Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne stuki


89siwy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zaje...cie wielki i denerwujący problem. Podczas jazdy po nierównościach, przy przejeżdżaniu przez tory itd. słychać dziwne stukanie tak jakby z przodu z prawej strony. Najgorsze jest to że byłem już w trzech miejscach na szarpakach i nie znaleźli przyczyny. Zawieszenie mam prawie całe wymienione (oprócz amortyzatorów). Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem jak dokładnie opisać ten denerwujący dźwięk... Coś podobnego jak bym np. zostawił śrubokręt na osłonie silnika od spodu i by podskakiwał na dołkach. Trochę głupi przykład ale nic innego mi nie przychodzi do głowy.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem i tak jakby jest cała. Wczoraj zauważyłem że tak jakby przy hamowaniu ten dźwięk narasta. Podczas jazdy po bruku zacząłem lekko hamować i stuki były głośniejsze i szybsze. Jak seria z karabinu :) Chyba nie znajdę problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie i był pęknięty jeden zwój na sprężynie.Sprężyna się naciągnęła tak że nic nie było widać ale ten odłamany zwój latał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą sprawdzałem sprężyny i jak na złość są całe... Dalej szukałem w czym tkwi problem i z moich kolejnych nieszczęsnych obserwacji wynika że:

-nie słychać tego dźwięku podczas jazdy do tyłu,

-bardzo dobrze go słychać nawet na równej nawierzchni kiedy energiczne naciskam pedał hamulca podczas jazdy do przodu.

Problem może tkwi właśnie w układzie hamulcowym? Gdy bardzo szybko naciskam hamulec to słychać stukanie z prawego koła... Już powoli mam dość!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzw "banan"? Ile on kosztuje i ile kosztuje wymiana? Możliwe że na trzech stacjach kontroli pojazdów nie zauważyli że to ten wahacz jest do wymiany? Da się go samemu sprawdzić?

---------- Post dopisany at 16:55 ---------- Poprzedni post napisany at 14:37 ----------

Wracam od kolejnego mechanika i dalej nic. Sprawdził zawieche i powiedział że jest git a banan nawet nie drgnął pod montówką :facepalm:

Jak stukało tak dalej stuka. Na dołkach i przy każdym naciśnięciu hamulca :(

---------- Post dopisany 03-11-2013 at 10:01 ---------- Poprzedni post napisany 31-10-2013 at 16:55 ----------

Ściągałem dzisiaj koło, posprawdzałem wszystko jeszcze raz. Zacisk, zawieszenie i cała reszta tego bajzlu jest ok. Odpuszczam temat. To jest po prostu audi i tu zawsze będzie coś stukać, pukać i skrzypieć. Jak bym chciał mieć ciszę kupił bym sobie merca albo bmw.

Dzięki za wszystkie podpowiedzi.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnieś koło na lewarku, złap za nie i poruszaj góra-dół, lewo-prawo może wyczujesz jakiś luz. Ja w swoim też byłem na stacji kontroli pojazdów i diagnosta nie wykrył żadnych luzów mimo że na dołkach stukało. Okazało się że był wyczuwalny luz na drążku kierowniczym. Po wymianie nastała cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś podobnego i właśnie tzw banan był winowajcą a ponoć wszystko było ok bo wymienione oprócz tego jednego właśnie. Mnie mówią, żę generalnie ciężko jest stwierdzić czy banan jest bez luzów nie wyjmując go i też mechanik mówił, że jest ok... ja się uparłem i po wymianie była cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, trochę szkoda mi kasy na ten wahacz jeśli nie jestem jego pewien. Czy mógł byś mi podpowiedzieć czy miałeś podobne objawy?:

- stuka/puka na nierównościach,

- podczas delikatnego hamowania na nierównościach stuka rytmicznie,

- przy pulsacyjnym hamowaniu stuka,

- na biegu wstecznym podczas hamowania nie było żadnych objawów.

Proszę o pomoc bo niedługo zwariuję!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny przypadek miał mój znajomy w Golfie 4, okazało się, że niedokręcony był cały zacisk hamulcowy był luźny i trzaskał się na nirównościach. Też jeździł od mechanika do mechanika i w końcu sam wyczaił temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem dzisiaj zacisk. niestety nawet nie drgnie.

---------- Post dopisany 04-11-2013 at 15:31 ---------- Poprzedni post napisany 03-11-2013 at 16:26 ----------

Problem rozwiązany. Winowajcą był dolny wahacz - banan. Najlepsze jest to że był wymieniany razem z całym zawieszeniem jakiś czas temu (mniej niż rok). Trzy stacje diagnostyczne nie mogły znaleźć przyczyny. Nawet po demontażu mechanik mówił że wygląda jak nie uszkodzony... Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...