Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Jak włączę klimatyzację to spada moc


TOOL

Rekomendowane odpowiedzi

Klima przechodzila serwis. Dobite czynnik jest trzyma cisnienie nie ucieka itp. JEdnak po kupnie wcale nie bylo czynnika i:

- jak sie wlaczylo klime to szum byl tak duzo jak w zadnym innym aucie... lozysko tak szumialo jakby pracowalo na sucho i bylo zatarte.

- Po dobiciu z biegeim czasu szum byl nie odczuwalny w trakcie pracy klimy ale po wylaczeniu slychac char. psssssssssssssssssss czyli lozysko dalej halasuje.

Jestem przekonany ze mam nieco przytarte to lozysko w spreżarce... Mam nadzieje ze sie przejadzi olejem i bedzie dobrze. Klima byla nabijan peirwszy raz. Z wygladu jak nowka.

Ciekawi mnie tez czy jakbym sciagnol pasek i zakrecil sprezarka to ten szum tez byl bym slyszalny i czy krecila by delikatnie.

W diselku to inna baja jest z klima :D Wogule nie odczuwam kiedy ja wlanczam kiedy wylanczam ani po obrotach ani nic nie drzy itp. Silnik 2.5tdi akn :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystko normalne... w dieslach mnie jest to odczuwalne, ale zapewne dlatego że moment obrotowy jest zupełnie inny niż w benzynce... a problem wolniejszego auta jak jest ciepło...:) tez normalka... masz 1.8T więc turbinka nie dostaje chłodnego powietrza i autko jest wolniejsze.. zmień IC na wiekszy... będzie tak jakby zawsze było chłodno na zewnątrz... stały przyrost mocy.. :szukaj: na forch tematów FMIC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem problem z wentylatorem( nie dzilal+przepustnicaz krokiem do czyszczenia) powstajace opry byly tak duze ze auto gaslo. Sprawny wentylator i czyszczenie spowodowaly ze klima smiga az milo a obroty przestaly spadac-po wlaczniu klimy mninimalnie rosna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe.. czemu ja, mimo że mam benzynę - w zasadzie żadnej różnicy po włączeniu klimy mnie czuję :gwizdanie: :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe.. czemu ja, mimo że mam benzynę - w zasadzie żadnej różnicy po włączeniu klimy mnie czuję :gwizdanie: :wink4:

Moze masz zepsuta klime? :polew:

bedzie OT- AGB lyknie 3.0 TDI ASB w A6?

Seria serię?

Na papierze powinien z palcem w :nose:, zwłaszcza wersję z automatem.

eSa jest lżejsza, ma więcej kucy, nawet jeśli ma mniejszy moment, to i tak daje się krecić do 7,5k obr/min. czyli zdecydowanie rzadziej musisz mieszać drążkiem. :tongue4:

Tak na prawdę jednak finalnie wszystko zależy od kierowcy. :cool1:

Przekonałem się o tym w Ulęży na jazdach - najlepszy czas wykręcił Tomaszust ośką z LPG :gwizdanie: :notworthy:

Dobra, koniec :ot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...