Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy...


Vego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów ;p

w car audi nie orientuje sie wogole... chcialem zapytac o pare porad bo mam zamiar zrobic sobie lepsze naglosnienie w b5 i stad oto moje zapytania :

-kupujac radio nie fabryczne powiedzmy z wzmacniaczem 4x50 tak normalnie bez zadnych dodatkowych wzmacniaczy jak dobrac do tego glosniki? planuje wlozyc w przednie drzwi 16,5 cm jakis jbl lub blaupunkt o mocy okolo 200 wat w opisie glosnikow pisze moc ciagla 50 wat co to oznacza na ktora moc mam zwrocic uwage? i powiedzcie mi jeszcze czym roznia sie glosniki 2drozne od 3 droznych ?

Najlepiej tak jak mowilem pod radyjko 4x50 wat chcialbym zeby ktos doradzil mi glosniki z przodu 16,5 a z tylu nie wiem tez 16,5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka ...... a Ty na samym początku. Podstawa to kasa , napisz ile chcesz wydać i jakiej muzyki słuchasz . Jeśli mniej jak tysiąc to zostaw tak jak jest , a jedynie jakiś wzmacniacz na tył i skrzynia zamiast głośników w półce. Wbrew pozorom nawet te Nokie nie są tragiczne . Acha i jeszcze jedno : W sedanie nagłośnienie tyłu to nie taka prosta sprawa , miałem skrzynię zamkniętą 150W RMS na budżetowym wzmacniaczu (Blaupunkt) wyjętą z Astry kombi gdzie nawet fajnie grała , a w Audi raczej furory nie robiła.

Teraz trochę na temat mocy w opisach - Na niektórych głośnikach , czy wzmacniaczach jest napisane 100000W mocy , to znaczy tyle co mniej niż 200000 przebiegu na licznikach w naszych autach -g.... prawda. Liczy się moc ciągła (RMS) i to tylko w markowych sprzętach gdzie laboratoria dopasowują podzespoły .Jeśli w radioodbiornikach jest napisane 4x50 W to uwierz mi , że więcej jak 4x18W tam nie wydusisz-taki mykes marketingowy -dlatego z uporem maniaka namawiam jednak na wzmacniacz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam radio PIONEER DEH-2300 UBB, Wzmacniacz Mac Audio, i skrzynie z głośnikiem o średnicy 32cm 400W , co prawda szału wielkiego niema ale źle nie jest, jak dla mnie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialem wymienic przednie glosniki bo sa membrany pozrywane i bardzo charcza ..... poza tym chcialbym zostawic serie bez wzmacniacza tylko samo radyjko na tych glosnikach jest chyba 25W i ladnie graly kiedys i w miare glosno jak bym kupil radyjko 4x50 i glosniki powiedzmy dwa na przod jakies 40W to bedzie dobrze ?

bo slyszalem ze glosniki powinny miec wiecej W jak radoi daje wtedy jest dobrze tak ?

a i jeszcze temat glosnikow 2 droznych i 3 droznych ;d wyjasni ktos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do konca kolego musi byś wszystko zgrane radio oraz głośnik jezeli któreś z tych dwóch nie jest zgrane to pojawiają sie problemy

silne radio słabe głośniki =słaby efekt pierdzenie spalenie głośników

silne głośniki słabe radio =spalenie koncówek mocy w radiu

i tak jak koledzy pisza powyżej moc nigdy nie jest taka o jakiej pisze producent poza tym interesuje nas rns moc powiedzmy rzeczywista

natomiast moc maxymalna o której chwala sie producenci w małym głośniczku hehehe np 1000w to mowi nam o mocymaxymalnej do ktorej głośnik bedzie pierdział piszczał ale sie nie spali po przekroczeniu tej mocy wieczny odpoczynek racz mu dać panie

---------- Post dopisany at 18:25 ---------- Poprzedni post napisany at 18:21 ----------

głośnik 2 drożny jest bas i dzwieki średnie muzyka nie powalajaca na kolana glośnik 3 drożny jest bas dzwieki średnie i wysokie czyli syczki a muzyka staje sie piekniejsza

z glosnikami 2 a 3 drożnymi to jest tak w jednym nie ma syczkow w drugim sa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblicza się , ale to Ci nic nie da , bo w gre wchodzi jeszcze charakterystyka głośnika . Ponowie pytanie : jaki budżet i jaki typ muzyki ? Jeśli będziemy znali te dane postaramy się pomóc -w innym wypadku będziesz brnął kolego i nic nie wymyślisz. A teraz odniosę się do postu kolegi piotraudi i przy okazji wyjaśnie co z tymi głośnikami dwu czy trzydrożnymi.

Głośniki dzielą się na odseperowane i coaxialne . Coaxialne to takie , gdzie w obrębie jednego kosza producent nawtykał 2 lub 3 cewki i fale dźwiękowe bombardują się na wzajem od wysokich po niskie częstotliwości - takim głośnikom mówimy NIE , nawet jak są za darmo . Odseperowanie to takie , które mają wysokie ,średnie oraz niskie tony osobno. W naszym przypadku skupmy się na dwudrożnych (trzydrożne to ostra jazda dla audiofili i aby było czuć różnicę względem dwudrożnych ze sredniej półki trza wydać na zestaw min. 3,5k PLN oraz mieć trochę pojęcia i słuch). Więc tak : w dwudrożnych mamy osobno głośnik wysokotonowy(tweeter) , niskotonowy(kickbass) oraz zwrotnicę która ma za zadanie odcinać czestotliwości na dane głośniki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slucham ogolnie wszystkiego ;d przez rap disco do dobrego dance ;d

chce wydac ja wiem radyjko okolo 250 plus minus zalezy jakie (myslalem o kenwood jakims 4x 50 ) plus glosniki jakies do tego dwa w drzwi na przod (charcza bo popekaly membrany) bo tylne moze za jakis czas wymienie bo sa dobre nokii ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem , że wersja budżetowa -więc tak : jeśli lubisz majsterkować to polecam głośniki 16,5 cm średnicy do 50W RMS

W przedziale ok 250-300PLN 3 różne charakterystyki:

1. Helix B 62C Blue - naturalny dźwięk , zrównoważone tony niskie i wysokie idealne pod samo radio (potrzebny jakiś bas z tyłu)

2. Hertz DSK 165.3 - może troche lepszy bas ale tweetery kłują w uszy ( dobrze jak radio posiada filtry górnoprzepustowe)

3. Powerbass L-60Cx - potrafi walnąć basem , jednak bez wodotrysków na samym radiu .

O 50% zwiększysz jakość odsłuchu stosując maty potocznie nazywane wygłuszającymi a mające za zadanie stworzenie wewnątrz drzwi komorę oraz usztywnienie blach poszycia , które lubi wpadać w rezonans. Polecam maty butylowe , bo bitumiczne w zimie kruszeją oraz sa cięższe -para drzwi ok 7 kg w górę

Jeśli nie masz ochoty przerabiać bebechów drzwi to pozostają głośniki 13 cm średnicy ale to gra o połowę gorzej i tu nie pomogę bo nie mam wiedzy na temat jakości poszczególnych marek.

O radiu nie ma co pisać bo budżet trochę mały ,ale lepsze nawet używane a wyższy model niż jakiś nowy no name.

Jeśli chodzi o najtańszą wersję to można kupić używki nokii i po kłopocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze nie jestem jakims znawca sprzetu car audi nie wymagam jakiejs zaje....fajnej jakosci wystarczy ze bedzie gralo tak jak teraz obecnie tylko ze przod charczy... a sa tam glosniki 25w bodajze a radio chce wymienic bo laser chyba sie wypalil i nie czyta cd a poza tym lepsze by bylo pod pen-drive wtedy jaka chce muzyke to wrzucam i sie nie przejmuje stosem plyt chce dobrac glosniki powiedzmy pod takie radyjko

KENWOOD KMM-257 Radio z USB odtwarza WAV i FLAC (3645406201) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

chcialbym wlozyc na przod 16stki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tą kasę radio dobre , do tego głośniki Helix + wygłuszenie i będzie fajno grało . Na radiu filtr ustaw na 85 Hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...