Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B5 1.8T + lpg, raz pali, raz nie.


UpalonY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam Audi a4 b5 + sekwencja o silniku AEB 1.8T + chip, mam problem samochod albo pali "na dotyk" albo wogole nie pali,

jesli odpale to zazwyczaj prze kilka godzin odpala bez problemu a jesli nie odpala to czasami kilka godzin plus, minus zeby uruchomic samochod, jest to mozolne i dręczące, boję się wyjechac w dluzsza trase. Wczesniej autko chodzilo na 3 gary, jedna cewka padła, wymienilem, pozniej zatarta pompa paliwa przez jazde na oparach, wczesniej w samochodzie dzialy się rozne dziwne rzeczy zaczelo sie dziac tak na gazie pozniej po dosc dlugim postępie czasu przenioslo się to na benzyne szarpal, dławil się, nie reagowal na gaz, przy skręcaniu tracil obroty, nawet gasl, byl tak slaby, ze nie mial sily pod gorke a z gorki zapierd**, pozniej zaczelo się częste nie odpalanie, przyznam, ze pare razy zabraklo mi benzyny i nawet po wlaniu potrafil nie odpalac przez dosc dlugo, naladowalem akumulator kilka dni temu auto jakby zaczelo chodzic poprawnie ale nie w kazdej kwestii się zgadzalismy.. mianowicie przestal szarpac, reaguje na gaz lecz dalej traci obroty na skrętach i ciezko pali a dokladniej potrafi nie odpalic przez kilka godzin, a potrafi palic normalnie, raz jest tak a raz tak. Olej Lotos 15w40 ;/ , jezdze glownie na benzynie, dodam, ze w tlumiku jedna ruła przy koncówce wydechu jest zaspawana i auto chodzi jak "traktor" ale nie wiem czy ma to jakies wieksze znaczenie. Ktoś wie dlaczego czasami pali a czasami wogole nie chce zapalic? I co z tymi obrotami podczas skrecania dlaczego one spadaja?

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpewniej pompa paliwa... skoro zdarza się że zapali na dotyk, bledy na kompie jakies sa w ogole? albo sam przekaźnik od pompy paliwa szwankuje, kiedyś miałem taki problem ale w TDI trzeba było poruszać przekaźnikiem i auto zapalało, ale jesli na skretach dzieją się różne rzeczy kiedy paliwo przemieszcza się w zbiorniku to obstawiam pompe lub jej zatkanie

olej to druga rzecz, samobój jeśli chodzi o 1.8T ale to nie od niego sa problemy z odpalaniem, rura raczej tez nie ma nic do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa byla na wakacjach wymieniana, tak zostala wymieniona, ze nie pokazuje mi stanu paliwa na liczniku, a czy w benzynie jest taki przekaznik?

Jesli chcialbym przejsc na inny olej to wystarczy kupic inny i zalac auto tym innym? Jesli tak to jaki olej jest najlepszym rozwiazaniem dla 1.8T+lpg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5w40

Co do pompy, kupowales nowa w zamienniku? Nie oryginalną?

Drugą sprawa jest to że na lpg jeździ się często na rezerwie a wtedy pompę można szybko usmiercic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki najlepszy 5w40? Kupowalem nowa nie oryginalna, tzn mechanik kupil wyszlo 280zl nie wiem jaka firma, moze Kager ale pewny nie jestem, wiem, ze kazal mi plywak kupic zeby mi pokazywalo stan paliwa. No co do gazu to wczesniej jezdzilem sporo na gazie i rowniez na rezerwie teraz glownie jezdze na benzynie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten zamiennik może okazac się wadliwy

a najlepiej jakbys zrobil logi dynamiczne w vagu kanalu 002 w silniku wtedy będzie wiadomo czy to pompa "przerywa" po czasach wtryskow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a laduje ci wogole ten aku? moze altek nie domaga. miernik i jak dzieja sie takie rzeczy to spprawdz ladowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj samochód stanął, zakręciłem kilka razy a przy którymś razie przestał kręcić tylko "tyk, tyk" jakby rozrusznik nei domagał, na 'popych' nie odpalił, sprzeglo mi się slizga, dzisiaj to samo po przekręceniu zapłonu slyszę jedynie "tyk, tyk". Bendiks się zawiesił czy co? Nie wiem czy idzie się jakoś dostać do tego rozrusznika czy jedynie trzeba nim na kanał wjechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...