Jump to content
0
grotu

Pompowtryski

Recommended Posts

Witam, w moim małyszu z silnikiem AWX są pompowtryski o oznaczeniu 038 130 073 BF, jeden coś nie domaga na bip'ach wychodzi ponad 67 i chciałbym go wymienić, problem w tym, że nie ma pompek używanych o takim oznaczeniu. Czy mogę go zastąpić pompowtryskiem o innym oznaczeniu?

Ja też tak mam, ale żadnych efektów negatywnych z tego powodu nie odczuwam, a mój mechanik (który 16 lat przepracował w serwisie VW) stwierdził, że grupy 23 nigdy w serwisie nie sprawdzali, choć wiedzieli oczywiście o jej istnieniu. Powiedział, że pompki sprawdza się tylko w grupach 13 i 18 i jeżeli tam jest ok to nie warto sobie zawracać nimi głowy. Natomiast w grupie 23 nawet nie ma określonych przedziałów w których powinny się znajdować wartości bipów więc ta grupa jest bardziej informacyjna niż diagnostyczna.

Nie patrz na te bipy to tylko czas z jaką szybkością odpowiada cewka do ecu :) Szkoda kasy śmigaj jak jest bo wymiana nic nie da :) A jeżeli chcesz sprawdzić pompowtryskiwacze i mieć 100% pewności czy są dobre to trzeba wyciągać z auta i na maszynę.

Audi 80 - 1x

Golf IV - 1x

Audi a4 b5 - 4x

Audi a4 b6 - 2x..
Toyota rav4 Hybrid 4x4 ;)