Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Silnik VW 2.0TDI BMM i BMP różnice.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Kolega remontował silnik 2.0 TDI BMM i wsadził do niego blok z silnika BMP. Niby było wszystko ok ale zajechał do niemiec i silnik zaczął wariować. Pali 11L ropy i zaczeło coś w nim stukać. Kolega pyta czy trzeba kanały olejowe są takie same w tych blokach i na co zwrócić uwagę przy montażu. Cały czas auto pokazywało niski poziom oleju

Pozdrawiam

Opublikowano

BMP ma AGW (wałki wyrównoważające) a BMM nie. Druga różnica dotyczy głowicy: BMM ma świece żarowe stalowe a BMP ceramiczne, więc też różni się ich sterowaniem (ceramiczne pracują przy ok. 7 V).

ogólnie na forach mozna znalezc (ale moze ktos jeszcze cos podrzuci)że:

- 2.0 TDI 8V bez wałków wyrównoważających (np. BMM, BGW) -

zero problemów mechanicznych w układzie korobowo - tłokowym,

czasem (bardzo sporadycznie) pękające głowice na mostku pomiędzy zaworami

a końcówką pompowtrysku, wyrabiające się gniazda pompowtrysków,

awaryjne turbiny i problemy wynikające z DPF,

- 2.0 TDI 16V bez wałków wyrównoważajkących z popmpkami Bosch

(np. BSY, BKD, AZV) - pękają głowice do 2007 r,

siadają pompki z końcówką "B", awaryjne rumuńskie turbiny,

kiwające się na boki pompowtryski, drgania na obrotach jałowych,

- 2.0 TDI 8V z wałkami wyrównoważającymi

(np. BKP) - problemy te same co z BMM + awarie napędu pompy oleju,

- 2.0 TDI 16 V z wałkami wyrównoważającymi i pompkami Bosch

(np. BLB, BRE) - problemy te same co z BKD + awarie napędu

pompy oleju i wałków wyrównoważających,

- 2.0 TDI 16 V z wałkami (BKP, BMR, BRD)

lub bez wałków wyrównoważających (BMN) ale z pompkami piezo od Siemensa -

analogiczne problemy jak dla tych z Boschem + problemy z pompkami

(utrata mocy, zapychanie się dysz).

Generalnie najmniej awaryjny jest BMM,

najbardziej BKP i BMR. Bardzo przyzwoity jest BKD roczniki od 2007.

Opublikowano
  • Autor

dzięki, te info też już udało mi się znaleźć w sieci tylko nie mam informacji czy blok jest identyczny w tych silnikach i czy kanały olejowe są takie same.

pozdro

Opublikowano

Jak wrzucił blok z silnika BMP, to powinien zaślepić otwór magistrali olejowej zasilający modół wałków w oliwę, chyba że przełożył blok razem z wałkami :whistling:

Jak wałków nie założył i nie zaślepił magistrali, to praktycznie cała oliwa idzie do miski, a ciśnienia w magistrali prawie nie ma :naughty:

Opublikowano
  • Autor

Dzwoniłem do niego i trafiłeś w sedno. Nie zaślepił i mimo kontrolki i słabego ciśnienia oleju jeździł i doprowadził do kolejnego zatarcia. Teraz pytanie mi zadał czy wiesz który to kanał należy zaślepić?

Pozdrawiam

Opublikowano

W wątku Jaro4444 o likwidacji wałków masz fotkę, z zaznaczonym otworem magistali :

http://a4-klub.pl/2-0-197/all-b7-likwidacja-walkow-wyrownowazajacych-silnika-2-0-tdi-swap-pompy-oleju-113704/index7.html

Trzeba rozwinąć spoiler, a fotki się pokażą ( ostatnie zdjęcie na samym dole ).

Opublikowano
  • Autor

No to już baja i wszystko wiemy, dzięki za zainteresowanie i pomoc :banan: W sobotę silnik na stół i do roboty.

Pozdrawiam i szczególne dzięki dla piotrsob1

Opublikowano

Net to kopalnia wiedzy, zawsze lepiej poszperać w nim, za nim się ruszy coś nowego :naughty:

Pozdrawiam.

Opublikowano
  • Autor

Mi nie musisz mowic bo tylko tak dzialam. Ale kolega juz nie i z problemem do mnie heh

Pozdro

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.