Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak połączenia ze sterownikiem silnika...


kopytko19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , nie mogę się połączyć ze sterownikiem silnika oraz air bagami. Vag łączy się z radiem, licznikiem , abs, climatronik lecz nie chce się połączyć ze sterownikiem silnika. Jak klikam na silnik to zaczyna jakby się łączyć ale po jakimś czasie wyskakuje błąd połączenia, dodam ze w ogóle nie uzupełnia danych sterownika.

Co do kabla mam jakiś "polski vag" , próbowałem się łączyć z innym a4 b7 tez 2,0 diesel ale ten co ma więcej kucyków i nie było żadnego problemu.

Przewody we wtyczce są ok.

Program to vag 409 w wersji testowej ( nie pełna)

Auto ma skrzynie automatyczną i ktoś mi coś powiedział że jak mam automat to mój kabel tego nie obsłuży ale wydaje mi się ze to głupoty. Proszę potwierdźcie.

Nigdy wcześniej nie podłączałem go...

Chce tylko sprawdzić czy nie ma żadnych błędów poważnych i zrobić logi.

moja a4 jest 2006 rok z grudnia

tamta była 2007

Dziękuję za pomoc.

---------- Post dopisany 03-10-2013 at 17:52 ---------- Poprzedni post napisany 24-09-2013 at 20:12 ----------

Problem rozwiązany. okazało się ze kontroler silnika bpw ma jakaś inną szynę can i dlatego się nie łączył.

W warsztacie podłączyli bez problemu.

Dodatkowo wyskoczył check engine i pulsująca kontrolka świec.

Błędy to p145D oraz p2002.

Pierwszy jest odpowiedzialny za czujnik temp spalin . ( jakieś zwierzątko poprzegryzało kabel.

Drugi za zapchany dpf. i Tu moje pytanie włączyli mi regeneracje i pojechałem w trasę, po ok 20 min jechania zgasł filtr na fisie ale niestety nadal pulsuje kontrolka świec, czy to oznacza ze nie przeszło regeneracji ?

Check engine znikł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem następującego typu nie mogę odczytać parametrów skrzyni automatycznej w swojej audi. Łączy się normalnie lecz po zmianie blok na inne,parametry wogóle się nie zmieniają tak dzieje sie tylko i wyłącznie z skrzynia parametry np silnika sątakie jakie mają być ,i ich wartości zmieniają się (np obroty silnika po dodaniu gazu) oprogramowanie vag 2.5 co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...