Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie gasnące oświetlenie wnętrza.


BartriczkoSM

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, mam problem w swoim a4, mianowicie, podczas wymieniania zwykłych żarówek w lampce podsufitki na ledy, zdarzyło się coś przez co światełko świeci się non stop, gdy jest w pozycji oświecania przy otwartych drzwiach, nawet gdy odpalę auto to nadal się świeci. Wyciąłem ledy i nadal się świeci non stop. Co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że zbieg okoliczności lub coś z lampką jest nie tak. Proponuje taki test: wykręć lampkę i odepnij wtyczkę - 3 piny, jak dobrze pamiętam w jednym jest stały plus, w drugim stała masa, a w trzecim masa pojawia się po otwarciu drzwi. Wetknij miernik albo żarówkę i szybko się okaże czy switch w drzwiach nawalił czy coś z samą lampką jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz na fisie info o otwartych drzwiach? bo jeśli masz i nic nie pokazuje a światełko się pali to ja bym stycznik w drzwiach wyeliminował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no w przedliftach nie ma czegoś takiego w liczniku info o otwartych drzwiach niestety:P

a to siedze cicho :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdzę to z tą lampką czy są te dwa plusy jeśli tak to każde drzwi będzie trzeba przepatrzeć a pogoda już nie za dobra :decayed:

---------- Post dopisany at 17:12 ---------- Poprzedni post napisany at 16:09 ----------

Sprawdziłem i są dwa stałe plusy.:kwasny:

---------- Post dopisany at 20:23 ---------- Poprzedni post napisany at 17:12 ----------

Mógłby mi ktoś objaśnić działanie tych switche ? bo widzę że jest tam jeden brązowy kabelek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie mnie pewnie ktoś musiał poprawić, ale wydaje mi się, że jest tak: w kostce przy lampce są 3 piny: stały plus i dwie masy. Jedna masa jest stała, jest wykorzystywana jak włącza się lampkę ręcznie. Druga masa pojawia się po otwarciu drzwi. Do switcha idzie kabelek, jak otwiera się drzwi to sprężynka w swichtu zwiera kabelek z masą wozu i jest światło.

Jest jeszcze taka rzecz, że po zamknięciu drzwi przez jakieś 10 sekund świeci się oświetlenie wewnętrzne. Czy sprawdzając kostkę przy lampce uwzględniłeś to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...