Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duże drgania nadwozia w przedziale 80/100 km/h


alisg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jak w temacie,ogólnie odczuwalne drgania podczas jazdy(bez różnicy,czy gaz wciśnięty),w każdym zakresie(na postoju,ok,nie trzęsie),ale w przedziale 80/100km/h to już prawdziwy hardcore,cała buda chodzi,odczuwalne jakby wibracja przychodziła z tyłu nadwozia, w tym przedziale nie ma jazdy,po przekroczeniu 100km drgania znacznie zanikają,są odczuwalne ale idzie jechać. Jest to a4 avant z 2000 1.9 tiptronic (robiony 2tys km temu). Ostatnio wymieniona kompletna zawiecha,drążek, mcphersony przód i tył, zbieżność,ciśnienie w oponach ok,mam do wymiany tuleje tylnej belki, czy to możliwe,że one powodują aż tak potężne drgania??czy nawet się nie łudzić i szukać gdzie indziej??na wymianę tulei jestem umówiony dopiero na 17.10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z kołami? felgi proste, wyważone? opona nie ma buły? tuleje tylnej belki raczej odpadają. Też mam do wymiany ale to "pływa" tył przy zmianie pasa a nie trzęsie budą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatek podjedz do oponiarzy niech wywaza kola i sprawdza felgi. felga moze nawet byc lekko krzywa, to nie powinno powodowac wibracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkodzi, że felgi wyważone, jak jest uszkodzona opona.

Miałem to samo w zakresie prędkości 60-80 km/h.

Gdy wymieniłem na zimówki objawy zniknęły, a opony letnie z przodu Goodyear-y miały uszkodzone-pęknięte, od strony wewnętrznej, wzmocnienie boczne opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...