Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie pali na zimnym silniku


Kosaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moim samochodzikiem. Jak jest zimno na dworze ok 1-4 stopnie to samochod nie odpala.

Jak zrobi sie troche cieplej to odpali ale najpierw silnik pracuje na ok 300 ob/s i dopiero po chwili wchodzi na swoje 1200obrotów. jak sie zagrzeje to wszystko jest ok. Vag bledow nie pokazuje. Sprawdzalem temperature jaką odczytuje czujnik. pokazuje 50stopni podczas gdy na dworze bylo ok 10 st. Auto mi dzisiaj odpalilo bez zadnego problemu ale cały czas czujnik pokazywał 50 st. (sprawdzałem to w kategori instruments w means block group 003 389_bez_.jpg

Natomiast na panelu klimatyzacji na kanale 51 tez wyswietla temp silnika i tam pokazywalo 50 ale jak chwie pochodził silnik to na tym czujniku temperatura podnosiła sie. Wychodzi na to że auto nie pali tak jak powinno z powodu blednego odczytu temp tylko nie wiem który czujnik wymienić i gdzie on sie znajduje.

Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 instriments >08meas blocks >002 albo 003 nie pamietam

z kolei w 01engine> 08> 025 pokazuje kolo 20*

btw. czy temperatura w climatronicu powinna rosnac rowno ze wskazowka na liczniku ? dzisiaj zauwazylem ze ta na liczniku zaczyna sie podnosic dopiero jak w climattroniku jest 80*

---------- Post dopisany 21-11-2013 at 05:08 ---------- Poprzedni post napisany 20-11-2013 at 08:03 ----------

dzisiaj nakrecilem krotki filmik jak fura odpala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura na zegarach to kanał 49 (wyskalowany od ok 30 stopni, mniej nie pokaże ale zegary mniej niż 60 też nie).

---------- Post dopisany at 06:22 ---------- Poprzedni post napisany at 06:11 ----------

Zrób no screeny z tego VAG'a, 17-Instruments to zegary, temp. silnika znajdziesz w 01-Engine > 08 > 003 (lub gdzieś obok ale w początkowych grupach).

Sprawdź czy VAG pokazuje jakieś błędy, dodatkowo odepnij wtyczkę od czujnika, wyczyść styki.

Poza tym poczytaj tą lekturę:

Instrukcja diagnozy czujnika cieczy chłodzącej G2 G62.pdf - A6 C5 - xoslox - Chomikuj.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam wiadomo coś juz zepol? Ja mam problem taki ze autko postoi 1 noc i rano za 6 razem odpali. Czujnik temp wymieniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porobilem fotki ale nie mam czasu wstawic. ale temperatury pokazuje wszedzie takie same.

problem z odpalaniem dalej nie rozwiazany ale ewidentnie jest to cos zwiazanego z temperatura bo im zimnij tym gorzej odpala. jak sie rozgrzeje do 30* to odpala od strzala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos rozwiazał do konca problem z odpaleniem audi po nocy ??

ja miałem taki problem ze po 8 godz lub po nocy ciężko palił... i u mnie okazało sie ze regulator ciśnienia paliwa na listwie paliwowej "przy wtryskach" był walnięty kupiłem używany oryginalny (50zł)i teraz jest git:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...