Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wskaźnik boost


szczuraz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie gdzie wpiąć się ze wskaźnikiem ? W 1.8T nie miałem tego problemu bo tam podciśnienie do kolektora jest na wierzchu. Tutaj miałem pomysł żeby wywalić EGR zrobić flanszę i wpiąć się w nią przy kolektorze dolotowym. EGR mam i tak odłaczony. Macie jakieś inne pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli przy załadowaniu tego zaworka w zaślepkę EGR pomiar będzie miarodajny ?

---------- Post dopisany at 18:42 ---------- Poprzedni post napisany at 18:41 ----------

ponczo ładowałeś podobny zaworek jak MAGIC87 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny zaworek jak wkleił MAGIC87.

Z tego miejsca najbliżej było mi przeprowadzić przewód ciśnieniowy do kabiny do kratki nawiewu :wink:

Wrzuć zaworek w dolot jak na foto - będzie spoko :wink:

20130824_181622.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z przewodem idacym do ECU ? Można tam się też wpiąć ? Nie będzie przekłamań na ecu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie w b5 nie mam wężyka do ecu. W b4 nie wpinałem się do wężyka tylko w kolektor dolotowy.

Teoretycznie jak wepniesz się wężyk ecu powinno śmigać okej... Ja za pewniejsze połączenie uznałem bezpośrednie wpięcie się w kolektor dolotowy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie wpiąć się ze wskaźnikiem ? W 1.8T nie miałem tego problemu bo tam podciśnienie do kolektora jest na wierzchu. Tutaj miałem pomysł żeby wywalić EGR zrobić flanszę i wpiąć się w nią przy kolektorze dolotowym. EGR mam i tak odłaczony. Macie jakieś inne pomysły ?
Chcesz mierzyć podciśnienie czy doładowanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AFN masz jeszcze podciśnienie do sterowania geometrią w turbinie. To też można mierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł wątku jest wskaźnik boost, więc chyba kolega doladowanie chce mierzyć.

nie chyba a na pewno :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mierzyć podciśnienie czy doładowanie?

Doładowanie tak jak wujek Hornet napisał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograbiłem swoje rybki z napowietrzania i wskaźnik hula. Trójnik akwarystyczny robi robotę :kox: Wpiąłem się przy ecu a przewody rzuciłem pod kokpit razem z wiązkami elektrycznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograbiłem swoje rybki z napowietrzania i wskaźnik hula. Trójnik akwarystyczny robi robotę :kox: Wpiąłem się przy ecu a przewody rzuciłem pod kokpit razem z wiązkami elektrycznymi.

Możesz wrzucić fotkę jak to zrobiłeś, bo ja też mam wskaźnik i chciałem podpiąć w swoim AJM`ie. Czyli co w ECU jest wężyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie dochodzący do ECU. Robisz trójnik w puszce z ecu a przewody do środka puszczasz lukiem na wiązki elektryczne i wszystko bangla. Jak zdejmiesz pokrywkę od kompa to bedziesz już wiedział gdzie co i jak. Pamiętaj tylko o śrubce z tyłu ni nie rwij na chama bo potem może cieknąć. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie dochodzący do ECU. Robisz trójnik w puszce z ecu a przewody do środka puszczasz lukiem na wiązki elektryczne i wszystko bangla. Jak zdejmiesz pokrywkę od kompa to bedziesz już wiedział gdzie co i jak. Pamiętaj tylko o śrubce z tyłu ni nie rwij na chama bo potem może cieknąć. :wink:

OK, dzieki jutro sobie sprawdzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niema tam nic skomplikowanego przy okazji wymienisz sobie wężyki przy ECU bo pewnie już sparciałe.

Wężyk ecu-> wskaźnik 3.2 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...