Skocz do zawartości
IGNOROWANY

centralny zamek nie zawsze zamyka drzwi od kierowcy


Ksiazulek

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w tytule, przy zamykaniu pilotem nie zawsze zamyka drzwi od kierowcy wszystkie inne są zamknięte tylko nie te (nie wiem czy to ma jakieś znaczenie które to drzwi, ktoś mi mówił że zamek w drzwiach kierowcy to zamek sterujący) wcisne kilka razy przycisk na pilocie i za którymś razem zamknie (jak nie zamyka wszystkich drzwi to nie mrugają kierunkowskazy, chociaż po tym wiem że nie są zamknięte wszystkie drzwi) nie wiem czy to kabel przetarty bo wtedy by przy jakimś ruchu by zadziałał. dobrze myśle??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie miałem ten sam poroblem, tylko że u mnie nie działały jeszcze szyba kierowcy, obydwa lusterka lampka w drzwiach i chyba głośnik. Co się okazało wiązka w drzwiach była lekko mówiąc nadgryziona zębem czasu eksploatacji :decayed: polutowane i wszystko śmiga :wink: (czerwona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być wiązka kabli ale równie dobrze może być mikrostyk. Z tego co wiem drzwi od kierowcy gdy nie sa zamknięte a wciśnie się centralny to ich nie zablokuje ich, to chyba żeby kluczyków nie zatrzasnąć. Inne drzwi chyba po trzaśnięciu zamkneły by się ale nie kierowcy. Może ma zły sygnał z mikrostyku i wydaje mu się że ma otwarte drzwi. A niema problemów z lampkami tedy że mimo zamykania świeca się nadal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja miałem lepszą akcję. Wyszedłem z samochodu gdy był odpalony i drzwi się zatrzasnęły wszystkie :grin: Dobrze, że zapasowy klucz w domu mam.

To wina zgiętej/nadłamanej wiązki przewodów idącą z kabiny do drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli problem tkwi w mikrostyku to powinien przygasac i zapalac sie przyscik od awaryjnych, mialem to samo. do tego jeszcze rozladowywalo akumulator bo system nie byl uspiony do konca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam majflon wlasnie mam taki sam problem jak ty wczoaj zamnalem dzwi i po calej nocy ako padlo totalnie mi, zauwazylem ze zapala i gasnie przycisk awaryjnych jak auto jest zamkniete z pilota co u ciebie bylo przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam majflon wlasnie mam taki sam problem jak ty wczoaj zamnalem dzwi i po calej nocy ako padlo totalnie mi, zauwazylem ze zapala i gasnie przycisk awaryjnych jak auto jest zamkniete z pilota co u ciebie bylo przyczyna?

zamek w drzwiach kierowcy robil zwarcie, podlacz miernik pod aku i odlacz wiazke kabli ktora idzie od drzwi do kabiny, jezeli pobor spadnie znaczy ze cos w drzwiach kierowcy robi zwarcie, 99 % to bedzie zamek drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka wlasnie nie posiadam miernika takie cos si nada?MIERNIK / MULTIMETR CYFROWY DT9205A __ PROMOCJA (3641511644) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ?

---------- Post dopisany at 14:29 ---------- Poprzedni post napisany at 14:28 ----------

jesli bym mial juz ten meirnik jest ktos w stanie mi pomoc zeby to sprawdzic tzn opsiac jak ustawic miernik gdzie podlaczyc itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka wlasnie nie posiadam miernika takie cos si nada?MIERNIK / MULTIMETR CYFROWY DT9205A __ PROMOCJA (3641511644) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ?

---------- Post dopisany at 14:29 ---------- Poprzedni post napisany at 14:28 ----------

jesli bym mial juz ten meirnik jest ktos w stanie mi pomoc zeby to sprawdzic tzn opsiac jak ustawic miernik gdzie podlaczyc itd?

miernik bedzie dobry, moge ci wytlumaczyc wszystko na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to fajnie :) kupie miernik dzisiaj na allegro i jak przyjdzie to zaczne dzialac :) i napsize do Ciebie :)

---------- Post dopisany 28-10-2013 at 01:49 ---------- Poprzedni post napisany 27-10-2013 at 20:05 ----------

majflon jesczze pytanko jak zamkne auto normalnie i po kilku min widze ze rns-e totalnie wyalczone i dioda od awaryjek nie miga, a jak zamkne auto z pilota czy kluczem normalnie to po minucie wylacza sie dioda od awaryjek i rns-e i po chwili didoa zapal sie znowu i rns-e zaczyna krecic wiatraczek. dzieje sie to dopiero jak mowie po zamknieciu i uzbrojeniu sie alarmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to fajnie :) kupie miernik dzisiaj na allegro i jak przyjdzie to zaczne dzialac :) i napsize do Ciebie :)

---------- Post dopisany 28-10-2013 at 01:49 ---------- Poprzedni post napisany 27-10-2013 at 20:05 ----------

majflon jesczze pytanko jak zamkne auto normalnie i po kilku min widze ze rns-e totalnie wyalczone i dioda od awaryjek nie miga, a jak zamkne auto z pilota czy kluczem normalnie to po minucie wylacza sie dioda od awaryjek i rns-e i po chwili didoa zapal sie znowu i rns-e zaczyna krecic wiatraczek. dzieje sie to dopiero jak mowie po zamknieciu i uzbrojeniu sie alarmu

Troche to zagmatwales i nie wiem o co ci chodzi do konca hehe. Jak mruga przycisk to cos pobiera prad, u mnie to byl zamek. W zamku jest zwarcie i komputer dostaje bledne informacje ze sterownika ze auto jest otwarte i system sie nieusypia. Jak bedziesz mial miernik to napewno dojdziemy co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok spoko no troche tam pokrecilem ale dobra moze jutro max sroda bedzie miernik to odezwe sie :) mysle ze rozkminie to bo jak widze tych mechanikow nic nie zrobic a placic jak za zboze... wiec wole sam powoli ogarnac to :)

---------- Post dopisany at 17:45 ---------- Poprzedni post napisany at 17:43 ----------

a chodzilo mi to ze wlacznik miga dopeiro jak zamkne auto z pilota po minucie wszystko usypia juz i za chwile zaczyna migac ten trojkacik i budzi rns-e a jak otwarte auto mam to wszystko uspyia i nmie miga wlacznik awaryjek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/color]a chodzilo mi to ze wlacznik miga dopeiro jak zamkne auto z pilota po minucie wszystko usypia juz i za chwile zaczyna migac ten trojkacik i budzi rns-e a jak otwarte auto mam to wszystko uspyia i nmie miga wlacznik awaryjek

Miałem tak ostatnio... Zamknąłem samochód a tutaj wcale się w tryb uśpienia nie włączył i migał trójkąt od awaryjnych :facepalm:

Dodatkowo mam błąd w drzwiach pasażera "door won't safe", ale wszystko działa prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dzisiaj znowu cos sie dzialo dokaldnie tak mialem auto zamkniete podchodze chce otworzyc z pilota i nic... no to klucz w zamek odkluczylem wlozylem w stacyjke odpalilem i nic drzwi wszystkie zamkniete oprocz kierowcy...wyjmuje kluczyk chce otworzy drzwi nic zero reakcji nadal zamkniete wduszam guzik w drzwiach i nic cos pyka ale nie otwiera dalej...znowu w stacyjke i wtedy zatrybilo i otworzylo drzwi wszystkie. pozniej nastepne siedze w aucie kluczyk w stacyjce fura zgaszona radyjko gra i miga sobie dioda w drzwiach co jest lapie za klamke otwieram drzwi i nie miga. zamykam drzwi normalnie ( bez zamykania centralnego) i za chwile znowu sobie dioda sama miga...moze ktos mial taki problem juz? dziwna sprawa z tym. nie raz przez dluzszy czas jest ok centralny chodzi, a cos strzeli mu i centralny nie chodzi ze nie idzie drzwi otworzyc chwile posiedze podusze z kluczyka z guzika w drzwiach i znowu jest dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...