Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Zmienne wskazania - czy to termostat czy czujnik ?


Toma

Rekomendowane odpowiedzi

Co kilka uruchomień silnika wskazówka temp silnika na desce wskazuje 0 st. lub dochodzi do 90 i spada do zera i tak w kółko lub zatrzyma się przy jednej z tych 2 pozycji - nigdy w innej. Na kanale 49 jeśli wskazówka 0 to tam 30st jeśli na szafie 90 to tam 90-94st. Jeśli jadę i mam 90st a wskazówka opada to na kanale też , zatrzymuje samochód, wyłączam zapłon odpalam jeszcze raz silnik i jest ok czyli 90st. Pytanie termostat czy tylko czujnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem to samo. wymienilem czujnik i jest ok. wskazowka na blacie non stop 90 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pokazuje max 70, po przejechaniu ok 50km spada do min. brak błędów silnika (vag)

czujnik do wymiany czy termostat ?

termostat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy byl w warsztacie temat o zmianie termostatu w ADR? nie moge takiego zlokalizowac. jesli tak prosze o linka.[br]Dopisany: 26 Październik 2008, 11:37_________________________________________________pytanie 1 wciaz aktulane.

Drugie jest nastepujace. popytalem troche na allegro i mam takie oferty termostatow:

1. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=467193502 gosciu ma do ADR za tyle samo co na tej aukcji 22PLN + wys

2. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=451401487 ten ponoc pasuje do ADR 60 PLN plus wysylka

3. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=466315212 tu moge miec Wahlera za 46 plus wysylka

Wiec Stahlter czy Wahler?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wahler, a wymiana jest bardzo prosta i zrobisz to sam jak masz kanal. Sciagniesz pokrywe pod autem to go latwo zlokalizujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pokazuje max 70, po przejechaniu ok 50km spada do min. brak błędów silnika (vag)

czujnik do wymiany czy termostat ?

U mnie nie spada do zera, no, może chwilę po uruchomieniu silnika zalicza doła, ale powoli, baardzo powoli dochodzi 90 i bardzo często dojść nie może.

Na kanale 49 oscyluje zazwyczaj koło 75 - 80 st. C.

Poobserwuję go jeszcze chwilę, czy po zrobieniu elektroniki silnika coś się mu nie poprawiło, ale widzę, że w tych warunkach raczej bez wymiany termostatu się nie obejdzie :(

A u mnie to rozbiórka połowy samochodu :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, bo rozrząd wymieniałem jakieś 8 tyś. km temu i raczej szybko taka okazja nie powinna (odpukać w niemalowane :wallbash::wink4: ) się trafić :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, bo rozrząd wymieniałem jakieś 8 tyś. km temu i raczej szybko taka okazja nie powinna (odpukać w niemalowane :wallbash::wink4: ) się trafić :no:

trzeba bylo pomyslec o wymianie termostatu jak wiesz ze jest taki a nie inny dostep :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy wszystko grało, a poza tym ja byłem jeszcze zupełny szczypiorek :decayed: i nie miałem pełnej świadomości co to jest eSa :sorry:, i że to coś więcej niż kombi z napędem quattro :tongue4: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otoz tak. rok temu wymienilem czujnik bo wskaznik raz pokazywal 90 raz opadal w sekunde do min. wymienilem i ok. przyszla zima. w miescie ok - wskazowka na 90. na trasie niestety przy wiekszych predkosciach schodzila do 80 nawet. dzisiaj wymienilem termostat. sporo szukalem na temat termostatow na necie. otoz firmy takie jak Stahlter i Wernet to szajs. jedynie sluszny wybór to ori za 80 w ASO lub Wahler niemiecki. ja dostalem Wahlera za 46 na necie od goscia "danielloss". "skodexauto" nie mial do ADR. Za Wahlera w sklepie chcieli 70 PLN. teraz nie dosc ze temp rosnie w duzo szybszym tempie do 90, to trzyma non stop 90 niezaleznie od warunkow. i tak ma być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...