Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Automatyczna skrzynia biegów, problemy z ruszeniem na zimnym silniku


Arkom

Rekomendowane odpowiedzi

tak miał na pompo wtryskach

---------- Post dopisany 12-02-2014 at 22:13 ---------- Poprzedni post napisany 13-01-2014 at 20:24 ----------

Automat wyleciał z auta i wpadła manualna skrzynia biegów. Auto już po jeździe próbnej. W zasadzie to zastało mi uszczelnić wydech ( tak sądzę ) bo coś głośnawo chodzi. I zapytam o coś jeszcze czy da się usunąć na zegarach ( tablicy rozdzielczej ) pozostałość po automacie tj P N R D 1 2 3. Na obecną chwilę podświetla mi się to tak jakby automatyczna skrzynia była na D, mimo to auto odpala :P P Co można z tym zrobić czy muszę wyjmować zegary i zwyczajnie "wydłubać" ten wyświetlacz, czy jest jakaś inna metoda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś bliżej kabel mam kompa mam tzn chodzi mi o to w którą zakładkę trzeba wejść itp ?

---------- Post dopisany at 17:37 ---------- Poprzedni post napisany at 17:36 ----------

I jeszcze coś w A4 B5 sprzęgło jak powinno brać nisko czy stosunkowo wysoko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kodowanie sterowników w dziale elektryki. Sprzęgło powinno brać raczej wysoko, ewentualnie koło połowy skoku pedału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie ze sprzęgłem jest raczej ok bierze dość wysoko ( mniej więcej od połowy ). Jeszcze coś po tym zabiegu świeci mi się kontrolka od poduszek jak podłączyłem VAG-a wywala błąd, nie pamiętam kodu 006232 chyba nie jestem pewny dwóch ostatnich cyfr. Napisane jest, że wtyczka zapalnika od strony kierowcy, pytanie jest czy może to być styczka przy pasach od strony kierowcy czy jakaś inna wtyczka podejrzewam, że styki przyśniedziały bo auto długo stało ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkom wydaje mi się że w zegarach na kanale 60 kodowanie od ostatniej cyfry odjąć 2 (bo +2 to automat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno tu nie byłem ale dopytam mam rozumieć że jak się podepnę VAG-iem to mam wejść w zakładkę"zegary" ?? ( jest taka ) i w kanale 60 od ostatniej cyfry kodu odjąć 2??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po wejściu w "instruments 17" kanał 60 z ostatniej cyfry kodu odejmuje 2 i powinno być cacy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie mi wydaje ale jeśli nie przyniesie to rezultatu to wróć do wartości kodowania jakie były przed zmianą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wolnej chwili to sprawdzę i dam znać co i jak - myślę że to będzie jakoś w tym tygodniu bo muszę jeszcze zrobić z AIR BAG-em wiec będę kasował błędy tak wiec sprawdzę to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...