Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kolizja najechanie na tył Niuni


Rekomendowane odpowiedzi

moze i ciezko nie wiem jak z tym kolorem ale z drugiej strony masz tez czas, nie masz auta uszkodzonego na tyle ze nie moze jezdzic, a z daleka ledwo to widac, jak ci sie nie spieszy to znajdziesz w koncu wszystko w kolorze i sporo na tym jeszcze zarobisz - przynajmniej ja bym tak zrobil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja jak dostała strzał w tył do kaczki to z zewnątrz był tylko zderzak pęknięty ( jedna z 3 części). Jak się okazało wycenili szkodę na 2 tysie. bo pod zderzakami to się okazało podłoga ruszona, belka, klosz pękł. Tak że 3 tysie to nie dużo w sumie.

Po końcówkach wydechu widać że też dostał więc sprawdź czy nie pogięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz czekam na oględziny Tak końcówki wydechu także dostały Cały czas rozglądam się za częściami w kolorze na allegro ale ciężko Tak Auto może jeździć Więc jak za mało zaproponują to pewnie do sądu pójdę by wyrzygali tyle ile trzeba :naughty: . Chciałem na szybko 3 tysie od sprawcy Ale jak nie chcą to będę doił Link4 A i auto zastępcze na koszta sprawcy wezmę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu w Opla wjechał mi gostek maluchem. Oczywiście wezwalem misiaki bo z oswiadczeniem już miałem problemy. Winę uznali gościa mandat 1000 zabrali prawko bo za stary itp. Postawiłem do znajomego z ASO Skody i przyjechał na oględziny jakiś pokemon. Pokemon uznał szkodę calkowita i po 3 starciu przyznał 1200.W aucie był wywalony pas, złamana maska zderzak obie lampy i podłoga bagażnika. Pytam kumpla co teraz bo naprawę wycenił na okolice 5000zl.A on do mnie że prawo jest takie ze nie moja wina wiec auto musi być naprawione ale naprawa nie może przekroczyć wartosci auta. Wiec zaczęliśmy naprawę na faktury. Całość wyszła 6800 oni zbili 500 i zaplacili 6300.A kretyni żeby mi wtedy dali 3500 to bym był zadowolony. ;-)

Sony Xperia Tapatalk 4 Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak z tymi firmami ubezpieczeniowymi to różnie jest . Szwagier lakiernik zawodowy miał ostatnio taką klientke . Przyjechała babka Audi A4 B5 2000r Avant , facet wyjechał z bocznej uliczki i przerysował zderzakiem cały bok ( zderzak przedni błotnik 2x drzwi tylny błotnik i tylny zderzak ) Babka zgłosiła sprawę do ubezpieczalni wszystko fajnie pieęknie i szkodeę wycenili na 2000zł :facepalm: gdzie błotnik przedni i drzwi nadawały się na wymianę . Kobieta przyjeła tą kwotę gdyż myślała że jej wystarczy i może jeszcze zostanie . Jak później powiedziała że ubezpieczalnia liczyła jej wszystkie elementy do wymiany które były na zamiennikach która są o 50% tańsze a nie raz i więcej .Dlatego lepiej jest właśnie odrazu walić do serwisu i niech oni nam to robią na ORI częściach a ubezpieczalnia niestety czy to będzie 1000zł czy 10000 zł za naprawę musi pokryć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za mało wycenią to odwołanie puszczę i auto na warsztat bezgotówkowo zrobię. A z ubezpieczalni jeszcze za straty przez firmę zajmującą się odszkodowaniamy wydobędę . W dzień kolizji straciłem cały dzień w dzień oględzin także musiałem odmówić kilak klientów. czyli kolejne straty Strata Moralna bo auto mam brzydkie A świeżo dokładka jak i zderzak był po wymianie i lakierowaniu. Teraz muszę jeździć brzydkim A to bije w moje dobre imię itd.. Więc Pewnie da się ich wydoić jak by chcieli mnie w bambuko zrobić. No chyba że wyliczą wystarczająco wtedy im odpuszczę :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwon do nich codziennie :) polecam, az sie wkurza.... maja na to 5 dni zrobic ci cala wycene... ogolnie powinenes otrzymac teraz na maila odrazu od rzeczoznawcy co uwzglednia jako znieszczone w aucie, a po tych 5 dniach juz caly kosztorys napraw oraz stanowisko likwidatora co beda robic. Ile kasy dawac jesli taka opcje wybrales :)

Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spam Działa Najlepiej + poproszenie o kontakt od likwidatora, jesli w ciagu 24 h nie oddzwonia to skarga do Kierwonika:) a pozniej to ich strasz ich Rzecznikiem Ubezpieczonych :)

Rzecznik Ubezpieczonych - dbamy o Państwa prawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostales bo sobie nie wzioles. W zaleznosci od wariantu ktory wybrales masz 2 opcje:

1. wybrales kase to masz auto zastepcze do czasu kiedy TU przelejeci na konto pierwsze pieniadze, zazwyczaj jest to 3-5 tygodni. (zalezy od uszkodzen w aucie jesli sa male to traktowanie jest jak w przypadku nr 2)

2. robisz naprawde bezgotowkowa to wtedy masz auto na czas naprawy czyli np 5 dni. Musisz uwazac gdzie oddajesz auto jesli sam wynajmujesz na siebie auto-czytaj ze placisz za niego osobiscie. Ogolnie polecam brac auto w tym samym warsztacie co sie naprawia, albo w Aso i na zasadzie bezgotowki/ cesji unikniesz potrzebnych kosztow i problemow z czasem naprawy. W tym momencie jak aso bedzie ci robilo naprawe miesiac a np powinno 2 tygodnie oni beda sie sadzic i placic za auto, bo to oni zaniedbali "prawdziwy czas naprawy"

Morał taki, auto wynajmuj tam gdzie naprawiasz auto, jesli nie masz takiej mozliwosci to niech ci poleca kogos kto z nimi wspolpracuje. Jesli nie ma takiej mozliwosci przedstaw sytuacje warsztatowi ze beda ponosic koszty wynajmu auta jesli bedzie sie to przedluzac. Sprawa jest pogmatfana.. bo warszataty maja w d*pie prawdziwy czas naprawy, czasami jednak jest tzw czas technologiczny czyli czesci nie ma i trzeba poczekac az bedzie na miejscu.

Kazda sytuacja wyglada z pozoru tak samo ale jest inna.... dlatego tak naciskam na kontakt telefoniczny!

pozdrawiam i zycze powodzenia.

Ps. east jesli jeszcze nie naprawiales auta to nic ci nie przepadlo :) co brzdkiego auta to mozesz ich napisac ze chcesz zadosc uczynienie... ale pewnie odpowiedz bedzie " to dlaczego pan sobie nie naprawil auta odrazu??" wiem glupie.... ale TU uwaza ze oni sa najlepsi i nie oszukuja i ze mozna im zaufac w ciemno.... zas nas poszkodowanych za jakis idiotow, klamcow i wyludzaczy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie naprawiam za swoje Czekam na ich wyliczenia Jak będa za małe pewnie będę szukał warsztatu żeby bezgotówkowo to zrobić lub będe się odwoływał i sam ich męczył. To jest trochę Chore że to poszkodowany misi się z nimi użerać Sprawcy zniżki zlecą i ma wszystko głęboko. To poszkodowany musi kalkulować tak by nie dopłacić do naprawy.

---------- Post dopisany 22-11-2013 at 10:55 ---------- Poprzedni post napisany 20-11-2013 at 19:46 ----------

Dzisiaj wysłąli mi kalkulacje wyliczyli 4156.71 Brutto Czyli więcej niż chciałem od sprawcy Bo chciałem 3000zł Więc Chyba dobrze policzyli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć że jeszcze z tego można coś wycisnąć :)

Sorka ze zaspamuje troche dla co niektórych, mianowicie, moja firma wprowadzila nowy produkt odnosnie wykupu szkód majatkowych(aut) czyli jesli np takim przypadku jak jest East-Import mozemy zweryfikowac sprawe i odkupic od klienta za kilka stówek a kase otrzymuje w ciagu 2 tygodni. Nic to nie kosztuje, warunki sa takie ze auto musi miec wartość przed kolizji conajmniej 10 tys i szkode na conajmniej 3 tys.

Podsumowując jeśli miałeś stłuczkę(max 3 lata wstecz), i wybrałes opcje gotówkowa, a twoje auto bylo warte conajmniej 10 tys zł przed szkoda, a samą szkodę TU wyceniło/wypłaciło na 2-3 tys zł(czasmi mozna zrobic małe ustepstwa progowe) to mozemy wygrac dla ciebie kilkaset lub nawet tysięcy zł za free.

Pozdrawiam i zapraszam DOSŁOWNIE WSZYSTKICH DO WERYFIKACJI ICH SPRAW

Michał

Specjalista ds. Odszkodowań

tel 513 012 560

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...