Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Woda w samochodzie...


p!etrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przejrzałem już forum na ten temat, posprawdzałem co mogłem w samochodzie, ale jakoś nie mogę sobie dać rady z wilgocią w aucie... Podłogę suszyłem już 4 razy, a wilgoć cały czas się pojawia po stronie pasażera. Problem pojawił się po pół roku od wstawienia szyby przedniej, gdy zauważyłem że dywaniki są mokre. Woda lała się po słupku. Gość który to robił oczywiście umył ręce i stwierdził, że szyba dobrze wklejona ale puściły zgrzewy i klejem do szyb uszczelnił wszystko od wewnątrz. Wysuszyłem samochód i po tygodniu znowu wilgoć. Ponowne suszenie i po kilku dniach znowu to samo jakby robiła się kondensacja wilgotnego powietrza pod podłogą po prawej stronie przód/tył. Podłoga jest delikatnie wilgotna, ale nie mokra (jednocześnie przód i tył po prawej). Pomysłów brak, a suszyć samochód co tydzień i jeździć z ciągle rozbebeszonym wnętrzem już mnie doprowadza do wściekłości.

Ps. Czy ktoś wiem może jak ściągnąć pas z fotela ? U mnie tan klips od pasa nie chce zejść za chol... i za każdym razem muszę fotel wyciągać i kłaść obok samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, skoro wiesz że po wklejeniu szyby pojawiła się wilgoć to w sumie nie wiem na co czekasz i jakich podpowiedzi oczekujesz... :) A zima tuż tuż :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że minęło pół roku (aczkolwiek gwarancję chyba jakąś powinni dać na usługę i szybę). Gość, który to robił upiera się, że pracuje w zawodzie 20lat i zostało to dobrze zrobione a puściły zgrzewy. Pourywał mi zaczepy, popaprał podsufitkę... Poza tym po wklejeniu szumiało mi z prawej strony jakbym miał szybę otwartą i musiałem dokleić listwę na taśmie dwustronnej dopiero wtedy przestało szumieć. Moje podejrzenia są właśnie takie, że źle to zrobił i pytanie jak mogę to sprawdzić że to faktycznie przez szybę ?

Do niego na pewno więcej nie pojadę i nie chcę żeby cokolwiek robił mi przy samochodzie, tylko jeśli zostało to zrobione źle to dlaczego ja mam płacić 200zł za ponowne wklejenie szyby.

Samochód mam obniżany i do tego każdy się czepia, że to przez twarde zawieszenie zgrzewy puszczają, a jakoś poprzednia szyba się trzymała i nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba najlepszym sposobem jest polewanie auta wodą po uprzednim odsłonięciu podłogi oraz demontażu osłon na słupki i obserwowanie gdzie pojawi się woda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ten majster upaprał ci podsufitkę i jeszcze źle wszystko poskładał, to znaczy że to d*pa a nie majster, a od 20 lat to on szyby wkleja ale chyba w traktorach. I niech nie opowiada kocopołów, że jak masz "usportowione" auto to ci się woda leje do środka. W ten sposób można tłumaczyć każdą spartoloną robotę. Dociśnij chłopa do ściany i niech poprawia, bo to sytuacja normalna nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przejrzałem już forum na ten temat, posprawdzałem co mogłem w samochodzie, ale jakoś nie mogę sobie dać rady z wilgocią w aucie... Podłogę suszyłem już 4 razy, a wilgoć cały czas się pojawia po stronie pasażera. Problem pojawił się po pół roku od wstawienia szyby przedniej, gdy zauważyłem że dywaniki są mokre. Woda lała się po słupku. Gość który to robił oczywiście umył ręce i stwierdził, że szyba dobrze wklejona ale puściły zgrzewy i klejem do szyb uszczelnił wszystko od wewnątrz. Wysuszyłem samochód i po tygodniu znowu wilgoć. Ponowne suszenie i po kilku dniach znowu to samo jakby robiła się kondensacja wilgotnego powietrza pod podłogą po prawej stronie przód/tył. Podłoga jest delikatnie wilgotna, ale nie mokra (jednocześnie przód i tył po prawej). Pomysłów brak, a suszyć samochód co tydzień i jeździć z ciągle rozbebeszonym wnętrzem już mnie doprowadza do wściekłości.

Ps. Czy ktoś wiem może jak ściągnąć pas z fotela ? U mnie tan klips od pasa nie chce zejść za chol... i za każdym razem muszę fotel wyciągać i kłaść obok samochodu.

podnosisz fotel max do góry wajcha i ucho niemalże same zeskakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Oni mieli Pilkingtona w Tarnowie i ponoć to dobra firma w regionie - ponoć... Wracać tam po to żeby mi znowu spieprzyli robotę albo na złość coś zrobili to ja już dziękuję. Pojadę gdzieś indziej z prośbą o diagnozę to zaraz powiedzą, że ktoś źle wkleił, ale chyba jednak będę musiał gdzieś indziej jechać bo nie podoba mi się cała ta sprawa, a czuję że wina leży po stronie źle wklejonej szyby.

Lać wodą już lałem po samochodzie ciekło po słupku, gość podkleił, samochód wysuszyłem i nie poskładałem specjalnie żeby sprawdzić czy wszystko będzie ok. Minęło kilka dni i dalej jest wilgoć od spodu jak podłogę podniosłem na prawie całej powierzchni z przodu i z tyłu, ale kałuży nie było. Wyglądało to tak jakby w tym miejscu na podłodze występowało zjawisko kondensacji powietrza co mnie trochę zdziwiło bo górne części są suche tylko sam spód mokry delikatnie.

rav85 - jak widać na najprostszych rzeczach człowiek się wykłada :). Zapewne teraz zejdzie bez problemów. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to jak nie wiedziałem to miałem wielki śrubokręt i młotek i napier&& az się wygięło i zeszło lol , pol dnia walczyłem a sie okazało ze wystarczy unieść fotel dźwignia do góry i samo ręka schodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz 100% pewności, że po wymianie szyby tak Ci się dzieje, to nie unikniesz ponownego wklejania szyby

bo rozumiem, że odpływy w podszybiu sprawdzałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co zrobiłem to kanaliki posprawdzałem. Uszczelkę poprawiłem deko pod filtrem i dołożyłem trochę gąbki z klejem dwustronnym żeby się lepiej trzymało. Potem lałem wodą i sprawdzałem czy cieknie. Czytałem że z tyłu może cieć po drzwiach i uszczelka jak sparciała to może przepuszczać (sprawdzone u mnie jest ok). Ktoś pisał że dopiero po zmianie zawieszenie woda przestała mu się pojawiać w samochdzie (co ma piernik do wiatraka to nie wiem). Jeszcze ktoś pisał że puściły zgrzewy za błotnikiem (to będzie chyba ostateczność po ponownym wklejeniu szyby). Uszczelki od przewodów, gumy od klimy itp. Generalnie jak lałem wodę to nic nie ciekło.

Mam wątpliwości, gdyż wilgoć niewielka, a pojawia się na całej powierzchni pod podłogą na gąbce. Żeby woda przedostała się do tyłu to jej chyba trochę musi być z przodu, a u mnie jest tylko delikatny nalot wilgoci (jak na szybie przedniej podczas zmiany temperatur) i lekko wilgotna gąbka. Podłogę podnosiłem do góry i suszyłem na słońcu przy otwartym samochodzie. Po kilku dniach jak włożyłem rękę to już trochę śmierdziało i lekko zawilgocone było. Ogólnie nie życzę nikomu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczyłem w kilku autach z wodą i wiem co to znaczy:kwasny: Z doświadczenia wiem że czasem ta woda rozchodzi się niemal irracjonalnie. Dopiero po głębszym zbadaniu okazuje się że potrafi niepostrzeżenie przepływać sobie jakimś zakamarkiem z jednej do drugiej części auta a gdy badamy gdzie przecieka, droga którą ta woda przepływa z miejsca na miejsce zazwyczaj jest już sucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczyłem w kilku autach z wodą i wiem co to znaczy:kwasny: Z doświadczenia wiem że czasem ta woda rozchodzi się niemal irracjonalnie. Dopiero po głębszym zbadaniu okazuje się że potrafi niepostrzeżenie przepływać sobie jakimś zakamarkiem z jednej do drugiej części auta a gdy badamy gdzie przecieka, droga którą ta woda przepływa z miejsca na miejsce zazwyczaj jest już sucha.

toś mnie pocieszył... na jutro jestem umówiony na wyjęcie i wprawienie szyby. 120zł, ale będę miał pewność, że szyba jest ok i przy okazji zrobią mi test szczelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bedzie cos nie tak to bierz oswiadczenie z tej 2 firmy i domagaj sie zwrotu kasy u tego pierwszego speca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bedzie cos nie tak to bierz oswiadczenie z tej 2 firmy i domagaj sie zwrotu kasy u tego pierwszego speca

Taki właśnie mam zamiar jeśli wszystkiemu winna będzie źle wprawiona szyba :)

Jeszcze pytanko czy jak będę chciał jeździć bez siedzenie pasażera to mogę mieć problemy z kontrolka AirBag ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zapali ci się kontrolka na zegarach z błędem do skasowania vagiem po zamontowaniu fotela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rav85 - dzięki za informację

Jak na razie szyba wklejona ponownie w innym zakładzie. Po demontażu szyby okazało się że:

Klej zawinięty był w górnym rogu szyby. W poprzednim zakładzie karkołomnie próbowali mi zakleić zgrzewy i szybę od wewnętrznej do tego wprowadzili mi piankę w słupek, pocięli podsufitkę, podszybie popękane. Lakier porysowany w kilku miejscach. Upaprane" elementy podkładem i klejem od wewnętrznej nie wspomnę o ubrudzonych osłonach słupków i urwanych uchwytach.

Spec który mi wprawiał ponownie szybę powiedział, że do sąd by z tym poszedł, bo strasznie mi to spiep... Wiedział już o który zakład chodzi bo nie byłem pierwszym, który trafia do niego poprawiać czyjąś robotę.

No nic na razie wysuszę samochód i sprawdzę czy ta gehenna wodna się już skończyła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oby Ci to pomogło :wink:

u siebie też zmieniałem przednią szybę z ubezpieczenia, powiedzieli ze mam pol roku gwarancji na wypadek jakby coś świszczało czy ciekło. Ale nie ma żadnego problemu i jestem mega zadowolony. Przede wszystkim jaka przejrzystość w nocy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...