Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poduszka pasażera z 2010 -> 2008


3d0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamówiłem do mojej A4 B8 (8k0) 2008r. konsolę z napinaczami i poduszkami (demontaż z B8 2010r.) i wszystko pięknie pasuje poza poduszką pasażera.

Mianowicie w mojej starej poduszce były 2 gniazda na zapalnik (z lewej i prawej) a w tej nowej jest już tylko jedno (niebieskie) gniazdo na zapalnik.

Pytanie czy ryzykować i zapinać na 1 gniazdo a luźną kostkę wepchnąć rezystor czy musi to być poduszka starego typu (2 ładunkowa z 2 gniazdami na kostki)?

Ktoś się orientuje albo tak modyfikował, bo trochę się boję, że jak coś pójdzie nie tak to mi powywala poduszki i znowu cała konsola pójdzie, szyba, czujniki... koszmar :shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień na taką jaka ma być bo jeżeli się zdarzy , że nawet po sprzedaży auta komuś wystrzeli bądź nie ta poduszka to możesz mieć spore kłopoty z takim patentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały problem, że części z demontażu dosyć ciężko wymienić, więc pytanie czy da się użyć tej 1 ładunkowej poduszki i przeprogramować pod nią sterownik, żeby przy wybuchu omijał tę luźną kostkę i odpalał od razu główny ładunek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że wystarczy dokupić inną kostkę na jeden zapalnik, ale poprawcie mnie jak się mylę. Napisz może do wrclaguna :wink:

W B8 były chyba dwa rodzaje poduszek powietrznych :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3d0 jesli sie nie znasz to raczej nic nie rób z poduszkami .

Z nimi nie ma żartów i podpecie to nie taka prosta sprawa .

Jaki numer tej poduszki masz ? sprawdze e ETCE od czego jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8t0880204F (stara 2 zapalnikowa)

8t0880204G (nowa 1 zaplanikowa)

btw: prawa kostka (jasna zielona) pasuje. Luźno zostaje lewa (żółta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8t0880204G nie podejdzie do twojego poniewaz jest stosowana po 11.2010 r.

Zapewne sterownik AIR BAG jest tez inny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, w takim razie nie mam wyjścia - będę się starał wymienić a jak nie to sprzedam i kupię odpowiednią do mojego rocznika.

Wielkie dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam takie pytanie odnosnie poduszek powietrznych. Wlasnie sprowadzilem a4 w której po malym dzwonie wypalily przednie poduchy i kurtyny. Kupilem kpl na allegro. podpiete wszystko ok. niedawno się dowiedziałem że na każdej poduszce ( w srodku na białym płótnie) jest nadruk vinu auta widoczny dopiero po wystrzeleniu poduszki. czy to prawda? w moim aucie nie miałem jak sprawdzic bo byly odcięte nożem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadruk może być co najwyżej z numerem produkcyjnym poduszki, ale żeby VIN... ? :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...