Skocz do zawartości
IGNOROWANY

130km/h i brak mocy auto przestaje przyśpieszać


kondi169

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie mam problem autko miało tak, że na 2 biegu trzymając gaz auto nie jechało dopiero przytrzymując przez moment nogę na gazie nagle się odmulało i zryw do przodu później trójka czwórka 100km/h i wrzucając 5 już czuć było, że auto jest zamulone dociągało do 130km/h gaz w podłodze i dalej nie chce jechać. Zostało wyczyszczone turbo a teraz wymieniłem przepływkę bo na komputerze wyrzucało błąd przepływomierza. Po wymianie przepływki auto już nie muli na 2 biegu zbiera się ładnie ale do 4 biegu wrzucając 5 bieg dalej to samo jedzie 130-140max. Teraz pytanie po wymianie przepływki nie został skasowany błąd przepływomierza, który był w komputerze czy może to mieć wpływ na takie zachowanie? Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer w dłon zrób logi sprawdz błędy. Prawdopodobnie zapieczona turbina. Błąd przepływomierza nie ma nic do tego ze Ci auto nie jedzie. Na forum masz od groma tematow z Twoim problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie sprawdz czy gruszka trzyma cisnienie, sprawdz przewody podcisnienia oraz zawor n75. Zobacz tez czy nie masz rozszczelnionego dolotu bo wtedy tez moze byc to powod takiego zachowania auta. Rowniez tak jak napisal kolega wyzej, najpierw przeczytaj pierdyliard tematow z twoim problemem ktore byly zalozone wczesniej przez innych. Srednio raz na tydzien powstaje nowy temat z serii"A4 B5 AFN odcina turbo przy 3000tys/jedzie max 120km/h" a schemat postepowania jest zawsze ten sam i nigdy nikt sie go nie trzyma dopoki ktos nie napisze. Przewaznie rowniez rozwiazanie problemu jest podobne.

PS Z kamiennej masz niedaleko do walbrzycha, jak bedziesz mial czas i checi mozes przyjechac do mnie, podepniemy pod kompa, zrobimy logi i pomyslimy co jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bez komputera sie nie obejdzie i bez kompletów logów. Sprawdź wakuometrem jeszcze jakie masz podciśnienie. nikt z fusów wróżyć nie umie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki za rady no do Wałbrzycha mam rzut beretem ;P
Zawsze możesz na diagnostykę podlecieć do mnie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra więc wymień przewody od podciśnienia a jak nic nie da zobacz N75. Błędy trzeba skasować i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tez czy nie masz rozszczelnionego dolotu bo wtedy tez moze byc to powod takiego zachowania auta.

:facepalm::facepalm::facepalm: a dziura by się nagle zatkała i auto nagle by przyśpieszało :decayed: Coraz więcej czystej magii :D

Gdzie sie pomylilem?:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tez czy nie masz rozszczelnionego dolotu bo wtedy tez moze byc to powod takiego zachowania auta.

:facepalm::facepalm::facepalm: a dziura by się nagle zatkała i auto nagle by przyśpieszało :decayed: Coraz więcej czystej magii :D

Gdzie sie pomylilem?:wink:

auto ciągle by było mułowate i by tak syczało albo nawet buczało że by odrazu się skapną jak by była taka wielka dziura że by max 130 szedł chyba by musiało brakowac kawałek dolotu i to tez by ledwo szedł nawet na 1biegu :) W końcu nie mamy więcej ciśnienia na 5 biegu jak na reszcie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem laptopa kupiłem vaga więc się przyda przepływkę wymieniłem skasowałem błąd i jak narazie jest ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...