Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ciekawy temat 2.0 TDI BRE turbo działa w OVER BOOST

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

a podmieniales map sensor?wyjmij przeczysc,moze jest w oleju.

Opublikowano
  • Autor

To mam zamiar jeszcze zrobić

Opublikowano

trochę nie rozumiem co ma map do to rzeczy, jakby np zaniżał ciśnienie to turbo ładowało by więcej i by je mogło nawet rozwalić a ty byś widział i tak za niskie ciśnienie.

Opublikowano
  • Autor

no dobra panowie

nie mam na drugie turbo ani nie mam od kogo pożyczyć na wymianę

jeśli wykluczymy turbo to przyczyny moga byc dwie N75 alno mapsensor w IC

nic wiecej na to nie wpływa no chyba ze naprawde grucha jest j**nięta

zobaczcie jak wyglada mój log z przed 2 lat na starym turbo jest dokładnie to samo !!!!!!!

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

tylko ten log jest robiony na 3 biegu raczej wiec troche inne obciążenie

ten z 2013 jest na 4 i dużo lepiej widać ten porblem

Opublikowano

coś mi się zdaje ze twój silnik ma seryjnego overboosta a jak do tego zaślepiłeś EGR to on tylko się powiększy

Opublikowano
  • Autor

EGR zaślepiony i wyłaczony programowo :)

ale co jest przyczyna takiego overboosta to zjawisko nie pozwala bezpiecznie zrobić programu !!!

i czemu zawory tego nie sterują tak jak powinny

myślisz ze fabrycznie by tak było !!

i czemu nie da się tego programowo ustawić !!!

Opublikowano

w nowych 1.9 np BXE jest seryjnie overboost i tam idzie to poprawić programowo, po zaślepieniu EGR jest inny obieg w dolocie i wydechu nie krzyżują się to ma wpływ na wstawanie sprężarki takie moje obserwacje i doświadczenia. Szczerze powiem tak moim zdaniem teoretycznie da się to poprawić praktycznie nie wiem bo nigdy tego nie robiłem, chcesz możemy próbować ale za tydzień gdzieś będę miał mniej roboty. Z Pomiechówka 40min jazdy:) Dodam jeszcze ze mówię o przeładowaniu w dolnych partiach obrotów. co do góry poprosił bym jeszcze logi 4 i 8.

Opublikowano
  • Autor

no ok nie ma żadnego ciśnienia

bardziej chodzi mi o zagadkę dlaczego

bo nbie usmiecha mi sie jezdzić ze 140 koniami jak dwa lata jezdziłem z programem

co do przeładowań w dolnym zakresie to jest raczej normalne prawie w każdym TDI

mi chodzi o przeładowania te powyżej 3500 tys obr bo to w tym leży problem

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM tu masz 8 z przed 2 lat

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM tu masz 3 z przed 2 lat

nowe zrobie moze dziś albo jutro

Opublikowano

na dole też da się zrobić żeby tyle nie przewalało z górą muszę pomyśleć.... po pracy coś rozkminie

Opublikowano
  • Autor

dół mnie nie interesuje bo to nie porblem

chodzi mi o góre tylko i wyłaczenie :)

Opublikowano

czemu nie problem? poco ci taki skok niutona? i turbo dostaje po d*pie

Opublikowano
  • Autor

najpierw muszę rozwiązać problem z górna granicą a potem będę się martwił o dół :)

---------- Post dopisany 03-10-2013 at 13:12 ---------- Poprzedni post napisany 30-09-2013 at 11:22 ----------

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

to jest log po naprawie gruchy :)

znaczy ona wcale nie działałą nie wiem czemu

teraz od podstawki podnosi sie jakies 4 do 5 mm

brak dołu

i OB ciut mniejsze

Opublikowano

szczerze to juz wolalbym ten ob niz to co teraz jest :decayed:

w nowej turbinie gruszka uszkodzona i w starej tez?

Opublikowano
  • Autor

nie uszkodzona ale źle była ustawiona

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM tu test jeszcze jeden log po jeszcze delikatnej regulacji gruchy

reszte juz program ogarnie :)

Opublikowano
nie uszkodzona ale źle była ustawiona

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM tu test jeszcze jeden log po jeszcze delikatnej regulacji gruchy

reszte juz program ogarnie :)

A tak nie wierzyłeś w to:)

Opublikowano
  • Autor

szok

wykluczyłem gruche ponieważ zamontowana fabrycznie zalakierowane śruby

odkrecam wczoraj a ona leży luz maxymalny

zrobiłem napiecie gruchy na około 5 do 6 mm

potem na 2-3 mm i ostatni log jest włąsnie z takiego ustawienia

nie wiem czy jeszcze nie skrecic na granice max 2 mm

moze dół się poprawi

a to ze przeładowywuje troche powyżej 4 to juz bez znaczenia to auto az takich obrotów nie osiąga :)

Opublikowano
szok

wykluczyłem gruche ponieważ zamontowana fabrycznie zalakierowane śruby

odkrecam wczoraj a ona leży luz maxymalny

zrobiłem napiecie gruchy na około 5 do 6 mm

potem na 2-3 mm i ostatni log jest włąsnie z takiego ustawienia

nie wiem czy jeszcze nie skrecic na granice max 2 mm

moze dół się poprawi

a to ze przeładowywuje troche powyżej 4 to juz bez znaczenia to auto az takich obrotów nie osiąga :)

Może nowa grucha się ułożyła i zmiękła? ja bym zostawił jak nie przeładowuje i ważne żeby po odpaleniu na jałowym dociągało do ogranicznika jak tak jest to reszta do ogarnięcia w sofcie.

Opublikowano
  • Autor

no teraz tak jest

Reszta w rękach softu :D

Opublikowano

no no ale i tak zmień tunera :P

Opublikowano
  • Autor

no nie tego niestety nie zrobie :D

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.