Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Deszczowka nie chce splywac


Kamyk

Rekomendowane odpowiedzi

pany

tak sie sklada akurat, ze zaczyna lac

pada czesto i gesto, po pare minut, potem wieje

czesto patrze na parking - sporo samochodow stoi konkretnie lub calkowicie przesuszonych, a moja bestia jak na zlosc, cala mokra

czym ja wysmarowac ?

jaki srodek zastosowac, zeby w miare szybko woda z niego splywala?

jednak osuszanie tylko w garazu to jak na moje potzreby troche malo

co poradzicie?

bede wdzieczny za podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawoskuj auto to Ci bedzie woda spływać z niego :)

bylo woskowane

Ultimate Liquid Wax Meguiar's

i jakos zdecydowanie srednio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosuj wosk na mokro,autko ładnie się błyszczy a woda spływa z niego jak po kaczce.Ja używam ten.

CARPLAN DEMON SHINE NABŁYSZCZAJĄCY WOSK NA MOKRO (3521864471) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BZDURA:wallbash: Na zabezpieczonej karoserii woda zawsze kropli i schnie bardzo powoli. Deszczowka nie zostawia waterspotow wiec nie ma czego obawiac.

Samochody bez "lsp" schna bardzo szybko, woda rozlewa sie tworzac cieniutka tafle, ktora wiatr suszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosuj wosk na mokro,autko ładnie się błyszczy a woda spływa z niego jak po kaczce.Ja używam ten.

CARPLAN DEMON SHINE NABŁYSZCZAJĄCY WOSK NA MOKRO (3521864471) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

jaki sposob wybrales zeby go naniesc na autko?

pryskasz czyms?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosuj wosk na mokro,autko ładnie się błyszczy a woda spływa z niego jak po kaczce.Ja używam ten.

CARPLAN DEMON SHINE NABŁYSZCZAJĄCY WOSK NA MOKRO (3521864471) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

jaki sposob wybrales zeby go naniesc na autko?

pryskasz czyms?

Po umyciu samochodu wlewam pięćdziesiątkę wosku,do tego około 10 litrów wody i polewam z małego naczynia (litrowy słoik) począwszy od dachu całe autko po czym wycieram irchą do sucha.Robię to po każdym myciu i jestem zadowolony bo autko się błyszczy,a woda w miarę z niego spływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin:

Tak jak kolega Griffe (specjalista od autodetaligu) na nawoskowanym samochodzie zawsze dłużej zostaje woda, oczywiscie nie jest to tafla tylko kropelkowanie ale woda jest :wink:

A skoro są specyfiki którymi sie tylko polewa i jest malina to po co ja sie męczyłem wcierając wosk :facepalm:

:polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy

nie obrazcie sie, ale mam wrazenie ze nabijanie sie jest tak troche srednio na miejscu

ja tez bardzo bym chcial miec fajnie wyposazony garaz z podjazdem, karcherem i innymi myjkami cisnieniowymi, do tego zestaw padow i urzadzen elektrycznych do polerki

bardzo

ale nie mam

dlatego czasem po prostu trzeba sie pochylic nad metodami bardziej dostepnymi, choc moze dosc srednio porywajacymi

i nawet jesli bedzie to sloik, czy tez zwykly spryskiwacz badz zraszacz do roslin - kazdy sposob jest dobry, by w pewnej (choc niewatpliwie ograniczonej) mierze - po prostu uzyskac pozadany efekt

pomimo iz nie bedzie to top of the top, zawsze bedzie to cos

przepraszam, jesli kogokolwiek obrazilem

a wracajac do tematu - rzeczywiscie zostaje kropelkowanie, nie ma tafli na calosci powierzchni auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtanszym, dzialajacym sposobem jest zakup sprawdzonego produktu np colli 476, megs#16 czy FK1000 - puszka takiego wosku bedzie kosztowala w granicach 80 zlotych i wystarczy SMIALO na ponad 4 lata. 20 zlotych rocznie na zabezpieczenie auta to wg mnie nie jest duzo. Owszem trzeba poswecic wlasny czas i prace aby po myciu recznie nawoskowac samochod a potem to wypolerowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak. Nawet najtańszy wosk twardy za 20zł nakładany ręcznie, dobrze dopastowany na pewno przyniesie żadany efekt. Woda musi spływać. Nie trzeba tu się kosztować na kosmetyki po 100 zł. Należy tylko systematycznie powtarzać nakładanie wosku i będzie GIT :wink: A Tak jak koledzy piszą. Woski właśnie powodują "kropelkowanie" a jeśli po deszczu na całym aucie nie ma kropel wody tylko całe auto mokre to znaczy że już dawno nie widziało wosków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli po deszczu na całym aucie nie ma kropel wody tylko całe auto mokre to znaczy że już dawno nie widziało wosków...

no dobra

w niedziele zastosowalem to

MEGUIARS WOSK Ultimate Liquid Wax NOWOŚĆ PROMOCJA+ (3556761399) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

czyli nie mozna powiedziec ze dawno nie widzialo wosku, prawda?

czyli co, zmienic produkt ?

Pawel (Griffe), podpowiedz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamyk trzeba uporzadkowac fakty. Zaczales watek, ze pada, inne auta sa suche a Twoje mokre. Co to znaczy mokre - w postaci tysiecy malych kropelek na lakierze czy cale mokre w postaci tafli?

Ten wosk co wskazales dziala, lateo sie go aplikuje fajnie pachnie ale stety/niestety pod wzgledem samego dzialania sa od niego lepsze i tansze zarazem.

Jesli auto cale w kroplach po deszczy przez pare godzin a inne dawno suche tzn, ze Twoj wosk dziala dobrze i nie ma sie co martwic.

Jesli chodzi Ci o produkt, po zastosowaniu ktorego krople po deszczu same splyna z karoserii to takie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamyk trzeba uporzadkowac fakty. Zaczales watek, ze pada, inne auta sa suche a Twoje mokre. Co to znaczy mokre - w postaci tysiecy malych kropelek na lakierze czy cale mokre w postaci tafli?

Ten wosk co wskazales dziala, lateo sie go aplikuje fajnie pachnie ale stety/niestety pod wzgledem samego dzialania sa od niego lepsze i tansze zarazem.

Jesli auto cale w kroplach po deszczy przez pare godzin a inne dawno suche tzn, ze Twoj wosk dziala dobrze i nie ma sie co martwic.

Jesli chodzi Ci o produkt, po zastosowaniu ktorego krople po deszczu same splyna z karoserii to takie nie ma.

czuje sie przywolany do porzadku :wink:

wiec uscisle - mokre w postaci kropelek, a nie jednolitej wodnej tafli

skoro mowisz o lepszych woskach - zrezygnowac z tego na koszt innego, czy nalozyc podwojnie?

co rekomendujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

produkt ok, jak chcesz znać opinie lub zamienników to polecam forum kosmtykaaut.pl

ja moge polecić zarówno coli476 jak i FK1000, kropelkowanie super woda szybko spływa ale po deszczu mój samochód zawsze jest najdłużej mokry ( dach maska) :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megs to dobra firma, ma tradycje w kosmetyce aut siegajace ponad 100lat:wink:

Niestety u nas nie tak fantastyczna jak w USA z powodu kosztow - amerykanie kupuja taki wosk w cenie zestawu z mcdonaldsa a ich zarobki... no dobra nie bedziemy bawic sie w polityke.

Z najtanszych dzialajacych trojaca zimowa w/w z letnich PoorBoy's World Natys Blue/Red/White.

Za okolo 200 mozna juz miec swiatowa czolowke - Zymola w postaci Carbona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale - nakladac podwojnie?

najpierw Megs, potem cos z twardych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nakladac. Druga warstwa niewiele pomoze. Albo wysmarowac do konca albo sprzedac/podarowac i kupic cos innego. Co? To dobre pytanie, ale to Cie zadowoli:

Kosmetyki samochodowe - Zymöl Carbon - wosk 236ml | CarSPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...