Skocz do zawartości
IGNOROWANY

formatowanie kompa -jak to zrobic?


michu93

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich :hi:

chodzi o to, ze mam dysk c i d chciałbym sformatować oby dwa tylko nie wiem jak zrobić żeby było dobrze... czy najpierw sformatować dysk c zainstalować system i sformatować dysk d? czy sformatować oby dwa odrazu i później zainstalować system? pomóżcie mi, to mój pierwszy format który będę robił sam... i ogólnie drugi :]

teraz chodzi mi o ogolne formatowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej, żeby pozbyć się wszystkiego i zrobić na czysto, zrób sobie od nowa partycje.. Podziel dysk, tak żeby zostało wystarczająco miejsca z zapasem na system, a na drugiej partycji wrzucaj wszystko co chcesz.. W ten sposób, później formatujesz tylko jedna partycję systemową bez potrzeby kasowania danych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówi Nosfer :good: Odpalasz płytkę z systemem i tworzysz nowe partycje. Kasując stare automatycznie je formatujesz. Chyba że wolisz zrobić jedną partycję ładnie ją sformatować (ja tak zrobiłem :tongue4: bo miałem masę wirusów :wallbash: ) i potem za pomocą programu PartitionMagic 8.0 już po zainstalowaniu systemu stworzyłem sobie takie partycje jakie chciałem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weszlem w biosa, ustawilem na 1st boot z cdrom zapisalem i dalej jest pozniej ze zeby uruchomic z plyty kliknij dowolny klawisz, gdy go klikam nic sie nie dzieje a komputer normalnie sie wlacza... co zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz klawiaturę? Na USB czy PS/2?

A to ma znaczenie? :blink: Pierwsze słyszę :mysli:

cerB a na bank masz:

dalej jest pozniej ze zeby uruchomic z plyty kliknij dowolny klawisz

a nie np. wciśnij jakiś określony klawisz? Tam chyba jakaś literka jest jeśli dobrze pamiętam? :mysli: Albo masz coś z płytką na której jest system... Już kiedyś z niej instalowałeś? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ma znaczenie? :blink: Pierwsze słyszę :mysli:

Aby klawiatura USB była widoczna z poziomu DOSa, należy włączyć support USB w BIOSie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wlasnie na usb jak to zrobic?? a z plytki juz instalowalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nosfer ale może klawiatura nie reaguje wtedy przez podłącze USB, właściwie tak by to wyglądało, bo od niedawna mam klawiaturę na USB a kiedyś gdy miałem zwykła bez problemu działało wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli Dos nie pracuje z USB, to czy w ogóle dałoby się wejść do BIOS-a ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to można by było pożyczyć od kogoś klawiaturę na ps2 i wtedy przestawić ewentualnie kupić w sklepie za 20 zeta i po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to można by było pożyczyć od kogoś klawiaturę na ps2 i wtedy przestawić ewentualnie kupić w sklepie za 20 zeta i po problemie

Panowie do klawiatury na USB powinna być przejściówka na PS/2 :wink4: Tak samo w myszce :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko ciekaw jestem ile taka przejściówka kosztuje czy sie nie opłaca kupić nowej klawiatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to mi chodzi że przy zakupie klawiatury czy też myszki na USB powinni dać przejściówkę, nawet ostatnio kupowałem nową myszkę i jest przejściówka :wink4: W sumie mam ich już 3 :naughty: I jeśli ktoś potrzebuje to mam jeszcze przejściówkę z czegoś dużego ( w bardzo starej klawiaturze :kox: ) na PS/2 małe, jak się to coś duże nazywało cholera zapomniałem... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam jescze stara klawiatuer to podlacze i sprobuje :][br]Dopisany: 07 Sierpień 2008, 13:47 _________________________________________________ok. rzeczywiscie chodzilo o klawiature - pozniej jak po masle :] tylko teraz mam klopoty z obrazem... zle mi sie przewija i wogole... pomozcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz zainstalować sterowniki do karty graficznej.. [br]Dopisany: 07 Sierpień 2008, 17:27 _________________________________________________

na PS/2 małe, jak się to coś duże nazywało cholera zapomniałem... :mysli:

Din?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wszystko jest ok :] dzieki wielkie wszystkim :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiejcie wątpliwości proszę:

na lapku jest system XP, pod lapkiem wlepka świadcząca o legalności systemu

muszę na tym lapku zrobić format C, lecz nie mam płyty z systemem, która była zapewne do niego dołączona.

system XP wgram swój ( zakupiony i działający na domowym PC)

pytanie: czy po postawieniu systemu na lapku z mojej płyty przy aktualizacjach nie będzie monitów o nielegalności systemu???

na legalach "jadę" od niedawna, stąd pytanie. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...