Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Jak włączę klimatyzację to spada moc


TOOL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie wiem czy jest to standard czy tylko jest tak u mnie, ale jak włączę klimę to spada mi drastycznie moc tj. Przyśpieszenie jakbym ciągnął za sobą słonia no i głośniejsza praca silnika ma się rozumieć. Co może być przyczyną takiego dużego spadku mocy? Nie idzie jeździć a tym bardziej wyprzedzać !

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie wiem czy jest to standard czy tylko jest tak u mnie, ale jak włączę klimę to spada mi drastycznie moc tj. Przyśpieszenie jakbym ciągnął za sobą słonia no i głośniejsza praca silnika ma się rozumieć. Co może być przyczyną takiego dużego spadku mocy? Nie idzie jeździć a tym bardziej wyprzedzać !

Pozdrawiam

sprawdz bledy zrob logi, mozesz miec delikatne przyciecie przyruszaniu, ale gdy masz silnik na obrotach powinien jechac bez problemu, powiedzmy roznica jest tak jak pomiedzy jazda w pojedynke a z dwoma pasazerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie drastycznie tez spada moc przy wlaczeniu klimy i jest to uzaleznione od temp. Im cieplej tym jakby wiece mocy mi zabierlo. Efekt jakbym byl doladowny (4 pasażerow + bagaże)Bez klimy lata a z klima zbyt duzo mu odchodzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam to macie cos nie tak . :mysli: bo ja smigam w bardzo wysokich temperaturach i spadek jest maly tylko przy ruszaniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam spadek mocy przy włączaniu klimy to zupełnie normalna rzecz - każde auto będzie odrobinę słabsze przy klimie więc nie ma sensu szukać dziury w całym - miałem 3 auta wcześniej i wszystkie miały klime i wszystkie słabły po załączeniu jej w nie wielkim stopniu rzecz jasna, jednak ten spadek mocy da się też zauważyć przy mijaniu niewiele to ale jednak jest i to tak jak pisał kolega wcześniej klima to jakieś dwie osoby więcej w aucie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co znaczy przycięcie przy ruszaniu?

u mnie w całym zakresie prędkości mam "dociążenie", podpobnie jak kolega powyżej

To znaczy ze musisz dodac troszke wiecej gazu przy ruszaniu i bardziej ze sprzeglem uwazac. A potem to juz powinien jak rakietka chodzic ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej jezdziłem dieslami to nie było widać większej różnicy, a w benzynie to rzeczywiście jest to mocno zauważalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesel ma duzo wiekszy moment, no i jeszcze zalezy jaka pojemnosc.

W 1.8T tylko trzeba dac wiecej gazu na starcie.... pozniej samochod idze jak przecinak.... przynajmniej tak jest w moim przypadku :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesel ma duzo wiekszy moment, no i jeszcze zalezy jaka pojemnosc.

W 1.8T tylko trzeba dac wiecej gazu na starcie.... pozniej samochod idze jak przecinak.... przynajmniej tak jest w moim przypadku :mysli:

u mnie tez, delikatnie wiecej gazu, albo ulamek sekundy dluzej na sprzegle przytrzymac i jest ok, po ruszeniu nie odczuwam jakiegos wiekszego spadku mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy ostatnich upalach, 35 st w szczecinie, rzeczywiscie zauwazylem przy ruszaniu zanczny spadek mocy na klimie. przy mniejszych upalach jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przed chwilą odpisałem na identyczny wątek:

"Witam,

miałem zbliżony problem z klimą w MB ojca. Po odpaleniu klimy w prawdzie chodziła ale spadek mocy był znaczny.... po przejechaniu ok. 200 km coś strzeliło pod maską i odzyskał moc. Przestał jednak chodzić. Poszła sprężarka. Jeśli nie ma problemów np. z napięciem paska, to lepiej jechać do tych co się zajmują sprawą, bo może jest już mało oleju (a czynnik jest) i sprężarka chce się zatrzeć???"

Jako uzupełnienie dodam tylko, że moja A4 TDi nie traci mocy (patrz wypowiedzi powyżej: moment...)

Jednakże w C Klasse benzyna też nie ma drastycznego spadku mocy (silnik 1,8 16V ale i tak strasznie powolny ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze inaczej ugrysc temat. MAcie wlączoną klime. Start np spod swiatel(auto na klimie chodzi z 3min) jedynka spokojnie dwojka do 3 tys. Pelen gaz i przy 4tys. wylaczcie klime. ? U mnie jakbym przyczepke odpiol......W 2.5tdi nic nie czuc...nawet wskazowka mi nie drgnie przy wlanczaniu. A u mnie drgnie i i jest zimny a jest gorąco i wlacze mu klime to zauwazylem ze po z=zluzow2aniu faluja obroty (od 800-650) I to jest tez uwzglednione na jakim paliwie jade i jak jest goraco. Jak mam 98 to wzasadzie mi sie nie zdazyla zadna taka przygoda a ana 95 sa checa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

falowanie obrotow przy wlaczonej klimie na loozie w silniku benzynowym to normalna sprawa. Naturalnie potrzebna jest wieksza moc zeby uciagnac klime, komputer podaje taka infomracje do wtryskow i raz podawana jest wieksza mieszanka raz mniejsza stad falowanie obrotow. Jak masz problem ze sprezarka- malo oleju np (dolewaja go zazwyczaj przy dobijaniu klimy - tak powinno sie uzupelniac klime , to nie tylko gaz) to moze pobor mocy byc zwiekszony. Ogolnie benzyniaki bardziej odczuwaja klime niz diesle - wiadomo dlaczego. Jesli natomiast naprawde powaznie spada moc to nie jest dobrze, prawdopodobnie cos z ukladem od klimy - tak jak wyzej pisano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...