Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] LaserRot / 19"RS6


SebaMC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po przesiadce z ADP ojca, felcji i Astry II od ponad roku jestem w posiadaniu traktora B5 1999 roku polift, AFN. Z początku był to zupełny golas i potrzebował trochę pracy i więcej $ żeby jeździł i lepiej wyglądał. Kupując auto nie sugerowałem się specjalnie przebiegiem, ani nie przywiązywałem wagi do rzeczy eksploatacyjnych, bardziej interesowało mnie to aby buda była prosta, no i się trafiło, poza 'drobnymi' pierdułkami typu malowany jeden błotnik (poprzedni właściciel miał przygodę na parkingu), czy malowany tylni zderzak jeszcze w niemcowni. Środek czysty, zadbany, nie wymęczony jak niektóre 'okazje' z allegro. Chciałem 1.8T, ale nie było nic sensownego na rynku więc wziąłem klekota :decayed:

Z wypasu:
-parę jaśków
-centralny ori scyzoryk +otwieranie/domykanie szyb z pajlota
-klimatronik
-korbotronik z tyłu
-podłokietnik ori przód

czyli zupełny golas :decayed:

Zawieszenie
-Nowe wszystkie wahacze Febi,
-regeneracja Magla,
-drążki + końcówki Febi,
-nowy Gwint SuperSporta / zmienione na obniżony zawias
-nowe 'gumy' na tylną belkę,
-dystanse na tył 10mm, / z tyłu 10mm z przodu 15mm.

Silnik
-wymiana termostatu i płynu chłodniczego,
-nowy aku bosch'a,
-turbo AWX

-zaślepione EGR/wyczyszczony dolot

-uszczelniona pompa


Buda
-Felgi z A8 D2 17" do tego jakieś tam oponki Barum Bravuris 3/ obecnie 19" z RS6
-BiXenon, soczewka z Q7, palniki 4300k, DRL w miejsce "długich" (Gwerty:hi:),/ pomalowane środki w czarny połysk
-Ori hak Westfalia odpinany (już był na aucie),


Heble
-Przód: swap na 312 mm, nowe tarze+klocki Febi, nowe tłoczki i odnowione zaciski/jarzma,
-Tył: odnowione zaciski + nowe tarze i klocki Febi,
-Nowy płyn hamulcowy ATE,


Wnętrze
-CB Radio President + antena ori Sirio,
-Radio Alpine IDA-X300 + skrzynia blaupunkta + wzmacniacz Magnat,
-Mieszek biegów czarna ekoskóra z czerwoną nicią (Ragga :hi: )

-kiera z eSy

-tempomat



foty zaraz po kupnie:

5571fc75e0f540d9med.jpg
5c0d9ec80bbdc994med.jpg
0a7e0368107afce5med.jpg
969c6f0470198486med.jpg
pierwsze 'mody', nie pytajcie skąd ten magnes mam :grin: :grin:

26ce49a5c4870ee4med.jpg
z zeszłęgo roku jeszcze


bb4185c3661168b3med.jpg

zestawik odGwertego


2a787e10ac38ad82med.jpg
przymiarka felgi


a tak wygląda to dzisiaj (sorry za jakość, nie ma nigdy czasu cyknąć czegoś lepszego :facepalm: )



e264fb3f26ecfd68med.jpg
91d115e3e71cb224med.jpg
cfd6d4c4bc2d274fmed.jpg
6121ce1bd2d9e61bmed.jpg
5f341d61ed07370amed.jpg
6c94a67f73d611a5med.jpg


Póki co porobione "pierdółki" ale było ich tyle, że na konkretne mody nie było czasu/$$$, teraz jest dobra baza na kolejne mody, które zaczną się niebawem, z planów:

-rozrząd a co za tym idize nowy program :decayed:, /rozrząd wpadł
-dystanse 15mm przód + tył, / przód 15mm, tył 13mm
-oLedowanie wnętrza,
-tempomat już jest i czeka na montaż/ zrobione,
-kubły podgrzewane w materiale (czekam aż coś się pojawi na rynku),
-oponki 215/45/17 na zimę / contiwintercontact prawie nowe,
-polerka całego auta, lamp i felgi (na wiosnę),
-założyć imitacje samopoziomu (czeka od kilku miechów w biurku...) i spryski do bixów,

-zmiana amorów.


Trochę się przy aucie działo, wpadła turbina od AWX (po wysypaniu starej), uszczelniłem pompe i parę innych drobiazgów przy silniku, czekam na nowy rok coby zrobić program.

7c50f59e43257193med.jpg

2498b9893d92c794med.jpg

To tak dla rozwagi, jak leje, ma luzy to wywalać, nie czekać aż się samo 'naprawi'...

Wiosna 2015

x1yo90.jpg

rh1fnp.jpg

23hahd4.jpg

Edytowane przez SebaMC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się :) Świetny kolor :cool: i fajne felgi. Auto chyba poszło w dół a nic o tym nie napisałeś. Przyciemnione szyby i czarny dach - lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no trochę do zrobienia jeszcze zostało :whistling::grin:....ale grunt to zacząć :decayed:

powodzonka w modzeniu :hi:

No no, do stanu Twojego parcha trochę mi brakuje, ale dam radę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mnie zawsze się czerwone podobały:slina: tylko Mojej Żonce nie...:disgust:

powodzenia w modzeniu:decayed:...i rób ten program:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek, ja jak jechałem po swoje to moja nawet o tym nie wiedziała :grin:

program będzie prędzej czy później, ale to jak zmienię rozrząd :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne autko, strasznie podoba mi się ta gleba, można wiedzieć jaki jest koszt tego zawieszenia, jak się sprawuje i ile obniżyłeś?:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniżyłem w chooooj, nie liczyłem dokładnie ile cm, bo robiłem dużo poprawek, ale można sobie porównać na zdjęciach przed założeniem gwintu ( 7 zdjęcie ) i po ( 8 )

Koszt był stosunkowo niewielki, bo dostałem nowy zestaw w dobrej cenie, z tym, że tył nadaje się do remontu, przód z kolei jest zbyt twardy, ja osobiście nie polecam gwintu SuperSporta, jeżeli się rozglądasz za gwintem to lepiej kupić 'pewną' używkę dobrej firmy od kogoś zaufanego z forum, niż nowe supersporty itp. Najlepszym wyjściem byłby gwint z regulacją twardości, ale to nie ten przedział cenowy :wink:

---------- Post dopisany at 22:49 ---------- Poprzedni post napisany at 22:48 ----------

Dobry kolor do modów. Powodzenia, bo jak zaczniesz to nie będziesz mógł skończyć :grin:

:hi:

Tjaa, zahamowałem się jedynie w wakacje, a tak co miesiąc coś i co miesiąc sobie obiecuje, że zainwestuje tym razem w coś innego niż auto :decayed:

---------- Post dopisany 31-10-2013 at 14:31 ---------- Poprzedni post napisany 09-10-2013 at 22:49 ----------

Update mały, wpadły prawie nowe oponki Continentala zimówki 215/45 17, do tego doszedł w zeszłym tygodniu zestaw sprysków reflektora, w przyszłym tygodniu montaż + ogarnięcie przodka.

Na zimę gwint out i zakładam ori 1BA, a co z gwintem...czas pokaże (albo regeneracja tyłu, albo do żyda i jakiś obniżający zestawik)

---------- Post dopisany 24-11-2013 at 15:31 ---------- Poprzedni post napisany 31-10-2013 at 14:31 ----------

Zimowy setup, czyli koza w chooj :decayed:

fe66dab0a09dbcdbmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała przymiarka przed wiosną, będą ale w innym kolorze, ciemniejszym (z przodu koza, wiem wiem :decayed: ) :wink:

649e7cdc41367559.jpg

83c94e7ea4c6f495.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała przymiarka przed wiosną, będą ale w innym kolorze, ciemniejszym (z przodu koza, wiem wiem :decayed: ) :wink:

http://images62.fotosik.pl/642/649e7cdc41367559.jpg

http://images63.fotosik.pl/640/83c94e7ea4c6f495.jpg

to sa 19 czy 18 bo elegancko wygladaja .:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...