Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowanie kluczyka centralnego zamka.


bajowsado

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem dwa miesiące temu a4 b5 z uszkodzonym pilotem cent. zamka. Wczoraj nabyłem nowy ori audi i chciałem go zaprogramować, oczywiście bez immo bo według mnie to nie potrzebne do programowania samego pilota. Wykonałem wszelkie możliwe sposoby co są na forach z zamykaniem, przekręcaniem kluczyka i nic to nie daje. Nie mogę zaprogramować go dalej. Częstotliwość jest ta sama w obu, numer seryjny różni się jedną literą na końcu, u mnie jest B a w nowym pilocie D. Sprawdzałem vcds'em ile jest zakodowanych pilotów i wychodzi, że zero. A w blokach pomiarowych na kanale drugim w trzecim drzewku częstotliwość 110, ktoś też kazał o podać. Wiecie może co może być nie tak? Kiedyś był dokładany alarm, teraz został tylko centralny, możliwe, że ktoś coś poprzecinał?

---------- Post dopisany at 19:01 ---------- Poprzedni post napisany at 18:57 ----------

A i dodam, że w centralnym zamku mam zakodowany taki ciąg cyfr 65535 podaje bo być może jest wyłączona opcja pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj jaki masz numer pompki centralnego.

Skoro kiedyś był dokładany alarm to może i pompka była wymieniana. Wcześniej mogła być pompka, która wcale nie obsługiwała pilotów a co za tym idzie nie posiadała anteny wychwytującej sygnał z pilota.

Sprawdź czy we wtyczce "C" do pinów 1 i 7 jest coś podłączone. --> http://www.digakom.de/template/downloads/Pinbelegung_8L0862257.pdf

Jeżeli piny są niepodłączone to będzie trzeba dorobić antenę i dopiero wtedy bawić się w dopasowywanie pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtyczce C mam 7 kabli cienkich i jeden czarny gruby. Numer pompki ( o ile to ten): I007 091097 "E" numer drugi: >PP 8F 30<

---------- Post dopisany at 07:44 ---------- Poprzedni post napisany at 07:23 ----------

Tylko z daleka widać, że ktoś coś tam majstrował. Są podpięte dodatkowe kabelki idące do przodu pojazdu, wygląda mi to na to że był tam dokładany alarm kiedyś. Jest miejsce po diodzie i czujniki ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtyczce C mam 7 kabli cienkich i jeden czarny gruby. Numer pompki ( o ile to ten): I007 091097 "E" numer drugi: >PP 8F 30<

---------- Post dopisany at 07:44 ---------- Poprzedni post napisany at 07:23 ----------

Tylko z daleka widać, że ktoś coś tam majstrował. Są podpięte dodatkowe kabelki idące do przodu pojazdu, wygląda mi to na to że był tam dokładany alarm kiedyś. Jest miejsce po diodzie i czujniki ruchu.

To nie ten numer:P Pewnie masz pompke 8D0 862 257 E ale nie ważne bo wychodzi na to, że antena jest więc pompka powinna łapać sygnał z pilota.

Poczytaj tu http://a4-klub.pl/warsztat-zrob-to-26/dorobienie-kluczykow-komplet-adapracja-pilot-266131/ może w czymś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj numer nowego pilota.

Jeżeli ma numery

8Z0 837 231D lub 8E0 837 231D to go nie za kodujesz w B5.

Sent from my Windows Phone 8S by HTC using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...