Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.6 ADP] Jaki pasek rozrządu??? 121 czy 138 ząbków??


BeNi2482

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem chce wymienic w swoim audi pasek rozrzadu i rolke a mam ten samochod od niedawna i w sklepie koles powiedzial mi ze z tego roku w audi sa dwa typy paska 121 zebow i 138 i dwie rozne rolki, i mam taki problem bo nie wiem gdzie mam szukac oznaczenia silnika zeby ten koles mogl sprawdzic ktory dokladnie pasek bedzie pasowal do mojego silnika. W ktorym miejscu na silniku mam szukac tego oznaczenia???? Pomozcie :|

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 12-03-2007, 13:24 ]

temat dodany do FAQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień sklep , jakie dwa typy rolek i pasków do 1,6 ????????? (jeden typ)

A typ twojego silnika to ADP.(prod XI 94-X 96)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ten koles patrzyl w komputerze i z tego roku sa dwa rodzaje paskow jeden ma 121 ząbków a drugi 138 i do kazdego z tych paskow troche inna rolka jest i kazal mi sprawdzic typ silnika bo nie wie czy do mnie idzie ten 121 czy ten 138.

[ Dodano: 28-12-2006, 19:35 ]

ADP to podejrzewam jest ogolne oznaczenie tego modelu silnika, tam musi byc jakies dodatkowe jeszcze oznaczenie skoro w innym poscie tez czytalem ze jest wlasnie dwa rozmiary paskow 121 i 138 zebow. powiedzcie mi w ktorym miejscu na silniku jest to oznaczenie a dokladniej typ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrrrr 1.6 ADP rok auta i to powinno wystarczyc a jak masz wątpliwości to zadzwon do ASO i podaj nr. nadwozia i sprawa się wyjasni ja rok temu wymienialem i nie miałem z tym problemów i jak cię interesuje to podam ci nr. paska Gates a ilości zabków to nie pamiętam nie liczyłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień sklep :one: i jak nie zapomnę to dam ci ten nr paska a może i ząbki policzę :mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze kolesiowi sie pomylilo z 1.8, cos koledzy juz pisali na ten temat, chyba nikt na forum z kolegow co maja 1.6 nie mieli takiego problemu z rozrzadem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w ETCE i w którymś cenniku online widziałem dwa :P

026 109 119 B z 121 ząbkami (szerokość 18mm)

06A 109 119 C ze 138 ząbkami (szerokość 23mm)

Oba do 1.6 (ADP)

I co Wy na to ? :582:

:027:

Tu masz kod silnika :

kodyo7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na to że ja poszedłem do sprawdzonego sklepu gdzie sprzedawcy to mechanicy i znają się na rzeczy i dostałem rolkę z paskiem który pasował mi idealnie, hmmm ale ćwieka mi zabiłes przyznam no ale jak ma to gość sprawdzić nie wyjmując paska przecież oznaczenie silnika ADP to juz i tak szczegółowa informacja chyba ASO prawdę nam powie po nr. nadwozia

chociaż jak dowiadywałem się o sprzęgło do swojego w tym sklepie to powiedział że są dwa rozmiary przy tym silniku i muszę przylecieć ze starym na wzór może i z paskiem ta sama historia :/

pre_pl ty to jesteś ogromna kopalnia wiedzy konkretnej , bazę danych masz nie kiepską :zdziw:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokladnie pre_pl i wlasnie dlatego musze odczytac ten typ silnika dokladnie zeby wiedziec ktory do mnie bedzie pasowal. tez sie zdziwilem jak ten typ zobaczyl w katalogu i powiedzial ze jest dwa rozne paski :) no ale nic mysle ze jutro juz sie wszystko wyjasni. dzieki wam jeszcze raz!

[ Dodano: 29-12-2006, 09:55 ]

Zmierzylem dzis szerokosc paska i jest 23mm wiec pewnie to bedzie ten pasek z 138 zebami:) innej mozliwosci nie widze, lece po wsio do sklepu i biore sie do roboty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzylem dzis szerokosc paska i jest 23mm wiec pewnie to bedzie ten pasek z 138 zebami:) innej mozliwosci nie widze, lece po wsio do sklepu i biore sie do roboty:)

tak myślałem, że szerokośc Ci pomoże :)

Napisz po fakcie akie ceny, numery części, jak długo robione... Zawsze się przyda komuś....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

026 109 119 B z 121 ząbkami (szerokość 18mm)

06A 109 119 C ze 138 ząbkami (szerokość 23mm)

Wszystko się zgadza co do tego że w ETCE są dwa paski ale każdy do innego silnika;

06A 109 119C z=138 AHL

026 109 119B ADP

Mam w książce napraw A4 całą tabelę silników jakie były montowane w danym roczniku wraz z charakterystyką ale

nie mam zielonego pojęcia jak to pokazać :( nie daję rady.Ale wpiszę tylko typy:

1,6 ADP (XI 94- X 96)

1,6 AHL/ARM/ANA (X 96- IX 01)

1,8 ADR/APT/ARG (XI 94- IX 01)

1,8T AEB/APU/ANB/AWT (II 95- IX 01)

2,4 AGA/ALF/APS/ARJ/AML (VIII 97- IX 01)

2,6 ABC (XI 94- VII 97)

2,7 AGB/AZB (X 97- IX 01)

2,8 AAH (XI 94- VII 97)

2,8 30V ACK/ALG/APR/AQD (III 96- IX 01)

Niestety to jest tylko do 2001 r , nowszych nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,6 ADP (XI 94- X 96)

1,6 AHL/ARM/ANA (X 96- IX 01)

Masz rację, to wyjaśnia nam wszystko :)

auta z 97' mają jeszcze silniki ADP - jak to wytłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,6 ADP (XI 94- X 96)

1,6 AHL/ARM/ANA (X 96- IX 01)

Masz rację, to wyjaśnia nam wszystko :)

auta z 97' mają jeszcze silniki ADP - jak to wytłumaczyć?

właśnie jak tak mam i mnie to wk.... :diabelek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ale szkoda wróżenia z fusów

pre_pl podał wymiary paska i teraz trzeba zrobić jedną prosta czynność

odchylić osłonę paska i zobaczyć czy ma 18 cz 23mm szerokości

i wszystko będzie jasne :621:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm... ale z tego co Narcyz napisal to wychodzi na to ze do mnie bedzie pasowal 026 109 119B ADP bo mam oznaczenie ADP a nie AHL :/ no nic wezme ze sklepu oba rodzaje paskow i zaloze ten ktory bedzie pasowal a ten drugi zwroce i juz :)

aha jeszcze jedno Narcyz mozna gdzies w internecie znalezc taka ksiazke napraw audi zeby sobie wydrukowac przykladowo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...