Jump to content
0
stawek1

Fotka z nowego fotoradaru - co zrobić w takiej sytuacji ?

Recommended Posts

Witam. Chłopaki mam taki mały problem. Tydzień temu jadąc w dłuższą trasę fotoradar cyknął mi fotkę kiedy to jechałem przepisowo.

Jestem w 100% pewny, że prędkość miałem taką jaka w danym miejscu obowiązywała.

Sytuacja wyglądała tak, że zjeżdżając z lekkiej góry (sznur 5-6 aut) ja mniej więcej w środku, nagle cały sznur zaczęło wyprzedzać (o ironio :D) seiczento.

Kiedy był na mojej wysokości fotoradar zrobił zdjęcie. Teraz pytanie oczywiste, czy ja też dostanę mandat ? Czy te nowe żółte fotoradary mogą mierzyć prędkość dwóch aut jednocześnie ? Jeśli fotka przyszła by do domu to co w takiej sytuacji robić ? Jest sens się odwoływać ? Z góry dziękuję za wasze opinie.

Zrobiło jemu zdjęcie nie Tobie ! Kwestia tego czy on dostanie foto gdy na zdjęciu widoczne będą dwa pojazdy..

Pytasz czy jest sens się odwoływać (w momencie gdybyś dostał takie zdjęcie)? A widzisz to jakoś inaczej ? Chcesz być ukarany za coś czego nie zrobiłeś ? Zapłacić za kogoś ?

Jest: VW Touran 1.9 TDI

Było: Ford Fiesta mk3 1.1i, Audi A4 1.8 ADR, Peugeot 206 1.1 HB

Nie ma co sie przejmować

+48 693 45 66 99

Gdybym nie odbierał albo obiecał że oddzwonię a nie oddzwaniam to dzwonić do skutku.

Witam. Chłopaki mam taki mały problem. Tydzień temu jadąc w dłuższą trasę fotoradar cyknął mi fotkę kiedy to jechałem przepisowo.

Jestem w 100% pewny, że prędkość miałem taką jaka w danym miejscu obowiązywała.

Sytuacja wyglądała tak, że zjeżdżając z lekkiej góry (sznur 5-6 aut) ja mniej więcej w środku, nagle cały sznur zaczęło wyprzedzać (o ironio :D) seiczento.

Kiedy był na mojej wysokości fotoradar zrobił zdjęcie. Teraz pytanie oczywiste, czy ja też dostanę mandat ? Czy te nowe żółte fotoradary mogą mierzyć prędkość dwóch aut jednocześnie ? Jeśli fotka przyszła by do domu to co w takiej sytuacji robić ? Jest sens się odwoływać ? Z góry dziękuję za wasze opinie.

Będą dwa auta na zdjęciu to najprawdopodobniej ani jeden nie dostanie mandatu, po prostu sytuacja niejednoznaczna i wina nie do udowodnienia. Ty powiesz, że jechałeś dobrze a ten co cię wyprzedzał musiał jechać szybciej a ten drugi powie, że wyprzedzał przepisowo ale ty przyśpieszyłeś... Nie do udowodnienia, takie fotki są wyrzucane do kosza raczej. Chociaż w Polsce jak się Policjant albo SM weźmie za myślenie to różnie bywa...

Miałem identyczną sytuacje, jechałem przepisowo a kierowca jadący w drugą stronę jechał szybciej widziałem jak zaświeciła się lampa, było to z pół roku temu. Do dzisiaj nic nie przyszło..

Wielkie dzięki chłopaki.

wszystko zalezy od tego jak nowoczesny mają fotoradar

sa juz takie które wskazują predkosc auta które jechało szybciej

ale z tego co wiem nie idzie to na mandat bo sądy odrzucają takie zdjecia z dwoma autami

+48 693 45 66 99

Gdybym nie odbierał albo obiecał że oddzwonię a nie oddzwaniam to dzwonić do skutku.

Jeśli na zdjęciu widnieja auta,to taka fotka jest odrzucana i nic dalej nie robią:wink:

Mnie jak jechałem Berlingo wyprzedził ścigacz i walnęło fleszem z takiego fotoradaru - było to pól roku temu i do dnia dzisiejszego cisza , a też się wnerwiłem :)

Edyta , Amelka = TCMK

Jeśli elektronika to tylko w chińskim zegarku ...

Dzięki chłopaki za pomoc.