Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Felgi 18'' do b7 potrzebne porady


.Pablo.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na wiosnę przyjdzie czas na 18". Felga będzie nowa jeszcze nie wiem jaki wzór mam trochę czasu na wybieranie. Chodzi mi o dane felgi jakie et? szerokość 8cali? itp żeby felga nie wystawała za obrys pojazdu, żeby nic nie tarło itp.Wolałbym nie zakładać dystansów tylko żeby felga od razu ładnie siadła na piaście. Zawieszenie mam 1BE więc felga ładnie będzie wyglądać. I pytanie co do opony jaką założyć na felgę 225/40/18 ?. Z góry dzięki za podpowiedzi. Pablo

Ps jak macie jakieś wzory felg na których b7 avant ładnie wyglada to też możecie wklejać zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Sam zachorowałem na 18", też mam 1BE i zastanawiam się nad 225/40R18. Z tego co się zorientowałem to oryginalne felgi 18" mają ET na poziomie 40-43. Boję się tylko przejścia z "komfortowych" 16 na 18... ale ten wygląd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc dużo poczytałem i wiem że będą felgi 18x8j pytanie jak będzie wyglądać na takiej feldze opona 225/40/18. Będzie chronić rant felgi? i czy takie koło zmieści się do b7 i nic nie będzie trzeć ? Et felgi 35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 245x40 R18 co prawda w B6 i fakt wyglądają świetnie :) nic nie ociera i nie wystaje za obrys samochodu ale do jazdy po miescie te felgi i opony się po prostu nie nadają :) wczesniej jezdzilem duzo po trasie to tak tego nie czułem ale ostatnio tylko po miescie i już myślę o zmianie na mniejsze ;] jednak komfort ponad wyglad hah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieści się bez problemu.

ja mam kapeć 235.

ET 35 - takiego szukaj Kolego.

Te kapcie 235 nie ciągną w koleinach za bardzo?

---------- Post dopisany at 17:01 ---------- Poprzedni post napisany at 16:59 ----------

ja mam 245x40 R18 co prawda w B6 i fakt wyglądają świetnie :) nic nie ociera i nie wystaje za obrys samochodu ale do jazdy po miescie te felgi i opony się po prostu nie nadają :) wczesniej jezdzilem duzo po trasie to tak tego nie czułem ale ostatnio tylko po miescie i już myślę o zmianie na mniejsze ;] jednak komfort ponad wyglad hah.

Aż tak mocno czuć różnicę na 18? na jakie byś zmieniał jesli chodzi o mniejsze 17 czy 16?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że 18 a 16 to niebo a ziemia ;] oczywiście mówię o jezdzie na naszych polskich, dziurawych drogach :) Mam 16 na zimę. Te 18 muszę sprzedać i kupie chyba 225x50 R17 :) Myśle że to bd taki złoty środek. Bo na 16 to auto mizernie jakoś wygląda hah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 17 u siebie i zobacz jak mizernie wygląda :-P ja znowu w druga stronę chcę iść - 18 albo 19 na lato. W dodatku mam cały Zawias eibacha założony

Wysłane z telefonu Sony Xperia Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm no to wyleczylisie mnie z 18 albo 17 albo 16 zostaną. Jak zrobią nam porządne drogi kupi się 18 :-D . Te 17 powinny mieć et35 ? Do tego jaką felga 7.5 czy 8 J ? Bo kapec 225 to chyba optymalna sprawa na nasze koleiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wlasnie mialem okazje przejechac sie na 18 z minimalnie sztywniejszym zawieszeniem. W porownaniu do moich 16 i 1BE to byl sztywniejszy, mial mniejsza tendencje do slizgania no i troche bardziej bylo czuc na poprzecznych nierownosciach. Generalnie spodobalo mi sie!

Dzieki @ucinak!

PS. Wiem, że do Audi B6 domyślnie są 8x18 ET43 235/40 a czy nadają się również 7.5x18 ET56 225/40 ? Opony nie będą wyglądały jak buły (bo z wyliczeń wychodzi, że będą tylko 6mm głębiej). Z drugiej strony przynajmniej żona ich nie zarysuje :)

Wysłane z Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej chinole??

allegro.pl/felgi-alu-18-5x112-et43-vw-audi-i3559435291.html

Wysłane z telefonu Sony Xperia Z

Raczej chinole napisz do sprzedawcy niech da zdjęcie wnętrza felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...