Skocz do zawartości
IGNOROWANY

stała temperatura 60 stopni - termostat? czujnik?


peterx122

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy!

Mam dosyć dziwny problem. Temperatura na zegarach po przejechaniu 10-15 km w mieście ( korki ) cały czas wskazuje 60 stopni, nie drga nawet na milimetr. Na kanale 49 w klimatroniku, po pozostawieniu samochodu na kilka minut na biegu jałowym - 30 stopni, a 51 rośnie do 90 stopni i sie zatrzymuje. Nawet po zgaszeniu silnika i odczekaniu 10 minut dalej jest 90 stopni - 51, 30 stopni - 49. Nie wiecie jaka może być przyczyna?:kox: Walnięty czujnik cieczy chł. czy bardziej termostat? Dodam że gruba rura po zrobieniu kilka km jest ciepła, dolna lekko. Silnik 2.8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dokładnie to samo, (temat niżej) mam wymieniony termostat i nadal to samo, z tym,że stary termostat nie przeszedł próby "wrzątku" więc chyba był uszkodzony, ale nowy także nie działa, więc sam nie wiem o co chodzi... czekam na kumpla co się na tym trochę zna, bo jakoś nie mogę znaleźć opisu wymiany termostatu w ahl-u. W Twoim przypadku pewnie będzie termostat do wymiany, ale przed założeniem proponuje go sprawdzić czy działa, znawcy stawiają na termostat a w drugiej kolejności na czujnik

pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej b6 miałem podobny problem z tym że temperatura oscylowała ok 80 stopni i w związku z tym wymieniłem 3 razy termostat, 2 razy czujnik tak na przemian i nic się nie zmieniało, a w warsztacie gdzie mi to robili zabrakło pomysłów na to co dalej i usłyszałem pocieszenie że tak w zasadzie to jest lato i lepiej żeby nie dogrzewał niż odwrotnie. Dopiero po wizycie u innego mechanika i wymianie termostatu po raz 4 wszystko wróciło do normy tj, 90 stopni. Podsumowując to tak na mój gust to wychodzi na to że może cała partia tych termostatów była jakaś wadliwa, gdyż ten pierwszy mechanik brał je z tej samej hurtowni a czujnik od początku był dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję troche kotleta bo juz przejrzałem wiadomy wątek ale nie cały z braku czasu...

A mianowicie wskazówka na zegarach przeważnie waha się w okolicach 60-70st. Na kanale 49 podobnie. Rozumiem, że w takim wypadku czujnik temp. (G62) będzie sprawny, a do wymiany tylko termostat?

Termostat wymieniany ok poł roku temu na...wahlera. Kanał 51- 90st.

Nie logowałem tych parametrów- tylko climatronic.

Dzięki za ew. potwierdzenie moich domysłów:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj wymieniam czujnik, wprawdzie używany, ale sprawny i zobaczę co się będzie działo, bo po wymianie termostatu nie ma żadnego efektu

------------------------------------------------------

no i okazało się,że prawdopodobnie uszkodzony jest czujnik. Piszę prawdopodobnie, bo wstawiłem czujnik wyjęty z auta po wypadku i....

czujnik był wygięty, pęknięty z innym oznaczeniem (końcówka nie 919 tylko 919b czy jakoś tak) ale zadziałał ! temperatura wskoczyła w ciągu 5 min. równo na 90 st.

Niestety po godz. jazdy całkowicie padł i teraz wcale nie podnosi się wskazówka temperatury. Muszę kupić nowy czujnik i zobaczę co będzie.

---------- Post dopisany 28-09-2013 at 13:50 ---------- Poprzedni post napisany 25-09-2013 at 12:54 ----------

OK, temat zamknięty. Uszkodzony okazał się czujnik temperatury. Odsyłam także do wątku (zanim kupisz nowy, dokonaj pomiaru )

http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/pomiar-rezystancji-czujnika-cieczy-287688/

dzięki wszystkim za pomoc!

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...