Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie do budowlańców - zacieranie gipsów


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Używa ktos moze tzw. żyraf do zacierania sufitów na duzych powierzchniach. Narzedzia tego typu

FLEX_Szlifierka_Zyrafa_WST_700_VV_Vario_Plus_2869_5.jpg

2035599.jpg

Kupiliśmy ostatnio jedną taką za 7tys, i teraz myslimy nad zakupem drugiej, tylko pytanie czy ktos zna jakaś tańszą alternatywe do takich celów, noi jak z żywotnoscią takich maszyn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tansza alternatywa do tych celow to para murzynow:grin:

jesli jestes z tego sprzetu zadowolony a chcesz kupic cos z nizszej polki cenowej to nie wiem czy wtedy spelni twoje oczekiwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego pytam czy ktos uzywa, forum mamy spore wiec nie jeden pewnie pracuje w tym segmencie:wink: a używanie tej maszyny bardzo przyspiesza prace, maszyne kupilismy ze 2 dni temu, odrazu trafiła na budowe i juz 200m zatarte, pył odrazu leci do wora i maxymalnie go ubija do worów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstaje pytanie jak długo Ci posłuży? Flex to bardzo dobra firma i polecałbym tą właśnie firmę. Nas biednych ludzi nie stać na tanie rzeczy:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pytanie musisz skierować sam do siebie. zajmujecie się tylko gipsami czy wszystko dachy,ocieplenia itd. bo np. jak my robimy raz na rok takie cos to papier scierny i ognia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternatywa sa zyrafy reczne gdzie trzymasz je w rekach i pod odkurzacz flexow mamy chyba trzy i sa dobre ale lepsze zyrafy ma festool tylko duzo drozsze

Wyslane z mojego fona za pomoca Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pytanie musisz skierować sam do siebie. zajmujecie się tylko gipsami czy wszystko dachy,ocieplenia itd. bo np. jak my robimy raz na rok takie cos to papier scierny i ognia

My zajmujemy sie wykończeniem wnętrz, docieranie sufitów jest bardzo czestą robotą u nas:wink: noi na dniach trzeba będzie cos kupić tylko nie koniecznie tak drogiego jak ta maszyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadzorowałem przez jakiś czas ekipy budowlane w gk to dużo z nich używało zestawu pansam żyrafa+ odkurzacz i sobie chwalili. Taki zestaw kosztował około 800zł w castoramie. Metrów od groma było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja siedzę w innej branży i sporo mam sprzętu festoola, będąc na pokazie miałem okazje pobawić się żyrafą i powiem że fajna maszynka

ogółem festoola używam od kilku lat i jak dla mnie to wysoka półka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do festoola to na lakierni mamy dwie szlifierki oscylacyjne polerkę, frez i odkurzacz. Poza tym że szlifierka się raz zatarła bo gamonie nie wyczyścili :facepalm: i raz odkurzacz wylądował w serwisie bo worek był tak wyładowany pyłem że go rozerwało i zasyfiło wszystko w środku:doh: to 2 lata sprzęt śmiga odpukać. Jedyna wada jaką zauważyliśmy w tym sprzęcie to rzep do papieru już nie trzyma ale stopę idzie wymienić. W końcu swoje już przerobiła

---------- Post dopisany at 00:33 ---------- Poprzedni post napisany at 00:32 ----------

By nie było całkiem OT to ja używałem zwykłej ręcznej szlifierki ale takie roboty to mi się trafiają 2 może 3 razy w roku i to raczej do 10-20 mkw więc tyle z mojej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do festoola to na lakierni mamy dwie szlifierki oscylacyjne polerkę, frez i odkurzacz. Poza tym że szlifierka się raz zatarła bo gamonie nie wyczyścili :facepalm: i raz odkurzacz wylądował w serwisie bo worek był tak wyładowany pyłem że go rozerwało i zasyfiło wszystko w środku:doh: to 2 lata sprzęt śmiga odpukać. Jedyna wada jaką zauważyliśmy w tym sprzęcie to rzep do papieru już nie trzyma ale stopę idzie wymienić. W końcu swoje już przerobiła

---------- Post dopisany at 00:33 ---------- Poprzedni post napisany at 00:32 ----------

By nie było całkiem OT to ja używałem zwykłej ręcznej szlifierki ale takie roboty to mi się trafiają 2 może 3 razy w roku i to raczej do 10-20 mkw więc tyle z mojej strony

co do szlifierki mam w firmie 4szt. ETS i 2szt. Rotexa, stopy będą służyć w zależności kto ją obsługuje, bo jak za mocno przyciśniesz to stopa sie grzeje i przestaje trzymać, odkurzacz kilka razy był zawalony pyłem bo żle włożony worek i pył napierdzielał w silnik

ogółem sprzęt szlifierski i polerki to festool, wiertarki to metabo, a szlifierki kątowe to makita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...