Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wiatrak od klimy włącza się po wyłączeniu zapłonu.


yeske

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukałem forum i nic nie znalazłem, więc zaczynam ten temat. Objawy: Po zgaszeniu silnika, wyjęciu kluczyka i zamknięciu auta, wiatrak klimy po paru sekundach się włącza sam. W sumie to że zamknięty czy nie to nie ma wpływu. Po prostu po wyłączeniu zapłonu, wiatrak się załącza na max obrotach raczej. Kolega sprawdzał vagiem i nie wykazało żadnych błędów. Czy to może być sterownik wiatraka ten na pasie przednim? Czy ktoś się spotkał z takimi objawami? Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bry mialem taki przypadek jakies 3 lata temu po zgaszeniu zaplonu po jakims czasie fyrtak sie zalanczal i napierdzielaltylko ze u mnie jakis blad wyskoczyl podpiecie sie pod vaga i usuniecie bledu ten objaw znikna az do tej pory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem u jednego elektryka - czujnik temp pokazuje dobrą, wyjął i rozebrał sterownik wentylatora i stwierdził że to prawdopodobnie on i że trzeba byłoby włożyć drugi. Mam już numer części: 8e0959501F tyle że na alledrogo jest z końcówką E,G,P i jakieś jeszcze, ale nie ma "F". Chyba trochę poczekam/poszukam tego sterownika. Narazie będę odłączał wentylator po zamknięciu samochodu... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary ja mialem taki problem ...i winowajca byl przekaznik ..ten co jest w kopule tam gdzie komputer na podszybiu mialem tam wode ...najpierw zobacz tam czy masz sucho i czy te 3 przekazniki sa nie zasniedziale ..jak sa tonajpierw je wysuch i oczysc..a jak nie pomoze czyszczenie to ktorys z przekaznikow mi robil zwarcie na wiatrak ..ale nie powiem ktory bo nie pamietam ale chyba niebieski ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staaaary wiszę Ci dobre piwo, to było to, przekaźniki mooocno zawilgocone (zawilgocone to mało powiedziane :P, tam było po prostu mokro), wysuszyłem, sprawdziłem styki w przekaźnikach, zakleiłem je, zrobiłem odpływ w tej plastikowej puszce :P Jak na razie jest git. Dla potomności, żeby dobrać się do tych przekaźników trzeba zdjąć jedną wycieraczkę lub mieć na prawdę giętki klucz bo innego wyboru tam nie widziałem. Mam nadzieję że za tydzień można będzie zamknąć temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisz;d ogolem ...powiem tak ...czyscilem te przekazniki ..i dalo to rade ale jak nie bylo wilgotno ...jak sie zrobilo to juz musialem kupic nowe przekazniki w aso wszsytkie one chyba z 400pln ..tylko wysysusz przed wsadzenien nowych cala instalacje tam szukarka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze podac oznaczenie przekaźnika od klimy? kolega pisał tylko że chyba niebieski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...