Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny hałas po włączeniu świateł


tomiqu

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu zauważyłem, a raczej usłyszałem po włączeniu świateł przy pracującym silniku na biegu jałowym jakiś dziwny hałas nie związany z pracą silnika ale wydobywający się spod maski, coś jakby burczenie; jest to słyszalne tylko po włączeniu świateł , a ginie jak się je gasi. Wydaje mi się , że związane jest to z jakimś obciążeniem ( alternatora?)

Jaka może być tego przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprecyzyjniej jak tą maskę otworzysz.. posłuchasz i wskażesz miejsce bo tak możemy czarować. Ale może być przetwornica (jesli xenon), albo kończy się powoli alternator - tutaj przyjdzie zima to się dowiesz hehe.

Lepiej posłuchać i zdiagnozować za wczasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xenon w 1996r? Nie, nie mam :) Gdzieś wyczytałem, że mogą to być też silniczki do sterowania wysokością lamp. Pisząc , że kończy się alternator to co mam przez to rozumieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero przeczytałem rocznik. Aczkolwiek xenony zawsze można było dołożyć.

Co do silniczków wiesz jak to zdiagnozować, zmień ich pozycję i się przekonaj, zarazem nasłuc**j co się dzieje. W alternatorze zużywają się szczotki, łożysko, jeśli z nim jest problem to pod większym obciążeniem padnie (sprobuj bez wlaczonych swiatel nacisnac oba guziki opuszczania szyb - jesli masz elektryke przod:D to zdecydowanie obciazy alternator). Nadal nie wykonałeś obsłuchu gdzie się to dzieje i wróżymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...