po tygodniu sprawdź co wróci, sprawdź wtyczkę czujnika temp. cieczy chłodzącej bo albo czujnik szwankuje albo styki i poczytaj jakie logi zrobić: http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/tdi-diagnostyka-aktualizacja-20-viii-2012-a-12031/

po przejechaniu z 15km zrób loga 007 i wejdź w instruments-17 i zrób loga 003

Opublikowano
  • Autor

Ok wezmę się i ustawie :) co do przycinającego się sterowania to raczej przegonienie mu nie pomoże :( Trzeba będzie wyjąć i wyczyścić. Czeka mnie pracowity poniedziałek :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.