Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wysokie spalanie?


peterx122

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem, można popróbować z przeczyszczeniem styków, ponoć komuś kiedyś pomogło. Ja kupiłem czujnik od skody, konstrukcyjnie identyczny, a cena sporo niższa ( nie pamiętam już o ile plnów )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 2.8q ACK sama bena po mieście krótkie odcinki bo do pracy mam 7km spała 12-15 max . Na FIS-e cały czas 12.9. Czyli u Ciebie dużo za dużo niektórzy powiedzą że automat pali więcej, Oki ale nie tyle. Sprawdź w logach je pracują sądy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że Olsztyn to nie Wrocław. Tutaj wlasciwie co 100m światła + korek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że Olsztyn to nie Wrocław. Tutaj wlasciwie co 100m światła + korek ;)

Ty chyba po Wrocławiu nie jezdziłeś :grin:

Tam tylko nie ma kokrów na ulicach gdzie trwa remont nawierzchni :decayed:Wrocław to istny survival :polew::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem twojego toku myślenia, przejedz się Hallera, Bardzką w okolicach 9/16, istna załamka :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem twojego toku myślenia, przejedz się Hallera, Bardzką w okolicach 9/16, istna załamka :facepalm:

:grin: źle przeczytałem , myślałem ze mówisz o Olsztynie . Sorry mój błąd :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem twojego toku myślenia, przejedz się Hallera, Bardzką w okolicach 9/16, istna załamka :facepalm:

:grin: źle przeczytałem , myślałem ze mówisz o Olsztynie . Sorry mój błąd :facepalm:

Spoko, nawet mistrzom się zdarza :decayed:

---------- Post dopisany 04-06-2014 at 15:14 ---------- Poprzedni post napisany 17-05-2014 at 17:54 ----------

Dzisiaj na fisie miałem 21,5L i jeszcze takie moje jedno pytanie, czy jest możliwe że sonda lambda jest walnięta a komputer nie pokazuje mi na niej błędów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2.8 quattro 193km i spala mi 12-14 litrow przy spokojnej jezdzie

---------- Post dopisany at 22:13 ---------- Poprzedni post napisany at 22:13 ----------

spokajna jazda to 40 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2.8 quattro 193km i spala mi 12-14 litrow przy spokojnej jezdzie

---------- Post dopisany at 22:13 ---------- Poprzedni post napisany at 22:13 ----------

spokajna jazda to 40 km/h

Żartujesz :grin: ? czy nabijasz posty ? :shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez miałem taką reakcje jak zobaczyłem spalanie, mam ja dopiero 2 tygodnie. Dodam że mieszkam w UK i 30 mil na godzinę to norma, a samochód w stanie idealnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak koledzy, powymienialem chyba wszystko co mogło mieć wpływ na spalanie, pomogła dopiero wymiana przepływki. Spalanie w mieście trzeba przełknąć, mi się udało po założeniu instalki LPGtecha :wink: Na trasie, przy wcale nie żółwim tempie 11,5L gaziora, miasto 16-19L w zależności od buta :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w trasie mam spalanie na benzynie ok. 11-12L/100KM (skrzynia manual) w miescie to 12 litrow na 100km jest spalaniem minimalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na trasie normalnym tempem - 9,5L Pb / 11,5L Lpg Miasto 15L Pb / 18L Lpg . No ale tak jak pisałem, rozgrzanie silnika i stop + stanie w korkach, to tak wychodzi :wink: Nie ma co drążyć, na podtlenku tragedii nie ma :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na fisie miałem 21,5L i jeszcze takie moje jedno pytanie, czy jest możliwe że sonda lambda jest walnięta a komputer nie pokazuje mi na niej błędów?

Czy taka sytuacja może mieć miejsce? Diagnostyka ok. bez błędów...czy mimo to może być tak, że jest uszkodzony czujnik cieczy chłodzącej lub sonda lambda lub...coś innego co odpowiada za spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...