Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej fimry przegub zewnetrzny??


wesz82

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie,jakiej firmy polecacie przegub zewnętrzny???/

Wiem ze Lobro i Spidan to górna półka ale myślałem o czymś tańszym np SKF-ie,Ruville itp nie chce pakować gówna typu 4max.

Może ktoś zakładał podobne i może mi powiedzieć jak spisuje się z biegiem czasu???

Z góry dzięki:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup lobro bo rouville to np chwile Ci pochodzi kumplowi w b5 po 3 miesiącach pukały i po 2 reklamacjach stwierdzili że "ten typ tak ma". Nie wiem jak skf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sęk w tym że jak różnica nie byłaby zbyt duża to kupiłbym wyższą półkę ale tu caman o przegub z AJM-a a on kosztuje więcej niż ten w AFN.

Ogólnie nie szaleje i nie jarają mnie piski itp także zastanawiam się czy jest sens kupna droższego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. ja mam w quattro nie wiem co i moc jest rozłożona i nic sie nie dzieje.

BTW

Rouville nie produkuje tylko pakuję także kupując ich możesz mieć rożne firmy nawet skf czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 różne Lobro w moim AJM padły w przedziale od 1h (!) od założenia do 3 miesięcy - wnioski wyciągnij sam (gwarancja została uznana). Załozyłem Spidana i póki co ok (fakt że dopiero jakieś 9 miesięcy). Inna rzecz że Spidan w chorej cenie jest :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytałem gdzieś ze komuś na forum lobro podało jak pierwsze lepsze gów....

Ile dałeś za spidana?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam z głowy ale wtedy jeszcze kupowałem części u mechanika który mnie równo na nich rżnął i poszło jakieś 800 zł za dwa zewnętrzne przeguby ;). Pytaj tu na forum u uzytkowników dzik lub TOM77 - dobre ceny i pewny towar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem kiedyś koledze rouvilla (bo się uparł) i po 2tys. km się rozleciał. Polecam przeguby firmy Metelli. Bardzo dobry stosunek ceny do jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem lobro zakladalem w lutym chyba i juz napier... gorzej niz przed wymiana stuka tak ze wstyd jezdzic. Kupowalem od kolegow z forum ze Szczecina tylko nie mam paragonu juz bo bym reklamowal 255zl sztuka i poszlo sie walic tyle kasy. Co najsmieszniejsze przeguby nie maja grama luzow na półosi a tak glosno stukaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lobro koszt około 215zł.Nie wiem jak spidan...

Właśnie ostatnio duże jest złych opinii na temat lobro.

Kolego zapytaj czy musisz mieć paragon przecież jak to był forumowicz to zapewne będzie pamiętał:wink:

Zadzwonie do znajomego mechanika i zapytam jak jest u nich tzn co reklamuja.

Swoją drogą moje stare miały luz a nie trzeszczało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tydzien temu zakladalem SKFa, po rabatach zaplacilem, jakies 140zl w IT. Przegub dobrze wykonany, guma widac ze dobrej jakosci, i daja dwie tubki smaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec koleś mechanik powiedział tak:

Zakładam Spidana,Metelli a Ruville to niech na rozrządzie poprzestanie:grin:

Także z tymi dwiema firmami nie mają reklamacji.Lobro nie dawał:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czy przegub zewnetrzny i wewnetrzny jak i polos jest taka sama w 1.9 i 2.5 ?

zakladal ktos przeguby wew. takie jak ECO JOINT, hrt, NTY, DRIVESHAFTS PARTS czy Kamoka, bo tylko takie znalazlem na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czy przegub zewnetrzny i wewnetrzny jak i polos jest taka sama w 1.9 i 2.5 ?

zakladal ktos przeguby wew. takie jak ECO JOINT, hrt, NTY, DRIVESHAFTS PARTS czy Kamoka, bo tylko takie znalazlem na allegro

Wiec tak ten od 2.5 nie podejdzie Ci w ogóle w wieloklin w zwrotnicy gdyż ma większą średnicę.

Szukaj przegubów od R4 czyli 1.8.1.8T 1.9TDI ale tu zaczynają się schody bo chodź przebóg od AJM-a(115km)wejdzie Ci w zwrotnicę nie wejdzie na półoś jak już od 115 to całe półosie wejdą chodź są troszkę krótsze.

Sam już przerabiam ten temat bo skoro mam ośki z 115 z wew i jak mam już kupować nowe zew to wole wstawić mocniejsze dla świętego spokoju.

Różnica w obwodzie wynosi około 2 cm i widać ją na oko.

Napisz do klubowych kolesi co zajmują się częściami tj Dzik i Tomm oni mają wsio co Ci potrzeba.

---------- Post dopisany 05-10-2013 at 16:37 ---------- Poprzedni post napisany 01-10-2013 at 07:31 ----------

Wiec za namową kolegi zakupiłem loobro gdyż dla loobro i spidan-a produkuje ten sam koncern:decayed:

Oczywiście wrzucam to do półosi od AJM czyli większy przegub.

Przy okazji zmienię łożysko i dokręcę z odp siła:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...