Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne zjawisko podczas wymiany oleju w skrzyni...


dadis82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na dniach wymieniałem olej w skrzyni. Z tego co się orientowałem przed wymianą, powinno wejść ok. 2,3l. Przy spuszczaniu starego oleju okazało się że było go ok 2,8l. Nowego weszło tylko 2,1l. Nie wiem jak to rozumieć, dlaczego jest aż taka różnica w ilości tego oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ...2,8 L .Było za dużo wlane oleju do skrzyni ,

A około 2,3 to stan do pustej skrzyni

Tobie weszło 2,1 bo coś zawsze zostanie po spuszczeniu ...

Tak ja to tłumacze ....:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od modelu skrzyni, ja mam silnik AVF 2004, skrzynię HCF 6bieg i wlałem do niej niecałe 3 litry i tyle też zlałem. Sprawdź dokładnie model bo może za mało wlałeś. Przydatny link do pojemności skrzyń http://a4-klub.pl/uklad-napedowy-skrzynia-biegow-12/b6-avf-wyjaca-skrzynia-biegow-90223/ Pod koniec strony masz tabelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wszystko zależy od modelu skrzyni, może po prostu nie masz takiej, jaką uważasz, że masz ;-)

Ja dziś u siebie zmieniałem olej w skrzyni. Mam 6-biegową skrzynkę FRL do której na pusto wchodzi ok. 2.3l wg tabeli. Zlałem 2.2l (celowo zmierzyłem) i uzupełniłem 2.2l do poziomu 2-3mm poniżej korka wlewowego i jest gicior. Ja obstawiam, że masz jednak model skrzyni o pojemności 3l. Musisz to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...