Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wysokie spalanie?


peterx122

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam a4 2.8 quattro w TipTroniku, 99r, Spalanie w mieście oscyluje w przedziale 18-22l/100km. Mieszkam we Wrocławiu, nogi ciężkiej jakoś zbytnio nie mam, korki raczej też rzadko. Czy to normalne spalanie na miast? W pewnym momencie przeżyłem szok, bo średnia na fisi'e była 22,6 i dalej rosła. Pozdrawiam :shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt ze u mnie manual ale przy normalnej jeździe widełki spalania to 12-15 ltr. WIęcej jak 15 nigdy mi chyba nie wyszło , jak bym nie wstawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umówiłem sie na wymiane czujnika temperatury ( wskazówka leży na desce ) + sondy. Bede informował na bieżąco jak wygląda sytuacja na froncie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było tak od razu :naughty: skoro wskazówka leży znaczy ze silnik chodzi cały czas na ssaniu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czujnik wymieniony, spalanie spadło do 19L/100. Mechanik oznajmił że musze pojezdzic jeszcze kilka dni, żeby sondy "przyzwyczaiły sie i przestawiły" :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mialem podobna sytuacje ze zbyt wysokim spalaniem - ale nie tak duzo jak u kolegi Piotrka :) przed wymiana sond spalanie mialem ok. 14-15L wiec wymienilem dwie sondy lambda i spalanie wrocilo na poziom ok. 12L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam a4 2.8 quattro w TipTroniku, 99r, Spalanie w mieście oscyluje w przedziale 18-22l/100km. Mieszkam we Wrocławiu, nogi ciężkiej jakoś zbytnio nie mam, korki raczej też rzadko. Czy to normalne spalanie na miast?

raczej to nie normalne spalanie.

masz 174 czy 193 kuce?

ja mam 193 ale w manualu i po mieście spalanie mam w granicach 15 litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi FIS pokazuje na miescie 12-13L/100KM ale jak jezdze spokojnym tempem... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 2,8 193KM w Q manual w mieście pali w okolicach 17L PB więc jeśli Ty masz jeszcze automat to wynik normalny, na wypowiedzi kolegów co mają ośki nawet nie patrz :) zresztą dużo zależy od stylu jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 2,8 193KM w Q manual w mieście pali w okolicach 17L PB więc jeśli Ty masz jeszcze automat to wynik normalny, na wypowiedzi kolegów co mają ośki nawet nie patrz :) zresztą dużo zależy od stylu jazdy :)

ja również mam 2.8 193 KM w Q i mi w mieście pali 13-14 l przy normalnej jeździe, jeszcze nigdy nie spalił mi więcej jak 15 l (spalanie na całym baku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAG niczego nie wykazywał związanego z sondami, także myśle że sprawne. Jak poprawiłem ten czujnik spalanie jest myśle normalne. Tym bardziej że jeżdze po mieście na małych odległościach, gdy dojeżdżam dobija do 90 stopni, spalanie około 17,5-18L. W trasie rewelka bo nawet 8,5-9L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poprawiłem ten czujnik spalanie jest myśle normalne

który czujnik poprawiałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury wody ( zielony ) znajduje sie tak jakby przed silnikiem, pod dolotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak poprawiłeś ten czujnik? poprostu poprawiłes go w gnieździe czy wymieniłeś na nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...