Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kpl geometria, kilka pytań


lukjar7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

bylem na ustawiu kpl geometri swoja b6,

poustawiali mi wszystko natomiast na koncu na wydruku zobaczylem ze dane wtawili jako 1BA a ja mam zawias 1BV, czy ktoś jest w stanie sprawdzić czy pomiedzy tymi zawieszeniami sa jakieś rożnice w ustawieniach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wynika z tego ze 1bv w stosunku do 1ba rozni sie tym ze ma inny zakres tolerancji kąta pochylenia koła ?

---------- Post dopisany at 19:21 ---------- Poprzedni post napisany at 19:14 ----------

kąt pochylenia na lewym kole mam - 54 min, a na prawym - 1 stopien i 21 minut

Powiedzcie czy dobrze rozumuje

wg tabelki 1bv ma norme -47plus minus 25 , co daje zakres od -22 minut do 72minut (-1stopien i 12 minut),

z tego wynika ze prawe koło przekracza norme o 9 minut ?

Jezeli moje rozumowanie jest dobre tzn ze powinno to dac sie wyregulować saniami,

roznica pochylenia kół to 27 minut co mieści sie w normnie :) bo jest do 30 minut podane :)

co waszym zdaniem, warto dla tych 9 min ruszac sanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , dołączam sie do tematu z ustawieniem geometri . O tuż mechanik stwierdził ze mam 1 wachacz górny do wymiany a na dolnym guma w wachaczu jest zuzyta . Ze względu że mam nowe zimówki na przodzie a szkoda zeby je ściachało udałem sie na warsztat czy faktycznie mechanik miał racje okazało sie ze geometria była nieprawidłowa a zawieszenie jest w porządku , więć zdecydowałem sie na zrobienie geometri . Zaznaczam że cała akcja dzieje sie w Angli . Dodam ze robiłem geometrie 4 miesiące wczesniej i teraz te parametry sa całkiem inne .Czy tak powinno byc? .prosze was o jakieś porady . poniżej dodam wydruk z ustawienia

Farmera_001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...