Skocz do zawartości

ARAS920

Pasjonat
  • Postów

    87
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ARAS920

  1. Ja zalecam Wymianę butli na nową która jest oczywiście ważna przez kolejne 10 lat natomiast przedłużenie legalizacji jest przeważnie na 5 lat zależnie od tego w jakim stanie jest butla gazowa. Wymiana butli na nową to koszt ok. 100 zł większy niż koszt legalizacji.
  2. Montuję instalację LPG firmy STAG do różnych aut Audi, Opel, Peugeot, VW, BMW, Renault. ogólnie różne marki aut oraz różne silniki i zero reklamacji. Filtry nie są drogie więc sam serwis instalacji nie jest drogi. Polecam.
  3. Proszę o wycenę Dwumasy lub kompletu sprzęgła z dwumasą do A4 B6 Avant 2.5 TDI BFC 120 Kw 163 KM 2003r. z Góry dziękuję.
  4. Polecam, Kolega doradzi bardzo profesjonalnie, pozatym dobre ceny i szybka dostawa. Napewno będę stałym klientem Dziękuję i pozdrawiam.
  5. Ostatnio szukałem ubezbieczenia OC i najlepiej wyszło szukanie na własną rękę. Mam 60% zniżek Za A4 2004 2.5 TDI. W AXA wyszło najlepiej 1280 Zl Oc i NNW kierowcy i pasażerów
  6. Przypuszczam że zbieżność nadal jest źle ustawiona do poprawy, albo opony.
  7. Czy zbieżność była sprawdzana na płycie diagnostycznej tak jak podczas przeglądu? Czy była sprawdzana i ustawiana z przyrządami do ustawiania geometrii?
  8. Zgadzam się z kolegą, też polecam żarówki tej firmy, używam je od dwóch lat, pierwsze jakie miałem były Tungsram +50% które wytrzymały okrągły rok po czym jedna się przepaliła, barwa światła biała mieniąca się na niebiesko, barwa soczewki biało-niebieska, po zmroku podczas deszczu trochę słabo oświetlają, teraz mam +120%, barwa światła jeszcze bardziej biała ale mniej wpadająca w kolor niebieski o zmroku podczas deszczu jest ok dużo lepiej niż przy +50%. Żarówki te świecą bardzo dobrze w zwykłych reflektorach bez soczewek. Polecam. pzdr.
  9. Jak drążki mają duży luz to tak. Te końcówki wymieniałeś sam? Jeśli wymieniali ci te końcówki drążków gdzieś w warsztacie i robili zbieżność to myśle że zauważyli by że drążki mają luz, jak drążki mają luz to jest problem z ustawieniem zbieżności.
  10. Kolega Goldi opisał ci do czego będzie ci potrzebna ta "breszka" a reszta kolegów opisała józ nawet co to jest ta "breszka". Masz opisane chyba wszystko na ten temat. Teraz czas zacząć działać. Jak jóż zabierzesz się za wymiane a czegoś nie będziesz pewien to pytaj. Myśle ze zrozumiesz to wszystko lepiej jak zaczniesz wymiane.
  11. mówisz o tych na kielichach tak? Dobrze ze powiedziałeś o tym podniesieniu, bo tego nie wiedziałem tego za bardzo nie rozumiem Tak mówie o tych śrubach na kielichach. Z tą breszką to sam zrozumiesz jak zaczniesz robić. Jak kupisz cały komplet wachaczy to wszystkie śruby są w zestawie. Jeśli chodzi o tą długą śrube to jest ona dość problematyczna, choć przyznam że w A4 B5 jeszcze się nie spodkałem żeby nie odpuściła, kilka razy zdarzyło mi się że musiałem użyć palnika ale zawsze jakoś wyszła. Raz tylko zdarzyło mi się w B6 że ta śruba tak łatwo nie wyszła ale po dwuch godzinach walki udało się.
  12. Wymiana wielowachacza jest bardzo prosta. Najlepiej jak masz jakiegoś kolege do pomocy i do roboty. Najlepiej wg. mnie jest wymienić najpierw górne wachacze, wszystkie śruby wyczyść szczotką drucianą i nie żałuj odrdzewiacza np. WD 40. Następnie, odkręć tą długą śrube która trzyma sworznie górnych wachaczy (właśnie tą która się zapieka ale koledzy już napisali że dobrze jest ją potraktować odrdzewiaczem już kilka dni szybciej i obić porządnie młotkiem, można też użyć małego palnika). Po wyjęciu tej śróby wybij sworznie górnych wachaczy ze zwrotnicy. Następnie, pod maską znajdują się trzy śruby które trzymają całą kolumne ( chyba wiesz które to śróby?), kiedy je odkręcisz, całość da śię ściągnąć kilka centymetrów w dół, zaklinuj kolumne drewnianym klockiem żeby nie odbijała spowrotem ku górze i masz już dojście do tylnych śrub górnych wachaczy. Kiedy zrobisz góre to myśle że dolne wachacze nie powinny stanowić problemu (tą breszke zapierasz o wachacz i naprężasz go żeby łatwiej odpuścił kiedy wybijasz go ze zwrotnicy). Uwaga, przed dokręceniem wszystkich śrub wachaczy do oporu wachacze powinny znajdować się w takiej pozycji jak by auto stało na kołach, najlepiej unieś całość podnośnikiem hydraulicznym (np. "żabą") do takiej pozycji i wtedy dokręć śruby do oporu. Gdybyś dokręcił je w pozycji gdy ayto stoi na lewarku i całe zawieszenie jest opuszczone to po postawieniu auta na koła tuleje wachaczy naprężą się co doprowadziło by do szybszego zużycia się tuleji (naprężona guma tuleji zerwie się szybciej ). Myślę że dałbyś sobie radę. Gdybyś zdecydował się na samodzielną wymiane a czegoś byś nie wiedział to śmiało pytaj. pozdr.
  13. Miałem ADR'a przez 2 lata, na początku wymieniłem tylko przewody i świece, potem normalna eksploatacja olej, filtry. Dla mnie rozwiązanie pompy wody na pasku klinowym jest dobre. Nie porównuje go do Hondy ani do żadnej innej marki, kolega ma civic'a V z silnikiem 1.5 i ją chwali choć dwa razy przez 4 lata robił remont silnika. Silnik ADR polecam, nie zawiódł mnie ani razu, jedyny mój problem w tym aucie to było immo ale to pod koniec i tak został sprzedany. Ogólnie polecam. pozdr.
  14. ARAS920

    Co może być przeczyną?

    W tych modelach pompa podaje paliwo podczas "kręcenia rozrusznikiem". W jakim stanie są przewody i świece?
  15. Sprawa załatwiona 3 świece żarowe do wymiany, wymienione i wszystko gra . Zastanawia mnie tylko to wcześniejsze szarpanie kiedy zapaliła się kontrolka ładowania jednak takie zachowanie od tamtej pory jóż się nie powtórzyło. Narazie bardzo dziękuje za pomoc. Pozdrawiam.
  16. No właśnie pytam o wasze zdanie ponieważ nie jestem pewny czy to aby napewno sprzęgiełko alternatora i to co napisałeś faktycznie daje mi do myślenia. dziś rano (przy temperaturze otoczenia -1) silnik po odpaleniu kilka razy niezbyt mocno szarpną i po ok minucie szarpanie ustało, czy może to być wina świec żarowych? A może pompowtryski? Przyznam że w dieslach mam małe doświadczenie i niewiem jakie są np. objawy zużytych świec żarowych. Ogólnie silnik pracuje dobrze, równo("obroty nie pływają"), cicho (oczywiście jak na diesla), nie słychać żadnych niepokojących dzwięków, niema większych ubytków oleju. Może to ostre szarpanie przy którym świeciła się kontrolka ładowania a to łgodne poszarpywanie które zdarza się czasem z rana to dwie różne przyczyny? Jak myślicie?
  17. Też podejrzewam sprzęgiełko alternatora, tylko czy napewno? Niewiem co by to mogło jeszcze być... A ile może kosztować to sprzęgiełko? Łożyska alternatora są raczej ok, nie słychać wycia ani żadnych innych niepokojących odgłosów
  18. od kilku tygodni mam pewien problem, gdy rano odpalam samochód (zimny silnik) to zaraz po odpaleniu silnik kilka razy bardzo nieprzyjemnie szarpnie tak jakby coś blokowało silnik. Zaczeło się to ok. 3 tygodnie temu, silnik zaczą szarpać, po krótkich oględzinach zauważyłem że pasek wieloklinowy jest przecięty wzdłuż, zdemontowałem pasek i po odpaleniu bez paska szarpanie ustało, jednak żadne koło nie blokowało, sprzęgiełko alternatora działało dobrze więc założyłem nowy pasek i odziwo wszystko było ok, rozgrzałem silnik i cały czas było wszystko ok, jednak po zgaszeiu silnika i ponownym odpaleniu po około kwadransie problem powrócił i to drastycznie, szarpanie nasiliło się i to nawet podczas jazdy i zapaliła się kontrolka ładowania, po przejechaniu ok pół kilometra kontrolka zgasła, silnik przestał szarpać i problem nie powrócił aż do wczoraj, po porannym odpaleniu silnik pare razy szarpną i po chwili jóż wszystko było ok (opisane w pierwszym zdaniu). Pomocy niewiem od czego zacząć, napinacz działa dobrze. od czego mam zacząć co wymienić? Za pomoc z góry serdecznie dziękuje. pozdr.
  19. AJM 2000r. automat. 340 000 km. Silnik w bardzo dobrej kondycji, zero wycieków, zero problemów, olej półsyntetyk.
  20. Ten temat napewno pomoże, dzięki bardzo, tylko niewiem kiedy się za to zabiore. Narazie problem znikną ze skrzynią nic się nie dzieje, nie szarpie biegi przełącza płynnie.
  21. Od kilku miesięcy posiadam Audi A4 B5 AJM 2000r. Automat + tiptronic do wczoraj wszystko było ok, natomiast popołudniu kiedy odpaliłem silnik i wrzuciłem pozycje z "P" na "D" silnik szarpną a auto choć powinno się toczyć po puszczeniu hamulca to stało w miejscu, przesunełem drążek zmiany biegów zpowrotem na pozycje "P" i silnik ponownie szarpną po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu problem znikną, skrzynia zmienia biegi płynnie i nic nie szarpie. Problem od wczoraj zdarzył mi się trzy razy jednak po wyłączeniu silnika i ponownym odpaleniu problem ten znika. Proszę o pomoc i pozdrawiam. Dziś dowiedziałem się że trzeba wymienić olej w skrzyni biegów i filtr i wszystko powinno być ok. Mam pytanie odnośnie wymiany oleju w skrzyni jaki może być koszt wymiany ? I czy byłbym w stanie wykonać tą czynność sam?
  22. U mnie okazało się że jest uszkodzony przegub. A tak swoją drogą ten drugi mechanik to chyba nie wie co to mcpherson.
  23. Ślicznotka, te lampy z tyłu wyszły super, podoba mi się bardzo, te alu też zaje***** podobają mi się takie wzory felg, na prawde śliczne autko. pozdro.
  24. Tylko w razie co to się z nim nie kłóć, mów spokojnie i bez nerwów, nawet jeśli on będzie się unosił, pewnie będzie ci wciskał kity.
  25. Ładna, oby dobrze się sprawowała ale kolorek bardzo ładny, alusie też ładne. pozdro.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...