Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kolumny i wzmacniacz do słuchania w domu


Rekomendowane odpowiedzi

Tommy Gun, założyłeś wątek z kategorii "never ending story" :decayed:. Powiem Ci tak (bez obrazy): masz byle co, więc dokup byle co, bo i tak będzie byle co :wink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommy Gun, założyłeś wątek z kategorii "never ending story" :decayed:. Powiem Ci tak (bez obrazy): masz byle co, więc dokup byle co, bo i tak będzie byle co :wink:.

urodziłeś się dyplomatą ......

:polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommy Gun, założyłeś wątek z kategorii "never ending story" :decayed:. Powiem Ci tak (bez obrazy): masz byle co, więc dokup byle co, bo i tak będzie byle co :wink:.

urodziłeś się dyplomatą ......

:polew:

Kamyk, zrób fotkę swojego sprzętu daj na forum, albo na PW, ja zrobię fotkę swojego i się wtedy pośmiejemy :polew::polew::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, raczej nie

mogę coś tam napisać z czego muzyka leci

(podstawowa sprawa - czy ma być kino domowe, czy w miarę porządne Hi-Fi ???)

ale zdjęcia wrzucać

nie w moim stylu ...... :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz żyłkę majsterkowicza to proponuje diyaudio.pl i na forum udać się do działu Własne konstrukcje elektroakustyczne i tam wybrać coś sprawdzonego, mieszczącego się w budżecie i skonstruować samemu:) Wiele konstrukcji tam zamieszczonych ma dedykowane, pomierzone zwrotki więc będzie Pan zadowolony;-) A może uda się do kogoś podjechać i obadać co nieco..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz żyłkę majsterkowicza to proponuje diyaudio.pl i na forum udać się do działu Własne konstrukcje elektroakustyczne i tam wybrać coś sprawdzonego, mieszczącego się w budżecie i skonstruować samemu:) Wiele konstrukcji tam zamieszczonych ma dedykowane, pomierzone zwrotki więc będzie Pan zadowolony;-) A może uda się do kogoś podjechać i obadać co nieco..

przyjdzie dzień, kiedy przejdę na lampki ....

jeszcze nie teraz, ale przyjdzie

moc i czystość dźwięku - marzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem wierny od lat kultowym altusom 110 - ale tym starym anie nowym pazdziochom . Co prawda w domu ma typowe stereo Harman Kardon + kolumny jbl-a raptem niecale 10 koła kupowane ok 4 lat temu i jest zaebiście . Altusy w warsztacie bo nie moge życ bez ich brzmienia :) Po prostu uległem żonie bo ona zakochała się w sprzecie do domu :) Jak masz kupic te STX-y to bierz altusy bo stx to nowy tonsil w tańszej odmianie . Swego czasu STX też robił kolumny cos na kształt Altusa ale były mega usterkowe - wysokotonowe głośniki paliły sie na potęge. W Altusach 110 gdybys zmienil wysokotonówki na wersję ze 140 chłodzonych ferrofluidem to bedziesz miał wieczne .Polecam je wszystkim :)

Kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysaudi na prawdę nie mogę zrozumieć co ty słyszysz w tych Altusach, one są dobre do zrobienia huku w pomieszczeniu lub właśnie w warsztacie... ale nic poza tym. Przecież to nie ma żadnego brzmienia, niezależnie czy stare czy nowe...Ale z drugiej strony jak do mnie przychodzą niektórzy znajomi to też marudzą, że mój zestaw gra bez wyrazu. Od razu chcą podnosić wysokie i przywalić dużo basu - tak właśnie grają altusy dużo syku i huku. Do tego jeszcze najlepiej odtworzyć mp3 128 z kompa, podkręcić wszystko co się da na egualizerze winampa i to według niektórych jest super dźwięk. Na szczęście u mnie się nie da nic regulować, jak znajomi z takimi preferencjami wychodzą, ja załączam ulubioną płytę i delektuję się dźwiękiem, który oni uznali za marny...:)

Jak by nie patrzyć to jest temat rzeka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysaudi na prawdę nie mogę zrozumieć co ty słyszysz w tych Altusach, one są dobre do zrobienia huku w pomieszczeniu lub właśnie w warsztacie... ale nic poza tym. Przecież to nie ma żadnego brzmienia, niezależnie czy stare czy nowe...Ale z drugiej strony jak do mnie przychodzą niektórzy znajomi to też marudzą, że mój zestaw gra bez wyrazu. Od razu chcą podnosić wysokie i przywalić dużo basu - tak właśnie grają altusy dużo syku i huku. Do tego jeszcze najlepiej odtworzyć mp3 128 z kompa, podkręcić wszystko co się da na egualizerze winampa i to według niektórych jest super dźwięk. Na szczęście u mnie się nie da nic regulować, jak znajomi z takimi preferencjami wychodzą, ja załączam ulubioną płytę i delektuję się dźwiękiem, który oni uznali za marny...:)

Jak by nie patrzyć to jest temat rzeka...

A już myślałem, że tylko ja mam takie zdanie o Altusach.. :oklasky:

Na czym słuchasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommy Gun- miałem podobny dylemat, grzebanie w necie nic nie da, sam musisz odsłuchać. W Rzeszowie polecam Nautilus 2 na ul. Krzyżanowskiego. Chłopaki fajnie doradzają, sam kupiłem u nich dość niskobudżetowy zestaw stereo i jestem bardzo zadowolony. Sprzęt po wygrzaniu i ustawieniu w domu niestety nie grał tak jak chciałem (winny temu był dość specyficzny sposób ustawienia reszty mebli- ale tego żona zakazała modyfikować), po paru dniach oddałem kolumny i bez problemów wymieniłem u nich na inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommy Gun- miałem podobny dylemat, grzebanie w necie nic nie da, sam musisz odsłuchać. W Rzeszowie polecam Nautilus 2 na ul. Krzyżanowskiego. Chłopaki fajnie doradzają, sam kupiłem u nich dość niskobudżetowy zestaw stereo i jestem bardzo zadowolony. Sprzęt po wygrzaniu i ustawieniu w domu niestety nie grał tak jak chciałem (winny temu był dość specyficzny sposób ustawienia reszty mebli- ale tego żona zakazała modyfikować), po paru dniach oddałem kolumny i bez problemów wymieniłem u nich na inne.

no widzisz !!

czyli mozna, nawet w Rzeszowie jak sie chce, to sie da

idz ta droga, zadna inna :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wyrosłem na altusach i ich wady ( w mniemaniu niektórych ) są dla mnie czyms super . Lubie ich darcie wysokotonówek i brzmienie muzyki lat 80-tych bo kojarzy mi sie z czasami za tzw gówniarza :) Do altusów trzeba dorosnąć . Do altusa mam polski amplituner AT9100 i jest dla mnie mega . Naprawiałem duzo denonów , yamah , soniaków , kenwoodów , marantz'ów , nad'ów i innych bydlaków - więc mam porównanie jak te sprzęty graja . Najbardziej zachwycaja mnie lampy , ale jesli chodzi o wzmacniacze to muszą to byc tranzystory a nie końcówki mocy STKxx , SVIxx i jakies tam inne tdaxx . Jestem przeciwny scalakom w naglosnieniu . Ze sprzetu chwale sobie stare wzmacniacze - minimum 10 lat bo dzisiejszy sprzet jest glownie nastawiony na komercję i szybka kapuche a nie na jakość .

Kris

PS. niektórym wystarcza creative do kompa i tez maja michy zadowolone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...