Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Błąd Air Bag

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich

Nie mogę dojść do ładu z błędami Air Bag'u:

00589 - Airbag Igniter 1; Passenger Side (N131)

29-10 - Short to Ground - Intermittent

00588 - Airbag Igniter; Driver Side (N95)

29-10 - Short to Ground - Intermittent

Błedy wyskoczyły mi gdzieś po zimie same od siebie w cieply dzień. Wsiadłem do auta odpalam i pyk kontrolka sie pali. Do tej pory nie potrafiłem znaleść ich przyczyny. Gdy probowałem je usunąć na VAG'u to po sekundzie błąd sie odnawiał. Ponizej umieszczam zrzut ekranu z VAG'a. Prosze o pomoc.

Air_bag.jpg

Opublikowano

Przesuwałeś w tym czasie fotele? Jakie masz kodowanie sterownika airbag?

Opublikowano
  • Autor

Pomiedzy ostatnim uruchomieniem a kolejnym gdzie błędy wyskoczyły nie przesuwałem foteli. Wcześniej owszem były. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie bo fotele mam bez poduszek wiec żadne okab;lowanie do nich nie idzie. Co do kodowania to nie wiem jak to sprawdzić:facepalm:

Opublikowano

Sprawdź kodowanie sterownika i taśmę w kierownicy.

Swypnięte Topatalkiem GT-I9100

Opublikowano
  • Autor

Przejście na taśmie sprawdziłem i wszystko ok. Dalej jednak nie wiem jak sprawdzić owe kodowanie sterownika.

Opublikowano

Kodowanie widać w okienku jak się podłączysz do sterownika pod numerem sterownika airbag

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalk 4

Opublikowano
  • Autor

"8A0 959 655 C" czy to o to chodzi??

Opublikowano

To nie jest ten numer, obok tego numeru (lewe okienko) będzie numer kodowania.

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Ehh więc będę zmuszony na troche zawiesić ten post ponieważ obecnie jestem w Anglii do końca września i nie mam możliwości podłączenia VAG'a żeby to sprawdzić. Jedynie co posiadam to zdjęcie które zamieściłem w pierwszym poście. Dziekuję za aktywność i mam nadzieję że za miesiąc gdy po powrocie do Polski odnowię temat razem znajdziemy pomoc dla mojego problemu.

---------- Post dopisany 20-12-2013 at 13:01 ---------- Poprzedni post napisany 04-09-2013 at 19:52 ----------

Witam po dluzszej przerwie.

Ponawiam moja prosbe o pomoc kodowanie to "01022" o ile dobrze odczytalem dla pewnosci wrzucam prt sc tego odczytu

airbag.jpg

Powiedzcie prosze co dalej.

Opublikowano

Przy tym kodowaniu masz wyłączoną poduszkę pasażera, nie masz poduszek bocznych, i nie masz napinaczy pasów z tyłu? Jakie masz wyposażenie?

Opublikowano

Często nie łączą wtyczki od poduszek która masz pod siedzeniami. Miałem podobny problem. Wyciełem wtyczki i bezpośrednio kable połączyłem. Od tego czasu spokój.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Tobike: mam jedynie 2 poduszki (kierowca pasazer) co do napinaczy pasow z tylu bladego pojecia nie mam :kwasny: co moge zrobic by pozbyc sie bledow wspomnianych na poczatku watku?? Jak zmienic kodowanie i oczywiscie na jakie?:naughty:

zaradny: tez czytalem gdzies w internecie wlasnie o tych wtyczkach ale niestety nie mam poduszek w siedzeniach co zmniejsza krag poszukiwan po za tym bledy jakie opisalem na poczatku wskazuja cos na poduche kierowcy i pasazera ale tak kazde polaczenie i wtyki sprawdzalem i nic :kwasny::kwasny:

raz jeszcze przypomne ze blad pojawil sie nagle bez wczesniejszej grzebaniny przy poduszkach ani okablowaniu. Po prostu wysiadlem z auta po jakims czasie wracal odpalam i blad wyskoczyl :kwasny::kwasny: a po odczytaniu VAG'iem okazalo sie ze sa to dwa bledy:

00589 - Airbag Igniter 1; Passenger Side (N131)

29-10 - Short to Ground - Intermittent

00588 - Airbag Igniter; Driver Side (N95)

29-10 - Short to Ground - Intermittent

Opublikowano

Te kable pod siedzeniami nie sa od poduszek z siedzen. Ja nie mam tam poduch a kable sa. Wizualnie tego nie sprawdzisz. Zalej WD40 i na jakis czas bedziesz mial spokoj. Albo odetnij wtyczke i zlacz kable to bedziesz mial z tym spokoj na wieki wiekow :)

Opublikowano
  • Autor
Te kable pod siedzeniami nie sa od poduszek z siedzen. Ja nie mam tam poduch a kable sa. Wizualnie tego nie sprawdzisz. Zalej WD40 i na jakis czas bedziesz mial spokoj. Albo odetnij wtyczke i zlacz kable to bedziesz mial z tym spokoj na wieki wiekow :)

oki jutro sprawdze ten motyw sprawdze czy sa te wtyczki i jak je faktycznie zlokalizuje poczestuje je koktajlem WD40 :decayed::decayed::naughty: o rezultacie bede informowal :decayed:

Opublikowano

WD to zły pomysł, na odległość ciężko sprawdzić kodowanie ale wynika że masz w programie poduszki w fotelach i możliwe że ktoś wymienił fotele, w kostkach pod fotelami możesz mieć oporniki które symulują poduszki - wystarczy to sprawdzić fizycznie lub ustalić kodowanie i je zmienić, wejdz w kodowanie i wyskoczy ci okno z opcjami jakie są dostępne dla tego sterownika - zamieść foto coś ustalimy

Opublikowano

Spróbuj zakodować sterownik na 01002, potem skasuj błędy i sprawdź czy powrócą. Kodowanie zmienia się w adaptacji airbaga chyba kanał 01.

Opublikowano
Spróbuj zakodować sterownik na 01002, potem skasuj błędy i sprawdź czy powrócą. Kodowanie zmienia się w adaptacji airbaga chyba kanał 01.

Kolego coś mieszasz - Kodowanie to kodowanie !!!:facepalm: w adaptacji np. można wyłączyć poduszkę pasażera, pewnie kolego dawno tego nie robiłeś !!!

Kodowanie możliwe że 01002 będzie Ok ale nie koniecznie

Opublikowano
  • Autor
WD to zły pomysł, na odległość ciężko sprawdzić kodowanie ale wynika że masz w programie poduszki w fotelach i możliwe że ktoś wymienił fotele, w kostkach pod fotelami możesz mieć oporniki które symulują poduszki - wystarczy to sprawdzić fizycznie lub ustalić kodowanie i je zmienić, wejdz w kodowanie i wyskoczy ci okno z opcjami jakie są dostępne dla tego sterownika - zamieść foto coś ustalimy

co do tych kostek to juz wczoraj cos tak mi switalo ze nie ma nic takiego bo sam wymienialem z miesiac temu fotel kierowcy i nie bylo kostki ale wolalem sprawdzic a dopiero potem sie wypowiadac. Dzis mam pewnosc i ani pod fotelem kierowcy ani pasazera nie mam kostek :kwasny:

Spróbuj zakodować sterownik na 01002, potem skasuj błędy i sprawdź czy powrócą. Kodowanie zmienia się w adaptacji airbaga chyba kanał 01.

co do kodowania to tez mam problem bo vaga mam oczywiscie "full register"

image.jpg

a mimo to wchodze tak jak mowicie w air bag potem adaptacje i potem kanal 01 i widze jedynie cos takiego :kwasny:

image.jpg

wiec nie mialem jak sprobowac zmienic na 01002 :kwasny: przed wejsciem do adaptacji nie musze wejsc w logowanie wpisac tam jakis kod i dopiero w adaptacje??

dodam jeszcze ze po wejsciu w air bag i powyzej adaptacji wcisnalem recode i zobaczylem cos takiego

image.jpg

i tam tez probowalem zmeinic to kodowanie ale po wpisaniu 01002 i nie zmieniajac tej drugiej konfiguracji wcisnalem "do it" niestety nic to nie zmienilo.

Opublikowano

No masz rację dawno tego nie robiłem dlatego napisałem chyba :) podpowiedzcie koledze jak zmienić kodowanie.

Swypnięte z S2 przez TapaTalk4

---------- Post dopisany at 16:38 ---------- Poprzedni post napisany at 16:28 ----------

Adaptowanie sterownika poduszek:

Wybierz 15 (Airbags)

Adaptacja sterownika - Funkcja 10

W kanale 01 należy wpisać odpowiednią liczbę: 01002

Opublikowano
  • Autor

Wybierz 15 (Airbags)

Adaptacja sterownika - Funkcja 10

W kanale 01 należy wpisać odpowiednią liczbę: 01002

tylko ze jak tam wejde i odczytuje kanal 01 to widze jedynie tyle :

image.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.