Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Falowanie obrotów, wibracje - zimny silnik


AndrzejAj3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niestety moje OOOO ostatnio zaczęło grymasić :kwasny: Rano (po całej nocy), gdy odpalam silnik, od razu gaśnie, przy drugiej próbie pracuje bardzo nie równo, falują obroty oraz silnik wpada w wibracje, po czym spadają obroty i gaśnie, natomiast po wciśnięciu gazu (mocno) jest strzał w rurę i dym(tak jakby się dławił). Silnik dopiero zaczyna ładnie pracować po przełączeniu się na LPG (jak się zagrzeje), jednak przy próbie przełączenia go z powrotem na benzynę co prawda pracuje, jednak jest bardziej mozolny (mułowaty).Ogólnie na benzynie źle pracuje. Szukałem na forum podobnych przypadków i doczytałem się, że może być to sonda lambda. Co Wy o tym sądzicie ? Dodam, że nie dawno sprawdzałem przepustnicę i była czyściutka. A rok temu wymieniałem pompę paliwa (teraz słychać jak pracuję).

Nagrałem jak dzisiaj odpalałem silnik,jednak dzisiaj dopiero o ok 15 pierwszy raz odpalałem samochód (a jest ciepło dosyć) i zauważalnie lepiej pracował, jednak udało się uchwycić mi jak popada w drgania i niemal gaśnie.

Audi A4 1.8 ADR - problem na zimnym silniku - YouTube

Proszę o jakieś porady w tej sprawie, bo nie chciałbym w ciemno wymieniać części po kolei.

Pozdrawiam :hi:

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku podłącz go pod VAG-a i napisz co pokazał :) No problem podobny do lambdy jest ale nie koniecznie na nią wskazuje :) VAG powinien coś pokazać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada to zakupić sobie kabel na allegro, koszt ok 70zł a bez tego nie ruszysz nawet przy drobnej sprawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja korzystam z takiego: INTEREJS VAG 88-2005r Abs-AirBag-Silnik-Konfort PL (3416685997) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. i jak narazie spisuje się świetnie :) Nawet Renault megane na nim chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyny mam ok 2/5 baku - chyba, że po prostu stara jest ? Wlewałem ją z kanistra - pochodziła z diesla (kolega zatankował PB95 do diesla), więc ją spuściliśmy i w sumie w kanistrze dobre pół roku była. Myślicie, że może to być od tego ? W sumie jak sobie przypomnę, to jak miałem mało benzyny to tak mi się też działo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień filtr paliwa, starej benzyny się nie leje zalej mu PB95 tylko z jakiejś dobrej stacji może mu przejdzie i pojeździj trochę na PB może się przepalić musi a z tą małą ilością paliwa jest wątek poczytaj jak chcesz świeży wątek na pierwszej stronie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa nie dawno wymieniałem, ale oczywiście zaleje mu teraz normalnej benzyny, a może by tak 98 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki ADR przystosowane są do PB95 nic nie da jak mu wlejesz PB98 :) I jak już będziesz miał VAG to podepnij go i napisz co wyświetlił bo zapewne coś tam będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, dzisiaj ma przyjść - tylko jeszcze nie wiem jak go obsłużyć :P jak coś będę wiedział to dam znać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam się pod temat. mam dokładnie te same objawy. podpinając się pod VAG błędy położenia przepustnicy i mieszanki paliwa więcej + filmiki tutaj

dodam jeszcze, że byłem na regulacji LPG i podczas badania spalin czagośtam co powinno oscylować w granicach 0.5 jest na LPG 1,2 a PB 1,7 więc z tego co mówił mechanik za bogatą mieszanke dostaje.

Dolałem troche jakiegoś ciulstwa do czyszczenia wtrysków do PB i teraz w ogóle masakra bo auto po wciśnięciu sprzęgła traci obroty tak 3-4 razy spadnie do 400rpm i sie normuje czasem gaśnie.

Podejrzewam, sonde lambda ale czy jest ktoś z Katowic kto poprowadziłby mnie za rączke przy sprawdzaniu wartości ?:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz błąd położenia przepustnicy to znaczy że to ona jest winna a nie lambda jak by sonda padła to by ci VAG powiedział przeczyść przepustnicę zrób adaptację pokasuj błędy i zobacz jeżeli ponownie wyskoczą to znaczy że przepustnica do wymiany :) Błędy o składzie mieszanki są spowodowane błędem przepustnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem te same błędy (ale podejrzewam, że przez to że odpinałem i czyściłem przepustnicę), błędy wczoraj pokasowałem zalałem 15litrów świeżej PB95 i widziałem znaczącą poprawę. Dzisiaj za nie długo idę odpalić samochód,aby zobaczyć czy już wszystko gra, jak coś to dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...