Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z wycieraczkami


Hanys34

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wycieraczkami wszystko chodzi jak należy ale jak się je wyłączy to zatrzymują się na środku w czym tkwi problem ?? ;>

Jeśli zły dział proszę przenieść w odpowiedni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli ruszaja ze srodka szyby i po zrobieniu pelengo ruchu wracaja do tej samej pozycji tzn ze mechanizm wycieraczek przestawil sie na wieloklinie na silniku.

audi-a4-wycieraczki-04.jpg

dokladnie chodzi o srube z litera A... odkrec ja, odlacz mechanizm od wycieraczek, wlacz je pociagajac manetka w dol, zrobi sie jeden pelen ruch silnika i wylacz zaplon. ustaw wycieraczki na dole szyby i przymocuj ponownie mechanizm do silnika dokrecajac srube A.

powinno pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam!

Jeśli praca wycieraczek nie wzbudza żadnych podejrzeń, chodzą płynnie i szybko to problem tkwi w tym, że mechanizm wycieraczek przestawił się na wieloklinie wirnika silnika.

Tak jak napisał kolega wyżej wystarczy odkręcić śrubę A, ustawić i przykręcić.

Nie jest konieczny demontaż wycieraczek, silnika ani niczego innego.

Właśnie jestem po tej operacji - 10 min.

P.S. U mnie po prostu ta śruba była niedokręcona, pewnie po ostatnim demontażu. Jeśli śruba jest dokręcona problem pewnie z zatartymi wycieraczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatarte wycieraczki lub przymarzniete piora wycieraczek do szyby sa przyczyna uszkodzenia wieloklinu na walku silnika. szybkim sposobem ( troche druciarskim) na naprawe takie wieloklinu jest odkrecenie mechanizku od walka i podlozenie na walek paska balszki wycietego z puszki po piwie. On jest bardzo delikatny i wypelni uszkodzenia na walku i polaczy dosyc solidnie z mechanizmem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...