Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Osłona dolna silnika - zakup w quattro


ciubas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

za 7 dni będę mieć swoje B8 i moje pytanie, model w symbolach w książce posiada informację: Bez osłony dolnej zesp. napedowego i rzeczywiście jak wjechałem na kanał to nie było jej. Moje pytanie jest następujące, co muszę zakupić:

Osłona silnika skrzyni Audi A5 07-. Audi A4 B8 07- (3588914793) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Osłona silnika Audi A5 2007-... A4 B8 2007-... (3588910883) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Czy coś do tego dokupić, będzie to pasować na napęd quattro czy jest jakieś inne mocowanie. Śruby też jakieś do tego muszę dokupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka różnica pomiędzy oryginalną częścią a nieoryginalną , że warto wziąć używaną ale oryginalną? To będzie takie samo jak do allroad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tego nie zrozumiem, szczerze mówiąc - dzięki za pomoc! Jeszcze wracam do pytania: czy to będzie taka sama ochrona mimo napędu quattro?

---------- Post dopisany 26-10-2013 at 11:30 ---------- Poprzedni post napisany 21-10-2013 at 13:36 ----------

Czyli kupuję pod silnik i skrzynię - pod zderzak to się też kupuje, czy to nie ma sensu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznice sa miedzy osłonami silnika , wszystko zalezy jaki mamy motor benzyna/diesel

Brak roznic miedzy oska i QUATTRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woooo - jak to nie ma? To dobrze wiedzieć! Czyli moje poszukiwania będą bardziej skomplikowane. Możecie coś podrzucić z Allegro do tego silnika co ja mam?

---------- Post dopisany 27-10-2013 at 20:44 ---------- Poprzedni post napisany 26-10-2013 at 19:58 ----------

Ktoś będzie tak miły i powie skąd mam wziąć numer tej części aby zakupić taki jaki powinienem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tak źle.U mnie oryg.osłona była popękana, kupiłem zamiennik firma coś plast....

Wszystko pasuje i wytrzymała dwie zimy i zaspy

REZAW-PLAST - producent akcesorii samochodowych : dywaniki samochodowe gumowe, nadkola, osłony silnika, osłona pod silnik

Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mają tam do B8.

Znalazłem nie oryginał tutaj: Osłona silnika i skrzyni biegów A4 2007-2012 rok (3591057106) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. - ale nie ma tych metali na "skrzydłach" i trochę nie fajnie przez to...

oraz oryginał:

AUDI A4 A5 PŁYTA OSŁONA SILNIKA 8K0863821AF (3597658560) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (strasznie droga wysyłka)

Kto mi potwierdzi, że do quattro a nie do quattro się różnią? Symbol: 8k0863821AF

Już znalazłem: 8K0863821AF 8K0 863 821 AF AUDI Oslona dzwiekochlonna AUDI A4

---------- Post dopisany at 22:54 ---------- Poprzedni post napisany at 14:56 ----------

A jednak każdy mówi inaczej i jest mały problem z tym teraz - na razie napisali mi, że nie podejdzie - bo się różnią tak jak napisał wrclaguna ale twierdzą, że do quattro nie podejdzie już teraz nie wiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem od spodu B8, ale myślę że jest podobnie jak w B6.

Przecież osłona pod silnik kończy się na początku skrzyni więc co ma to do quattro, do wału to u mnie pewnie z 1 metr brakuje

Tapatalk

---------- Post dopisany at 23:48 ---------- Poprzedni post napisany at 23:39 ----------

Nie doczytałem że chcesz jeszcze na skrzynie, chociaż osobiście to na skrzynie jest niepotrzebna.

Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę tylko pod silnik i jest ogromna różnica, ponieważ oś kół przednich jest przesunięta do przodu względem b6/b7 o dużo centymetrów (czy też jak kto woli silnik jest wsunięty mocniej do środka samochodu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś.

Nie miałem na myśli że osłona z B6 bedzie pasować do B8, tylko że osłona do quattro i bez są takie same w B6.

Przecież w q i bez q silniki są tak samo umieszczone, chyba że w B8 jest inaczej:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt zrozumiałem Cię źle. Podliczyłem wszystko:

- osłona o symbolu do quattro - minimum z wysyłką 250 zł, goła

- z aso wszystko montażowe - 100 zł

brak termicznej osłony i innych elementów na samej osłonie.

Zdecydowałem się wziąć z Aso - dokładnie zrobię fotki aby komuś się na przyszłość mogło przydać.

---------- Post dopisany 31-10-2013 at 14:51 ---------- Poprzedni post napisany 30-10-2013 at 23:10 ----------

Przygód ciąg dalszy: zrezygnowałem z wzięcia tego w ASO - chcieli mi sam plastik sprzedać za 480 zł bez blaszek montażowych itp. chyba powariowali a pytałem 3x czy wszystko dodają :/ Znalazłem na Allegro i jednak biorę za 150 zł tam.

---------- Post dopisany 01-11-2013 at 19:14 ---------- Poprzedni post napisany 31-10-2013 at 14:51 ----------

Jeszcze pytanie - czy od wewnętrznej części jest jakaś termiczna osłona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie - czy od wewnętrznej części jest jakaś termiczna osłona?

Jeżeli chodzi o te z Allegro to nic nie ma, goły plastik, ale moim zdaniem tego nie musi być.

Ma chronić przed kurzem, wodą czy śniegiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...