Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Automatyczna skrzynia biegów, problemy z ruszeniem na zimnym silniku

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Czyli wychodzi tak jak kiedyś ja sobie liczyłem, w 1200 zł można spokojnie się zmieścić. Jak u mnie padnie skrzynia to nie bd się bawił w jej remont tylko przekładam na manuala. :P

---------- Post dopisany at 18:59 ---------- Poprzedni post napisany at 18:59 ----------

Zrób jakąś foto relacje i opis z tego przeszczepu ( wiem, z jest na forum ale bez fotek :P )

Opublikowano

Spokojnie się zmieścisz w tej kasie :wink:

A lepiej zmienić skrzynkę jak jeszcze automat działa bo można odsprzedać i zabawa wyjdzie praktycznie na zero.

Zrobię zdjęcia zrobię :wink:

Opublikowano
  • Autor

W moim przypadku to trochę wydatek 1200 zł na zmianę czegoś co chodzi, poza tym Ty masz już kupca na skrzynię. Zastanawia mnie jedno pisząc kompletny dwumas - 300zł to już masz na myśli, ze ze sprzęgłem???

Opublikowano

nie, sprzęgło nowe ale to też mam :decayed:

pomysł przekładki pojawił się w maju i akurat wtedy kupiłem nowe kompletne sprzęgło do 1.8T na tablicy za 50zł - okazja :grin:

Opublikowano
  • Autor

No bez jaj za 50 zł????

Opublikowano

serio, facet kupił sprzęgło nie do tego silnika , a później sprzedał auto i to mu zostało :decayed: i klamka zapadła, że wymieniam :wink:

Opublikowano
  • Autor

Masz farta, szkoda, że ja takiego nie mam xD tracze klocki przód tył, łożyska tył razem 750 zł co prawda BOSCHA i łożyska SKF-u ale cóż, z rzeczy do wymiany mam jeszcze tylne amory i odboje ich, chyba przednie łożysko/łożyska nie wiem jeszcze i olej w skrzyni. Ciekawe ile sam olej mnie wyniesie, amorki pewnie ze 150 zł sztuka jak nie więcej naszczacie sam sobie to wymienię nie wiem czy za wymianę oleju się brać samemu bo nie wbiłem tego w automacie nigdy.

Opublikowano

jak masz zamiar odkręcić miskę olejową to możesz zmieniać sam. kup tylko nową uszczelkę.

ja zmieniałem w te wakacje klocki, tarcze, i pare innych rzeczy no ale trochę taniej mnie to wyszło bo mam zniżkę w IC i Gordonie z racji tego że sklep prowadziłem - to mnie to ratuje. jak coś potrzebujesz to dam Ci numer stary klienta do Intercarsu ale to na 10% tylko.

Opublikowano
  • Autor

Jak bd potrzebował to dam znać. Co do oleju dlaczego jak mam odkręcić miskę to mogę sam, nie wiem dokładnie ile tego oleju i ogólnie trochę się boje tego robić w automacie. A zapytam jeszcze jakie amorki na tył polecasz jakieś dobre bo w planach LPG XD

Opublikowano

gazowe kyb`y :wink: mam takie na tyle w audi80 juz rok i jest super, gwarancja 3letnia. nie kupuj tylko na allegro bo mogą Ci podrobione dać.

w a4 z przodu zmieniłem na monroe gazowe i także nie powiem złego słowa na to.

Opublikowano
  • Autor

Jak cenowo wygląda sprawa??

Opublikowano

monroe tył gaz sztuka - 180zł

kyb tak samo jak wyżej

magnum technology gazowe ok 100zł sztuka - na te też nie ma co narzekać

---------- Post dopisany 21-09-2013 at 22:43 ---------- Poprzedni post napisany 16-09-2013 at 09:37 ----------

i jak sprawa ze skrzynią?

zmieniales olej?

ja u siebie mam juz manuala :banan:

Opublikowano
  • Autor

Nie jeszcze nie ale na dniach się to stanie :P Będzie kasa to będzie i olej i filtr i uszczelka :) He ciekawe ile mnie to wyniesie.

I jak wrażenia z manuala?? zrobiłeś jakiś opis z fotkami??

Opublikowano

zrobilem kilka zdj, ale nie ma czego opisywać, na forum są 2 opisy i to wystarcza :wink:

no nie wiedziałem nawet, że ten silnik tak się zbiera :decayed: czuć moc :naughty:

Opublikowano
  • Autor

he 1.8T to całkiem całkiem kusisz mnie tym manualem co prawda narazie brak kasy i automat zostanie chyba, że padnie Xd to bd myślał.

---------- Post dopisany 24-09-2013 at 18:50 ---------- Poprzedni post napisany 23-09-2013 at 20:17 ----------

Jeszcze jedno pytanie. Ostatni pytałem się poprzedniego właściciela czy był wymieniany olej w skrzyni mówi, że tak ( co prawda nie wiem kiedy ) ale o co mi chodzi, ten właściciel mówi mi, że mechanik brał od niego numer z dowodu rejestracyjnego i na jego podstawie dobierał odpowiedni olej. Pytanie jest takie o jaki numer chodzi i jak sprawdzić, dowiedzieć jaki olej tam wlać.

Opublikowano

Numer nadwozia, po nim dobierzesz olej.

Opublikowano
  • Autor

ale mając ten numer gdzie mogę sprawdzić jaki to olej?? W ET-ce??

Opublikowano

W ETKa i w każdym szanującym się sklepie motoryzacyjnym.

Opublikowano
  • Autor

A mógłbyś mi powiedzieć gdzie w ETC-e muszę wpisać ten numer, z ETKI korzystam pierwszy raz stąd moja niewiedza

Opublikowano

Ja z kolei z ETKI nie korzystam wcale:decayed: dlatego nie jestem w stanie pomóc.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.