Skocz do zawartości
IGNOROWANY

głosniki fabryczne


tomekxp2

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że od niedawna jestem w posiadaniu b7 avant 2006r, szukałem informacji o audio. Nic konkretnego nie znalazłem a szukam już 4 godz. W audi nie było fabrycznego radia, tylko CLARION DXZ748RMP - nie powiem gra ładnie i mocno. Nie wiem ile mam głośników fabrycznie (domyślam się że 8 w drzwiach przód i tył) i jak on został zamontowany bo nie miałem czasu żeby wyciągać radio i dłubać. Potrzebuje konkretnej informacji ile w avancie montowali głośników fabrycznych zwykłych i bose. Nie mam napisów bose to zakładam, że nie ma tego systemu. W bagażniku w schowkach nie mam "suba", ale wyczytałem, że gdzieś w nadkolu jest pod tapicerką. No i głośnik na podszybiu - mam tam przy wlotach powietrza kratkę ale czy tam głośnik jest to nie wiem. No i kwestia głośników aktywnych- ponoć te z tyłu mają swój wzmacniacz, a przednie są zwykłe - pasywne. Oczywiście podłączenie radia nie ori wiąże się z jakimiś dodatkowymi adapterami czy coś takiego - jak będę miał chwilę, to wyjmę radio i zobaczę jak to jest podłączone.

Proszę o linka z konkretnym opisem - najlepiej b7 avant, albo informację jakie w tym modelu montowali audio i na jakiej zasadzie działa??? Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz BOSE to wzmacniacz służył tylko do basu w bagażniku samochodu - znajdował się on w bagażniku z lewej strony w schowku (z prawej jest taki sam schowek). Głośników ori montowanych w avancie jest 10 ( po 2 szt w drzwiach wysoko i niskow tonowe - razem 8szt w podszybiu z przodu i basowy w bagażniku). Radia które były fabrycznie montowane to chorus II, concert II, RNS-E itp. Jest specjalny opis w tym dziale.Jeśli masz zaintlowane nie ori radio to nie będzie współgrało z wyświetlaczem FIS między zegarmai. Jest wiele tematów na forum poszukaj dobrze - napeno znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, z FIS nie współpracuje ale to już wyczytałem, dlatego myślałem żeby kupić oryginalne np. concert II 1-din, ale nie wiem jak z jakością dźwięku w tym radiu bo nie miałem okazji posłuchać. Obecny Clarion gra ładnie i jest mocne bo ma fabrycznie 53w, o jakości dźwięku nie muszę chyba pisać. Jednak wolałbym ori tylko pytanie czy nie będzie dużo gorsze od tego co mam - chodzi o dźwięk i moc. Co do głośników to zgadza się, napewno 8 we wszystkich drzwiach i na podszybiu, natomiast w bagażniku mam po lewej i po prawej stronie zwykłe schowki i nie widziałem tam głośnika basowego i wzmacniacza tak jak to na zdjęciach widać w niektórych audi- na wierzchu. U mnie albo go nie ma albo jest schowany i zamaskowany gdzieś głębiej. Bas ogólnie jest mocny i nie wydaje mi się, żeby to była zasługa tylko głośników w drzwiach, chyba że są aż takie dobre :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze bas był z tyłu nie wydaje mi się że został gdzieś przeniesiony (ale możesz poszukać) . Co do ori radia to gra ono bardzo ładnie. Miałem chorus II i wymieniłem na concert II i jestm zadowolony. Po zmianie radia musisz je odpowiednio zkodować VCDS-em no i jak będziesz kupywał to tylko z kodem. Dodatkowo ori radio ma funkcje przypisane do ori zestawu głośnomówiącego (bluetooth) i ori navi jak taką masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to jestem coraz bardziej przekonany, żeby kupić ori i myślę tu o concert II 1-din. Miałem kupić clariona - wyższy model, ale sobie raczej odpuszczę. Navi akurat nie mam, ale samo to, że na Fis-ie będą informację, plus dodatkowe funkcję o których czytałem na forum jak np. dostosowanie głośności do jazdy itp. to już cieszy :). Natomiast co do dźwięku, skoro mówisz, że ładnie gra i daje spokojnie radę to się chyba skuszę na ori. Nie ukrywam, że zależy mi na dobrym i mocnym basie w radiu concert II i wyczytałem na forum, że są opcje do regulacji niskich, średnich i wysokich tonów. Co do kodowania i samej wymiany radia to poczytam na forum na czym to polega, bo narazie to czarna magia dla mnie :) Dzięki lezy1 za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...