Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.8TQ] zle odpala na zimnym i muli go na benzynie ?


podsi

Rekomendowane odpowiedzi

mam nastepujacy problem autko po nocy ciezko odpala jakby niedostawalo paliwa ale nastepne odpalenia sa juz ok.. do poki nie przelaczy sie na gaz to go muli i szarpie na gazie jest juz ok .. ale jak chce pojezdzic na benzynie zeby np poscigac sie z murzynkiem to wogole brak mocy ..czy teoria oprocz zapieczonych wtryskow jest jeszcze jakas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logi zrobione i wszystko wyszlo ok, wiec problem jest bardziej "ukryty".

Jak dla mnie to auto na gazie dostaje za mala dawke paliwa powyzej 4k/obr i zachowuje sie tak jakby mialo lagodne odciecie...jak to wyeliminowac nie mam pomyslu.

Na benzynce szarpie cos na ksztalt walnietej przeplywki...a jest sprawna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki gaz?? Mam nadzieję, że sekwencja. Co do gazu, to trzeba zmienić nieco mapę wtrysku LPG. Mieszanka może być zbyt uboga lub zbyt bogata. Ja w swoim 1.8T miałem mapę wtrysku taką, że czołg by miał za dużą dawkę, a co dopiero moja niunia :D W polach, w których na mapie było wpisane ok. 200 mam teraz wpisane ok. 160 i jeździ się jak na benzynie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można wiedzieć w jaki sposób był zdiagnozowany przepływomierz ?

Instalacje gazowe chyba mają własny miernik powietrza (czy jak to się tam nazywa). Poprawna instalacja gazowa spowoduje właśnie, że na gazie będzie idealnie, a na benzynie kicha...

Myśle, że warto zrobić najprostszy test dla przepływki : odłączyć i pojeżdzić (tak samo nędzna jazda będzie ? :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak zaczęło szwankować perę dni/tygodni po założeniu gazu??

Najpierw oczywiścia zrób test przepływki (odłącz ją podczas pracy silnika) jak mówili koledzy wyżej.

Gdy przepływka będzie sprawna możesz jeszcze zrobić tak: Odłączasz akumulator na noc, rano przychodzisz, odpalasz autko ustawiasz żeby nie przełączał się na lpg (nawet po dodaniu gazu itp.) zostawiasz samochodzik (nie dotykaj gazu, najlepiej zostaw samochód w spokoju, wypij sobie poranną kawę) aż się włączą wentylatory na chłodnicy i testujesz... Silnik powinien zacząć robić mapę wtrysku benzyny. Przez parę dni jeździj na benzynie. Jeżeli to zadziała jedź do gazownika, zeby ci porządnie mapy wtrysku LPG ustawił. A tak apropo jaka jest włożona tam instalacja?? Chodzi mi o markę.

Nie zaszkodziło by żeby kolega Murzyn (bo chyba się znacie ;)) użył VAGa na twojej niuni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to najpierw test przepływki, a potem spróbujcie zrobić tak jak pisałem wyżej. A kiedy zaczęło się tak dziać?? Czyżby po jakimś czasie od założenia instalacji LPG??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zaczelo sie tak dziac ok 2 m cy po zalozeniu lpg a co firmy konkretnie to ciezko wyznac mi sie z tej dokumentacji STAKO OMUL rozne podzespoly TOMASETTO .. w wolnym czsie pobawie sie z ta przeplywka pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielozawór mam też Tomasetto, i instalkę Landirenzo Omegas. No już wiemy, co masz na pokładzie. Z tego co czytałem na innych forach, myślę, że instalka jest dobra. A jak z tym przepływomierzem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nastepujacy problem autko po nocy ciezko odpala jakby niedostawalo paliwa ale nastepne odpalenia sa juz ok.. do poki nie przelaczy sie na gaz to go muli i szarpie na gazie jest juz ok .. ale jak chce pojezdzic na benzynie zeby np poscigac sie z murzynkiem to wogole brak mocy ..czy teoria oprocz zapieczonych wtryskow jest jeszcze jakas ?

sprawdź katalizator, mi tak słabo paliła rano a to wina była katalizator był zapchany pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...