Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Ciężko pracujące wspomaganie po regeneracji maglownicy


oneeye

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Mam problem jak w temacie, musiałem zregenerować maglownicę, szlag trafił uszczelnienia, zanim wyjąłem magiel jedynym problemem był uciekający płyn, po wyjęciu, regeneracji w serwisie, zamontowaniu i przepłukaniu układu oraz zalaniu go FeBi zielonym kierownica pracuje dość ciężko i nie odbija mi przy zakrętach co było oczywiście prawidłowe przed regeneracją. Dodam że wcześniej zalany miałem chyba czerwony lub poprzedni właściciel wymieszał płyny. Skowyty pompy były słyszane tylko przy braku płynu, ale tego później pilnowałem i pompa chodziła raczej w porządku. Pytanie moje brzmi czy jest jakaś regulacja pracy maglownicy, gdzieś spotkałem się z opinią że jest śruba która za to odpowiada, jeśli tak to gdzie ona jest umieszczona, Po regeneracji pompa chodzi ciszej na zakrętach, nie ma skowytu mimo to jak widać są problemy. Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po regeneracji maglownicy było super, kierownica cichutko i leciutko chodziła.

Teraz... po tygodniu... zaczęła mi ciężko chodzić.

Czyżby to również był problem z dokręceniem śruby?

Jeśli tak to gdzie ją się dokręca? Od spodu pod autem czy pod kolumną kierowanicy w środku?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często się zdarza że po regeneracji tak jest :) nie każdy fachowiec umie naprawic przekładnię.

Myślę że powinno wystarczyc popuścić tą śróbę :)

śróba jest w środku komory silnika pod dekielkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam,ze nie wolno jej za bardzo luzowac bo beda stuki :wink4:

Dlatego dobry mechanik się kłania :) bo może się okazać jeszcze że została żle naprawiona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Poluzowałem śrubę i kierownica już lekko chodzi :>

Powiedzcie mi tylko czy ona się sama nie będzie przekręcała bo jest trochę luźna? W sumie ma na końcu coś gumowego ale nie wiem czy to utrzyma.[br]Dopisany: 12 Sierpień 2008, 18:39 _________________________________________________W końcu pojechałem do mechaniora i odpowiednio mi wyregulował śrubę i ją zaklinował.

Mimo to po tygodniu jazdy mam wrażenie że znowu kiera ciężko chodzi :chytry:

Myślicie że może to być znowu regulacja śruby czy może zregenerowana maglownica coś nie wyrabia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama sróba się raczej nie dokręciła :gwizdanie: myślę że coś z przekładnią .Tacy u nas są fachowcy :evil:

Podjedz do tego mechanika dla pewności sprawdzenia śróby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie że sie odkreci.. od wibracji itd.. należało by to teraz zapunktować tak żęby lekko się nie kręciło..

to oczywiste ale nikt chyba nie dokręci i tego tak nie zostawi bez zabezpieczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam, mam pytanie gdzie dokładnie znajduje się ta śruba, u mnie jest tak sytuacja że po regeneracji magla, wymianie pompy na nowy oryginał, o zbiorniczku i płynie nie wspomne nadal ciężko chodzi kiera, nic nie wyje, płyn nie ucieka, po reg magla przez tydzień było git, potem znowu ciężko, gdzie dokładnie znajduje sie ta śruba od spodu auta czy od góry gdzieś pod aku czy koło serwa, w podanym linku nie jest to sprecyzowane albo ja jestem ślepy,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...