Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po wymianie wysprzeglika rozerwało go na strzepy i brak sprzęgła


Venom 1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam audi a4 B6 130KM z 6 biegową skrzynią

Dzisiaj mój mechanik wymienił wysprzęglik gdyż od jakiegoś czasu spierniczał mi płyn. Wyciek okazał się przy wysprzęgliku- przy wciskaniu sprzęgła sikał gdzieś przy górnej końcówce. Mechanior wymienił na nowy identyczny po czym przy wciśnięciu sprzęgła nastąpił huk wysprzęglik rozwaliło w drobny mak a sprzęgło " znikło" :shock3:( ostatnia aktualizacja łapa sprzęgła weszła do środka twierdzi że to może rozwaliło " słoneczko"

Czy ktoś może mi powiedzieć co się mogło stać? Czy dwumasa na wykończenniu może dać takie ciśnienie na wysprzęglik że go rozerwie a samo sprzęgło szlag trafi?

Wiem że trzeba zdjąć całą skrzynię i patrzeć co się stało ale chciałbym wiedzieć co zawiniło i czy do wymiany jest dwumasa czy może coś innego.

Czy mogło to się stać z powodu nieodpowietrzebia układu po wymianie siłownika sprzęgła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło normalne że znikło skoro nie ma wysprzęglika to pedał leży w podłodze. Jak wysprzęglik byłby wcześniej nieodpowietrzony to najwyżej za słabo by wciskał łożysko wyciskowe i nic by się nie stało. Tutaj albo coś zje..ł że wysprzęglik miał za duży skok i pękły sprężyny w docisku albo ten wysprzeglik to jakaś marna podróba.

Dwumasa nie ma tu z niczym nic wspólnego. Niedługo co niektórzy to za nadmierne dymienie będą obwiniać tą dwumasę:decayed:

Tak czy inaczej teraz trzeba zrzucić skrzynię żeby się coś dowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pooffszło się kochać sprzęgło tylko nie wiadomo dlaczego. Wysprzeglik był identyczny jak oryginał. Do tego pytanie co mógł zj... Jak tam jest tylko zdemontuj i włoż nowy. Nie da się go chyba zamontować odwrotnie i nie ma w nim żadnej regulacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...