Jump to content
0
grotu

Pompowtryski

Recommended Posts

Witam, w moim małyszu z silnikiem AWX są pompowtryski o oznaczeniu 038 130 073 BF, jeden coś nie domaga na bip'ach wychodzi ponad 67 i chciałbym go wymienić, problem w tym, że nie ma pompek używanych o takim oznaczeniu. Czy mogę go zastąpić pompowtryskiem o innym oznaczeniu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też tak mam, ale żadnych efektów negatywnych z tego powodu nie odczuwam, a mój mechanik (który 16 lat przepracował w serwisie VW) stwierdził, że grupy 23 nigdy w serwisie nie sprawdzali, choć wiedzieli oczywiście o jej istnieniu. Powiedział, że pompki sprawdza się tylko w grupach 13 i 18 i jeżeli tam jest ok to nie warto sobie zawracać nimi głowy. Natomiast w grupie 23 nawet nie ma określonych przedziałów w których powinny się znajdować wartości bipów więc ta grupa jest bardziej informacyjna niż diagnostyczna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie patrz na te bipy to tylko czas z jaką szybkością odpowiada cewka do ecu :) Szkoda kasy śmigaj jak jest bo wymiana nic nie da :) A jeżeli chcesz sprawdzić pompowtryskiwacze i mieć 100% pewności czy są dobre to trzeba wyciągać z auta i na maszynę.


Audi 80 - 1x

Golf IV - 1x

Audi a4 b5 - 4x

Audi a4 b6 - 2x..
Toyota rav4 Hybrid 4x4 ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
0

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...