Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

pomiar rezystancji czujnika cieczy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

no właśnie, różnica duża, chociaż wskazania są zależne od temperatury (czujnik trzymałem w ręku) to i tak różnica za duża.

Ten który sprawdzam, w aucie pokazywał max.60 st na blacie. Kolor zielony oznaczenia EH2 140 max. 45-07 059 919 501

ma wybite znaczki vw i audi

/na vagu nie sprawdzałem temp. ale innych błędów vag nie pokazywał/

Opublikowano
To są dwa termistory w jednej obudowie i maja pokazywać na obu. Ja się zawsze zastanawiam dlaczego siada ten od kąpa a ten od deski nie.

nie zawsze, u mnie siadl raz od kompa, a przy drugiej okazji siadl od deski (tzn komp dobrze widzial 90st, za to na blacie ok 60)

Opublikowano
no właśnie, różnica duża, chociaż wskazania są zależne od temperatury (czujnik trzymałem w ręku) to i tak różnica za duża.

Ten który sprawdzam, w aucie pokazywał max.60 st na blacie. Kolor zielony oznaczenia EH2 140 max. 45-07 059 919 501

ma wybite znaczki vw i audi

/na vagu nie sprawdzałem temp. ale innych błędów vag nie pokazywał/

Wygląda na to ze sprawdzamy te same czujniki patrząc na oznaczenie wybite na czujniku...

Tym razem sprawdzałem w temperaturze pokojowej ponad 20*:wink:

i zdecydowanie różnice są za duże ...

To chyba pozostało Ci zakupić nowy czujnik .......

A jeszcze jedno jak termostat Ci działa?pytam bo nie masz porównania temperatur z Vaga..a to by nam wyjaśniło wszystko ....

Ja przed kupnem nowego jeszcze bym sprawdził Vagiem temperatury silnik-licznik ...Przy tych wskazaniach powinna być duza różnica na Vagu...

Opublikowano
  • Autor

OK, kolejny pomiar czujnika potencjalnie uszkodzonego/NA BLACIE CAŁY CZAS 60 stop/ i nowego.Wyniki pokrywają się z tymi od OLIVER-a .Jutro go podłączam

---------------------------------------------------------------------------------------------

CZUJNIK NOWY POMIARY /ZAKRES DO 2000 OHM/

PINY 1-3 /MIEDZIANE/ TEMP.POKOJOWA 1850 - 2000 OHM

PINY 2-4 700 - 900 OHM

OK, problem rozwiązany! nowy czujnik działa bez problemu. Pomiary dokonane na nowym czujniku (patrz wyżej) mogą posłużyć jako odnośnik. Wszystkie znaczne różnice w rezystancji obydwu czujników mogą oznaczać uszkodzenie, a co za tym idzie złe wskazania bądź na wskaźniku, bądź w sygnale do kompa.

Dzięki za pomoc,

pzdr,

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

U mnie różnica temperatur wynosi ok 10 stopni czy to źle a czujnik ori z aso

Opublikowano
U mnie różnica temperatur wynosi ok 10 stopni czy to źle a czujnik ori z aso

A to na ciepłym silniku ? czy zimnym

Bo jak na rozgrzanym to troche duza ta różnica....:wink:

Opublikowano

Może trochę mało wyraźne foto, ale da się odczytać - ostatnio sprawdzałem swój czujnik i pokrywa się z tą tabelą. Natomiast jeśli chodzi o drugą parę styków (druga sonda) to rezystancja jaką zmierzyłem jest o połowę mniejsza. Jak jest u was?

02ccd197d388afc3.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.